skip to main content
Forbes Espresso

Apple se vrací ke kořenům. Na dubnové Keynote představil nový iMac v ikonických barvách z roku 1998

Máte 1 minutu?

Let’s think green! Spojenému království není ekologie ukradená a tamní vláda to teď dokazuje i svým novým ambiciózním cílem – do roku 2035 chce snížit své emise oxidu uhličitého o 78 procent. Toho plánuje docílit hlavně navýšením počtu elektromobilů, nízkouhlíkovým vytápěním nebo získáváním většího množství elektřiny z obnovitelných zdrojů. Výrazně tomu ale prý pomůže také omezení masa a mléčných výrobků – nešťastná zpráva pro masožravce.

Jablečná nadílka. Applí fanoušci včera opět slavili. Společnost včera v Cupertinu na první letošní Keynote představila další žhavé novinky svého technologického stáda, mezi kterými nechybí nové iMacy se zatím nejvýkonnějším čipem, nový iPad Pro, iPhone 12 ve fialovém provedení, Apple TV s novým čipem a ovladačem nebo praktické lokalizační zařízení AirTags, které ocení všichni zapomnětlivci.

Když už jsme u toho Applu… Přesně za týden vydá tento technologický gigant velkou aktualizaci svého operačního systému, iOS 14.5, která mimo jiné přinese také výrazné změny v soukromí uživatelů. Funkce ATT má přinést zvýšení ochrany osobních údajů, a tím i snížení účinnosti cílených reklam. Není proto divu, že Facebook z novinek příliš velkou radost nemá.

partner Forbes Espressa
Reklama
OMEGA SEAMASTER DIVER 300M Žádný fanoušek značky OMEGA jim neřekne jinak než hodinky Jamese Bonda. OMEGA jim v roce 2021 dává sebevědomou novou podobu. Nyní o rozměrech 42 a 43,5 mm byl upgradován každý designový detail hodinek, včetně nového keramického pouzdra s potápěčskou stupnicí s výplní z Ceragold™ nebo bílého smaltu s dlouhou barevnou stálostí. Hodinky Omega Seamaster Diver 300M jsou k dostání v butiku Omega, Staroměstské náměstí 6 v Praze 1 nebo v Klenotnictví Dušák, Na Příkopě 17 v Praze 1. Více informací najdete na www.dusak.cz

Máte 5 minut?

Konec letitému tabu. O menstruaci se ani v dnešním moderním světě napříč společností příliš otevřeně nemluví, to chce ale pomoci změnit Lidl. Irská pobočka tohoto německého řetězce spustila novou iniciativu bojující proti chudobě, v rámci které ženám i dívkám nabídne prostřednictvím své aplikace menstruační pomůcky zdarma. Lidl se tak stává prvním maloobchodníkem na světě, který něco podobného započal, a doufá, že se k němu brzy přidají i další.

Amazon a kadeřnictví. Těžko nás ještě napadnou další oblasti, kam by mohl Amazon roztáhnout své sítě. A přesto v úterý dokázal překvapit. Společnost Jeffa Bezose oznámila, že v Londýně plánuje otevřít své vůbec první kadeřnictví. Konkrétně byl měl salon vyrůst na dvou podlažích jedné z budov ve čtvrti Spitalfields nedaleko historické finanční čtvrti a celkem obsadit 1500 metrů čtverečních.

Glosa, zn. Vrbětice. Téma koronaviru se v Česku dostalo výrazně do pozadí po sobotním odhalení informací týkajících se výbuchu skladu ve Vrběticích, při kterém před lety zemřeli dva lidé. O tom, jak se k situaci postavila česká vláda a co to pro Česko znamená, popřemýšlel náš šéfredaktor Petr Šimůnek ve své tradiční glose.

Máte 10 minut?

144 tisíc. To je počet jednotek solárních panelů instalovaných na nové hydro-solární farmě v Thajsku na hladině nádrže v provincii Ubon Ratchathani. Země tak jde naproti udržitelnější budoucnosti a chce upozadit využívání energie z fosilních paliv. Projekt rozkládající se na ploše 121 hektarů má být dokončen už letos v červnu.

Pohádkový románek. Možná jste se teprve nedávno stihli oklepat z návalu informací ohledně toho, co vše vlastně nabízí svým uživatelům populární sociální síť TikTok. Nezahálejte ale dlouho a prozkoumávejte svět puberťáků dál – rozhodně byste měli znát třeba australskou značku Princess Polly, o které ve spojení s TikTokem od svých ratolestí určitě ještě uslyšíte.