skip to main content
Forbes Espresso

Apple znovu králem. iPhone byl v posledním čtvrtletí nejprodávanějším chytrým telefonem

Máte 1 minutu?

Non, je ne regrette rien. By mohl s Edith Piaf zpívat Michal Mička. Ačkoli krach Pietra Filipi a Kary byl pro mladého podnikatele lekcí, už přemýšlí o novém podnikání. Nejdřív se ale bude muset oddlužit, což ještě neví, zda se podaří.

Apple zpět na vrcholu. iPhone 12 se stal nejprodávanějším telefonem posledního kvartálu uplynulého roku. Stalo se tak poprvé od roku 2016, kdy „jablíčko“ zvítězilo nad svým sokem Samsungem. Ve stejném časovém úseku Apple také hlásí rekordní prodeje, kdy vydělal 111,4 bilionu dolarů.

Digitální Chanel. Legendární módní dům odmítá prodávat své oblečení a doplňky online. Jistou tvrdohlavost si drží i v covidem-19 promořeném světě, ale právě teď se snaží najít vlastní způsob, jak ovládnout virtuální prostředí.

tip Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Dost už bylo domácí práce. A proto, až budeme naočkovaní, tak se z gauče nevrátíme do open spaců, ale na místo, kde můžeme v klidu pracovat i se vzájemně inspirovat. Aspoň o tom je přesvědčen jeden ze zakladatelů coworkingového centra Opero Pavel Přikryl.

Virus ohrožuje americké školství. Harvardu nebo Stanfordu se to netýká, ale menších univerzit ano. Jedním z vedlejších produktů pandemie je odliv studentů soukromých škol, kteří kvůli ekonomické krizi nemají na zaplacení školného. Následkem může být zavření některých vzdělávacích zařízení.

Šimpanz (ne)ví, kdy přijde krize. Zdravko Krstanov ví hodně bizarní věci o financích a nebojí se to přiznat. Čtvrtý díl jeho podcastu Funny Money vám vyloudí úsměv na tváři, i když se věnuje katastrofickým predikcím.

Máte 10 minut?

Značky, zůstaňte na Instagramu, influenceři, zamiřte na TikTok. Váháte, na které sociální síti dosáhnete většího vlivu? Záleží na tom, zda představujete jednotlivce, nebo firmu. Pokud chcete svou kariéru vystavět jako internetová celebrita, nezbývá vám nic jiného, než naučit se dělat krátká videa, jak dokazuje tato studie.

Do lavic za hranice. Jeví se to teď sice jako sci-fi, ale epidemie jednou skončí a vaše ratolesti se budou moct vydat do světa na zkušenou i vyučenou. Třeba na střední školu v Británii nebo na americkou do Švýcarska. Podle čeho si je vybrat a jak se tam dostat?