skip to main content
Forbes Espresso

Američané drží historicky rekordní počty akcií, dluhopisy je přestávají zajímat

Máte 1 minutu?

Greg it is. Šéf Berkshire Hathaway se nechal v CNBC poprvé oficiálně slyšet, kdo v případně nutnosti nastoupí na jeho místo. Není to nikdo jiný než Greg Abel, který dohlíží na tu část byznysu, která se netýká pojišťovnictví. Na tu naopak dohlíží Ajit Jain, který by vedení zase převzal po Abelovi, kdyby byla nouze. Nutno říct, že v 60 letech jste ve vedení Berkshiru „mladá krev“, takže stát se může cokoli.

Víc je víc. To křičí Američané, kteří se dostali na absolutní vrchol v držbě akcií. Jinými slovy – nikdy v historii nevlastnilo akcie tolik běžných občanů. Celá věc je samozřejmě tak daleko, že si mnozí z nich půjčují, aby mohli na trh přisypat další peníze. Neb stonks only go up, že jo. A když nejdou, tak to podrží krypto. Snad.

Verizon prodává. Konkrétně tedy AOL a Yahoo, a to zhruba za polovinu toho, co za dvojici firem gigant původně sám dal. Solid yolo, much return, jak se říká. Kupujícím je každopádně private equity společnost Apollo, která mimo jiné vlastní komplex Venetian v Las Vegas.

tip Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Lithium nad zlato. Celosvětový těžařský sektor stojí na prahu velkého boomu. Trh po padesáti letech od opuštění zlatého standardu, kdy se zlato začalo obchodovat na volném trhu a poptávka po komoditě začala paralelně s jeho cenou prudce stoupat, dostává nové afrodiziakum. Těžební sektor dnes začíná prahnout po tom, co už před 220 lety vynalezl Alessandro Volta – po bateriích, respektive kovech, ze kterých se baterie vyrábějí.

K-commerce. Tohle není K-pop, tohle je korejská obchodní online senzace. Společnost Coupang je něco jako korejský Amazon a 11. března se začala obchodovat na americké NYSE, kde vyraisovala 4,6 miliardy dolarů. Podíl v ní drží SoftBank, která by – po Alibabě – ráda stála u dalšího zrození hvězdy. Jestli se jí to povede, rozebírají borci na Foolu.

Epický boj. V USA včera začal soudní proces ve sporu mezi technologickým gigantem Apple a tvůrcem videoher Epic Games. Ten si už dlouho stěžuje na poplatky, které Apple od prodejců her vybírá prostřednictvím své platformy App Store, přes kterou si zájemci hry stahují. Jde o jeden z nejdůležitějších soudních sporů v historii Applu, v sázce je podle expertů i budoucnost platformy App Store.

Tip Forbes Espressa. Co kdybych vám řekl, že cloud je jen počítač někoho jiného, hlásá populární meme obrázek. S cloudem to nicméně není jen tak, jak potvrzují zástupci firem VMware a Geetoo. Cloud podle nich není místo, nýbrž způsob. Poslechněte si celý cloud podcast, ať jste taky víc v obraze!

Máte 10 minut?

Z ničeho nic. To si tak Justin Zhu před týdnem kráčel po ulici v San Francisku, když se během náhlého konferenčního hovoru dozvěděl, že přichází o svou roli CEO v miliardovém startupu, který spoluzaložil. Primárním důvodem mělo být mikrodávkování LSD, ale příběh Iterable ukazuje na hlubší problémy v idylickém světě startupů v Bay Area.

Funny Money. A po týdnu jsem si opět dovolil, tentokrát k tématu zlaté rakety. Ona je tedy spíše modro-bílá a není to raketa, našláplý titul s tickerem FB. Long-term pořád vidím velký dobrý.