skip to main content
Forbes Espresso

Akcie Amazonu letí nahoru a jmění Jeffa Bezose se blíží k 200miliardové hranici

Máte 1 minutu?

Skoro to máme. Elon Musk se žene za dalším milníkem. Tentokrát za tím, aby to byla Tesla, kdo jako první vyvine plně autonomní vozidlo, které se zvládne řídit i bez lidského back-upu za volantem. Šéf momentálně neohrozitelné automobilky věří, že jeho tým tajemství samoovladatelné úrovně 5 prolomí ještě v průběhu tohoto roku.

První svého druhu. Svůj vlastní milník včera překonala i automobilka Aston Martin, z jejíž výrobní linky v St. Athanu sjely včera první dlouho očekávané SUV modely DBX. Výrobce luxusních vozů nejen pro Jamese Bonda se tak definitivně zařadil mezi jinak exkluzivní značky, které si podobnými tahy snaží vylepšit cash flow. A to Aston Martin opravdu potřebuje.

Pětiletka u konce. A ještě jedna zpráva z automoto světa, která se přímo dotýká i nás – Bernhard Maier oficiálně končí na postu šéfa Škody Auto. Informaci, o které už nějakou dobu spekulovala německá média, včera potvrdil koncern Volkswagen. Maier ze Škodovky odejde po pěti letech na konci měsíce a kam, to se ještě uvidí. Podle všeho ale ani po 19 letech ze struktur Volkswagenu nezmizí a nejspíš se vrátí do Porsche, odkud do Škody přešel.

partner Forbes Espressa
Reklama
Znáte přínosy digitalizace a automatizace projektového řízení? Na webináři jsme se s majitelem firmy SOLARplan bavili o tom, jak užitečné je zavedení procesů do podnikání. Prozkoumejte benefity virtuálního projektového manažera – přečtěte si případovou studii nebo se podívejte na záznam webináře.

Máte 5 minut?

All time high. Snovou jízdu nezažívá v poslední době jen Elon Musk, ale taky Amazon. Jeho akcie si už ve středu sáhly na další rekord a firma, kterou coby online knihkupectví Bezos a jeho tehdejší manželka MacKenzie rozjeli v Seattlu před 26 lety, si sáhla na tržní kapitalizaci přes 1,5 bilionu dolarů. A osobní jmění muže, který v Amazonu vlastní 11,1 procenta akcií, se vyšplhalo na rekordních 182,6 miliardy dolarů, což je vůbec nejvíc, kolik jsme někomu během čtyř dekád sestavování žebříčku nejbohatších lidí světa spočítali. A včera si připsal dalších 5,3 miliardy.

Dobrák Jack. Šéf Twitteru a Squaru Jack Dorsey mezitím pokračuje ve vyplňování Googlu Docu, do něhož zanáší, na co všechno putuje v dubnu slíbená třetina jeho jmění na boj proti covidu-19. A vy se tak můžete dočíst, že rebelující miliardář mimo jiné třemi miliony dolarů podpořil zavedení nepodmíněného základního příjmu v USA.

Smrtící epidemie. Brooks Brothers, uniforma Wall Streetu a nejstarší americký maloobchod s pánským formálním oblečením, jehož obleky nosí Barack Obama nebo kdysi JFK, vyhlásil bankrot, a přidal se tak k řadě firem, které přežily už leccos, koronavirus už ale ne. A jelikož si všichni pořád tak trochu užíváme pohodlíčka práce z domova, tak se nabízí otázka – neblíží se konec pěkného oblékání se?

Tip Forbes Espressa. RunCzech a Letiště Praha přináší jedinečnou možnost zaběhnout si závod na letišti! O víkendu 18.–19. července odstartuje Runway Run Praha, kde si můžeš zaběhnout jeden z pětikilometrových závodů (ranní či při západu slunce) nebo se zúčastnit dm rodinného běhu. Registrace jsou otevřené!

Máte 10 minut?

A takhle ji znáte? Kariéra Dary Rolins trvá 40 let. Několikrát se dokázala vrátit na absolutní špičku. Mnohokrát velmi přesně odhadla, co bude trendy. Nejdříve v popu, pak v taneční hudbě, poté v populárních televizních show a dnes na Instagramu, kde ji ke včerejšku sledovalo přes 642 tisíc lidí – a půl milionu fanoušků má na Facebooku. Teď ale Dara Rolins začala budovat byznysové impérium. A zdá se, že má opět všechno pevně ve svých rukou.

Od výplaty k výplatě. Co byste řekli tomu, kdybyste si peníze za odpracovaný den mohli od zaměstnavatele vybrat již po konci směny? Ve světě, kde výplaty proudí na bankovní konta v měsíčních cyklech, málokdy vídaná možnost. A přesně to chce změnit český fintechový startup Advanto, který by nás rád uchránil od stresu, kdy už ty peníze konečně dorazí.

Chcete mě? Nebo vy nové kamarády, ale nějak si v dospělosti nejste jistí tím, jak si je udělat? Tak to přestaňte řešit a mrkněte se na to, jak se dělají přátelé v dospělosti.