skip to main content
Forbes Espresso

Apple představil novou generaci iPhonů. Podporují 5G síť a vracejí se k hranatým tvarům

Máte 1 minutu?

iPhone nové generace. Nové nablýskané iPhony konečně spatřily světlo světa a první kusy si mohou největší fanoušci objednávat už tento pátek. Novým zařízením přidali v Cupertinu mimo jiné 5G síť zajišťující dosud nejrychlejší připojení a vrátili se zpátky k hranatým tvarům. Je toho ale mnohem víc.

Miliardáři 2020. Každoroční forbesí žebříček nejbohatších Čechů je opět tady a vy můžete být jedni z vůbec prvních, kdo ho spatří. S velkým náskokem mu kraluje Petr Kellner, do první pětky se řadí dále Radovan Vítek, Daniel Křetínský, Andrej Babiš a Karel Komárek. Celý žebříček se všemi sty jmény najdete tady.

Na Měsíc a zpátky. Raketová společnost Blue Origin vlastněná nejbohatším mužem světa a CEO Amazonu Jeffem Bezosem včera na Měsíc vypustila raketu s cílem vyzkoušet nové technologie vyvinuté NASA. Přesné senzory a inovativní software mají sloužit k plynulejšímu přistávání na kamenitém povrchu některých planet. Za testovací let NASA společnosti zaplatila tři miliony dolarů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Dejte zaměstnancům benefit, který opravdu využijí! Díky aplikaci MEDDI mohou být v kontaktu s lékařem kdykoli a kdekoli. Pohodlně, z mobilu nebo počítače, bez zbytečného času v čekárnách. Pro vaše zaměstnance a jejich rodiny garantujeme spojení s lékařem do dvou hodin.

Máte 5 minut?

Změna plánu. Legendární brněnské podniky jako Bar, který neexistuje, Super Panda Circus nebo 4pokoje asi není třeba dlouze představovat. Místa běžně lákající tisíce domácích i turistů jsou aktuálně na 30 procentech tržeb. Jejich zakladatel Jan Vlachynský ale naději neztrácí. Naopak, pandemii i nařízením se rozhodl postavit čelem a pouští se do segmentu, kde je úplně nový. Tak vzhůru k novým výzvám!

Další týden, další Women power. Jsou úspěšné, bohaté a dokázaly to samy. V novém žebříčku našich amerických kolegů najdete sto nejmajetnějších selfmade podnikatelek nebo ředitelek, které společně drží jmění ve výši 90 miliard dolarů. Některé z nich vybudovaly nebo pomohly budovat jedny z nejúspěšnějších firem současnosti, třeba SpaceX nebo Zoom.

Za oceán! A to bez karantény. Dříve vytížená linka Londýn–New York, která v dobách necovidu létala až 39x denně, by mohla být už v listopadu obnovena. Úředníci toho chtějí dosáhnout několikafázovým testováním, které podle všeho může mít víc podob a ještě není rozhodnuté, která z nich bude spolehlivější. Cestující by ale oprostila od nutnosti podstoupit dvoutýdenní karanténu. A to je to, co nás zajímá.

Máte 10 minut?

Kam s miliony? Rok 2019 byl pro investory procházkou růžovým sadem, pak ale přišla rána v podobě roku 2020. I v aktuální nejisté době lze ale peníze investovat chytře. Stačí vědět, do čeho se vyplatí vrazit miliony a čemu se naopak vyhnout obloukem. Nechte si poradit od těch nejlepších.

Elon ve filmu. Teda v seriálu. Televizní stanice a streamovací platforma HBO se rozhodla natočit seriál o vizionáři Elonu Muskovi a divákům přiblížit příběh o založení jeho vesmírné společnosti SpaceX. Seriál by měl mít pouze šest epizod a režie by se měl ujmout americký herec a režisér Channing Tatum.

Stopujeme. Společnost Johnson & Johnson se rozhodla pozastavit vývoj vakcíny proti koronaviru a její testování na lidech poté, co jeden z účastníků klinické studie náhle onemocněl. Vedení firmy tvrdí, že podobné pozastavení vývoje není nic nevšedního, ostatně v září se stejně rozhodla i britská farmaceutická společnost AstraZeneca, která v Británii vývoj sice obnovila, ale ve Spojených státech stále čelí vyšetřování ze strany Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv.