skip to main content

Bernard Arnault stojí před životním obchodem. Skupina LVMH usiluje o Tiffany

Máte 1 minutu?

LVMHT. Skupina LVMH Bernarda Arnaulta učinila nabídku převzít výrobce luxusních šperků Tiffany s tím, že zaplatí 120 dolarů za akcii, tedy necelých 15 miliard i s dluhem. Šperkařská firma se nechala slyšet, že nabídku pečlivě zvažuje, a její akcie v reakci na akviziční šepot poskočily o 30 procent, čímž se dostaly na nejvyšší úroveň za posledních 14 měsíců. Pokud by k převzetí došlo, půjde o největší obchod, jaký kdy Arnault uzavřel, a po znovuotevření londýnské prodejny Louis Vuitton by si tak udělal ještě o poznání větší radost.

U M&A ještě zůstaňme. Společnost Alphabet, vlastnící Google, údajně krouží kolem Fitbitu. Její zájem koupit ikonického výrobce wearables serveru Reuters včera potvrdilo několik insiderů. A ačkoliv o nabídce nevypluly na povrch žádné podrobnosti, akcie Fitbitu v jeden moment vyskočily dokonce o více než 40 procent. Nutno podotknout, že strategicky může jít o dobrý deal pro oba zúčastněné – Googlu chybí pořádná technologie v tomto segmentu a Fitbitu strategický partner, který by pomohl zvrátit klesající prodeje.

Do konce ledna! Rozuzlení dramatu s názvem brexit se (opět) posouvá, tentokrát jde o pružný odklad do 31. ledna 2020, který schválili zástupci sedmadvaceti zemí Evropské unie. BoJo tak musí skousnout, že jeho velkolepý slib dostat Spojené království z EU do konce října „s dohodou či bez ní“ zmizí v dějinách.

partner Forbes Espressa
Reklama
ABRA Software vyvíjí a dodává na míru vyladěný informační systém do firem zaměřených na výrobu, obchod a služby. Software tvoří očima uživatelů, je intuitivní, přehledný a přizpůsobivý. Sbírá data celé firmy, chytře je třídí a vyhodnocuje. Automatizuje rutinní práci a propojuje aplikace přes moderní API. Je bezpečný, dostupný odkudkoliv a pracuje vždy podle platné legislativy.

Máte 5 minut?

Kellner v Nově. Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera v neděli večer oznámila plné převzetí společnosti Central European Media Corporation (CME). Obchod, o němž se dlouho spekulovalo a jehož výše dosahuje téměř 30 miliard korun, Kellnerovi financuje konsorcium několika evropských bank. Co tyto mediální šachy představují, do kontextu usadil redaktor Forbesu Pavel Novotný.

Náplavka má oči! Během několika měsíců se povedlo vyčistit 20 kobek a bývalých skladů dřeva, které teď začnou sloužit jako bary, ateliéry nebo taky městská knihovna. Do budoucna mají přibýt ještě plovoucí lázně. U příležitosti otevření zrekonstruovaných prostor jsme si povídali s autorem celého projektu přeměny náplavek, architektem Petrem Jandou ze studia brainwork.

Když to s Applem myslíte vážně. Teda s hudbou. Teda s Applem. Ať už to myslíte jakkoli, firma z Cupertina pro vás má nové AirPody, které nabídnou funkci, po níž jste možná i vy dlouho volali – aktivní tlumení hluku. Apple vám tak vůbec poprvé nabídne špunty do uší s vyměnitelnými koncovkami. To vše v designu, který se vám možná zprvu bude zdát zvláštní, ale jako v případě každé inovace Applu si na něj člověk zvykne. V prodeji jsou AirPods Pro od 30. října a na tuzemském trhu za ně Apple chce 7290 korun.

Máte 10 minut?

Spontánnost vs. plánování. Informace se na nás valí rychleji, než jsme schopni vstřebat, a navíc často popírají ty, které jsme si přečetli před 10 minutami. Nový sloupek Forbes.cz Moje dilema otevírá zapeklité paradoxy doby přehlcené právě informacemi a tentokrát je trefným příkladem výběr restaurace v zahraničí.

What’s up? Blockchain měl způsobit revoluci v mnoha oblastech od bankovnictví přes státní správu až k trhu s nemovitostmi. Před pár lety se projektům, které se blockchainem oháněly, dařilo raisovat miliardy dolarů, a to i v případech, kdy tato technologie nebyla pro fungování projektu nutná. Kolegové ve Wired se podívali na to, co se blockchainu zatím skutečně povedlo a proč dosud nenastal jeho čas.