skip to main content

Akcie Zoomu letí vzhůru, investoři ale sázejí na špatnou společnost

Máte 1 minutu?

Posunuto. V pondělí si na to dali čtyři týdny, nakonec se ale japonský premiér Šinzó Abe a předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach dohodli už včera, že letní olympiádu, která měla v Tokiu začít za čtyři měsíce, letos radši odloží. Na někdy mezi letošním termínem a létem příštího roku. Olympijský oheň do té doby počká v Japonsku, a i když na hry dojde nejspíš až v roce 2021, pořád se budou jmenovat Tokio 2020. Za 124letou historii novodobé olympiády to je – mimo světovou válku – poprvé, kdy k něčemu podobnému došlo. Kolik to celé bude stát, se teď ale neřeší.

Trochu horší. Za zvláštních podmínek se také včera v osmi evropských zemích rozjela streamingová služba Disney+. I ona vyhověla žádosti Evropské unie a snížila kvalitu svých pořadů, aby jejich diváci, momentálně zavření doma, zbytečně nezatěžovali už tak dost zkoušený internet. Ve Francii se plánovaný start dokonce o dva týdny na žádost vlády posunul a odložený je i v Indii. A YouTube se rozhodl kvalitu svých videí snížit na měsíc celosvětově.

The last one standing. Koronavirus pořádně zamával i s tržní hodnotou těch vůbec nejcennějších společností světa, a tak v exkluzivním klubu firem s více než bilionovou hodnotou zůstala na chvíli jen jedna americká, a to Microsoft. Apple, Amazon i Alphabet z elitní party minimálně na čas vypadly. Kdo by to před pár lety řekl, že?

partner Forbes Espressa
Reklama
Mít vše v jednom systému. Přehledně. Aby firma normálně fungovala. A měli jste klid na práci, která je důležitá a baví vás.

Máte 5 minut?

Vzkaz. Že se máme teď raději držet co nejdál od ostatních lidí, jistě dobře víte, informační masáže, která se valí na značnou část světa, začaly po svém pojímat i globální brandy. Coca-Cola na Times Square vyvěsila billboard, na kterém znatelně oddělila jednotlivá písmena ve svém názvu, a podobně si nechal své logo upravit i McDonald’s v Brazílii, kde se zlaté oblouky na čas rozdělily. A takhle by mohla podle jednoho slovinského umělce vypadat další ikonická loga, kdyby se firmy, jimž patří, rozhodly pro koronavirový facelift.

Špatný Zoom. Možná ho v práci taky používáte, ostatně teď to dělá leckdo. A tak vás asi nepřekvapí, že na firmu zprostředkovávající video hovory a video konference ve velkém sázejí investoři a hodnota akcií Zoomu se za posledních pár dní zdvojnásobila. Jediný problém je v tom, že coby ZOOM je upsaný pekingský výrobce součástek mobilních telefonů, kdežto kalifornská firma, o jejíž služby je takový zájem, je na burze jako ZM. A její akcie vyrostly jen o 11 procent… Holt i mistři tesaři se někdy utnou.

Máte 10 minut?

Zemřel Albert Uderzo, spoluautor Asterixe a Obelixe a taky jeden ze zakladatelů moderního komiksového byznysu. Bylo mu 92 let a jeho život by vydal na pořádně tlustý román nebo aspoň hollywoodský film.

Tady je máte. Elon Musk je Elon Musk a tak i když vyhlášení koronavirové pandemie a přísná opatření, která světové vlády jedna za druhou přijímají, označil na Twitteru jako „dumb“, teď už seká dobrotu a po tom, co slíbil zvážit, že by Tesla mohla vyrábět plicní ventilátory, jich 1200 v pátek nakoupil v Číně a v pondělí dal k dispozici Los Angeles.

6 hodin 48 minut. Za tuhle dobu uběhl Elisha Nochomovitz na svém sedmimetrovém balkonu v Toulouse maraton. Co máte dneska v plánu vy?