skip to main content
16. září 2021

Forbes NEXT Big Thing 2021

Reklama

Jak vypadá budoucnost? Pátý ročník technologického festivalu zaměřeného na inovace, startupy, vědu a technologie se letos uskuteční 16. září 2021 od 9:00 v Cubex Centru v Praze. Přednášky, diskuse i TED talky zaměřené na budoucnost technologií a světa. Se špičkami světové vědy i řečníky, kteří jinde v Česku nevystupují.

O čem letošní NEXT Big Thing bude?
O biohackingu, umělé inteligenci, virtuální realitě, dronech a robotech, ale taky o životě v cloudu a ofenzivě elektromobility i kryptorevoluci.

Vstupenky k zakoupení ZDE.

Program:

8.00 9.00: Registrace, welcome coffee
9.00 9.05: Úvodní slovo šéfredaktora Petra Šimůnka
9.05 9.15: Krotitelé Cloudů

 • Vladimír Kvaš (Geetoo) a Vlastimil Horák (VMware)

9.15 10.00: EVAKUACE DO DIGITÁLU
Jsme na prahu cloudové civilizace? Jak nás změní nové možnosti ve virtuální realitě? A budeme za deset let ještě chodit do obchodů, anebo si všechno objednáme online?

 • Vladimír Kvaš – Geetoo
 • Sara Polak – Paioneers lab
 • Marek Polčák – VRgineers

10.00 – 10.15 TED talk: Dušan Zábrodský – Rockaway
10.15 10.35: Coffee break
10.35 11.15: BIOHACKING aneb MISE 130
O tom, jak technologie dělají z lidí nadlidi a jak si překódovat hlavu i tělo pomocí biohackingu. Kdy budeme žít do 130 let a bude mít cesta k nesmrtelnosti i českou stopu?

 • Libor Mattuš – Code of Life
 • Petr Šrámek – LongevityTech.fund

11.15 11.30: TED talk: Veronika Allister – Systers

11.30 – 12.00: ROAD TO THE FUTURE
Na plný plyn vstříc budoucnosti? Spíš na plnou baterku. Elektroofenziva válcuje evropský trh, co to přinese na naše silnice?

 • Marcus Casey – BMW
 • Tomáš Vondrák – Continental

12.00 – 12.50: Oběd a networking
12.50
13.35: KRYPTOROK
Letos kryptoměny zažily rekordní jízdu na horské dráze. Co bude dál? Může bitcoin atakovat stotisícovou hranici? Jaká je budoucnost blockchainu jako technologie? A co je to DeFi a nahradí banky jak je známe?

 • Viktor Fischer – Rockaway Blockchain Fund
 • Václav Dejčmar – RSJ
 • Martin Stránský – Bit.plus

13.35 14.05: KDO PŘEŽIJE?
„Pravděpodobnost, že do konce tohoto století jako lidstvo kvůli umělé inteligenci vyhyneme, je podle mě klidně kolem deseti procent,“ říká Ondřej Bajgar z Institutu budoucnosti lidstva na Oxfordské univerzitě. O bezpečnosti i budoucnosti AI, ale třeba i o mentálních antivirech, bude na pódiu diskutovat v duelu s profesorem Michalem Pěchoučkem.

 • Ondřej Bajgar – Institut budoucnosti lidstva
 • Michal Pěchouček – Avast

14.05 14.20: DRONY ZÁCHRANÁŘI
Tým Martina Sasky z ČVUT je světová špička ve vývoji autonomních dronů. Přímo z Kentucky nám ukáže, jak si jeho roboti pilotovaní umělou inteligencí poradí v jeskyních na DARPA challenge.

 • Martin Saska – ČVUT

14.20 14.40: Coffee break
14.40 14.55: David Ottlik o neuromarketingu

14.55 – 15.25: STARTUPOVÉ ČESKO
Česko má prvního plnokrevného jednorožce! Slavnostní vyhlášení vítězů každoročního žebříčku Forbes Startup roku. Plus jak se v Česku hledají projekty se světovým potenciálem.

 • Ondřej Fryc – Reflex Capital

15.25–16.00: BOREC NA KONEC

 • Martin Tolar – Alzheon

16.00: Závěr konference a networking

NEXT Big Thing ale nebude jenom o programu na pódiu a nahlédnutí do budoucnosti. Bude taky o inovacích a technologiích, na které si už dnes můžete sáhnout. A taky o výzvách a příležitostech.

Ve spolupráci s BMW jsme pro vás připravili Forbes Car Pitch – možnost pro startupisty sednout do luxusní limuzíny s předními českými investory a představit jim svůj projekt. A když oslní, tak třeba i získat kapitál na jeho další rozvoj.

Během dne si v prostorách Cubexu v NEXT Big Thing aréně budete moct vyzkoušet sexy gadgety na vlastní kůži. Třeba špičkové VR technologie, protože je Česko je něco jako Silicon Valley virtuální reality.

Jaké to je pilotovat stíhačku a jak trénují ve virtuální realitě piloti Formule 1, když zrovna nepálí gumy na závodním okruhu? To si budete moct vyzkoušet s profesionálním headsetem XTAL od pražským VRgineers, globální jedničkou v profesionálním vybavení pro virtuální realitu.

Virtuální Sense Arena hokejového táty Bohdana Tetivy zase mění způsob, jakým trénují profesionální hokejisté. Virtuální realita piluje hokejové myšlení simulací různých modelových situacích, na které při klasickém tréninku není prostor. Zkusíte si to s hokejkou jako útočník nebo brankář?

Ukážeme vám taky nejnovější roboty a futuristické vynálezy z dílny ČVUT.

Posadíte se do high-tech kokpitu MyRace, nejrealističtějšího simulátoru závodních automobilů v Česku.

A spoustu dalšího…

Vstupenky k zakoupení ZDE.

Reklama
Reklama