skip to main content

Bitcoin je v posilovně. Kryptoměna může mít našlápnuto na hodnotu 30 tisíc dolarů

Máte 1 minutu?

Darujte optimismus. Darujforbes.cz

Bitcoin v posilovně. Kryptoměna bitcoin prolomila ve středu psychologickou hranici 20 tisíc dolarů za kus a do čtvrtečního odpoledne posílila o dalších 20 procent nad 23 tisíc dolarů. Jde o historicky nejvyšší hodnotu bitcoinu, ale hlavní ekonom Roklen.cz Dominik Stroukal říká, že tím to ještě zdaleka končit nemusí a bitcoin se může vyšvihnout až k hodnotě 30 tisíc dolarů. Nezapomněli jste si, doufám, koupit hromadu bitcoinů, když byl ještě za hubičku, že ne?

Rekordní Churchill. Ne že by se toho v roce 2020 zrovna moc nedělo, ale tenhle rok i ve finiši dupe na plyn a přináší jedno překvapení za druhým. Nechybí ani překvapení na realitním trhu, kde společnost Penta Real Estate stihla překonat jeden z rekordů. Prodala totiž kancelářský komplex Churchill Square u pražského hlavního nádraží za více než čtyři miliardy korun. Velké částky ale k budovám nesoucím jméno Winstona Churchilla patří. Vždyť to byl ten největší frajer ze všech.

partner Forbes Espressa
Reklama
Kreditka není jen na ozdobu. Můžete díky ní od banky dostat opravdu prémiový servis. Nejen slevu 500 korun do e-shopu s povlečením a pár otravných telefonátů do roka. Co takhle osobního bankéře a přístup k exkluzivním investičním příležitostem? Příkladem moderní kreditky, kterou se vyplatí mít v peněžence, je Premium karta od ČSOB. Ta ve spojení s balíčkem ČSOB Premium otevírá cestu k službám na úrovni privátního bankovnictví.

Máte 5 minut?

Botky z porcelánu. Tenisky, to je takové to, jak se to nasadí na nohy a pak se v tom dá někam doběhnout. I něco tak triviálního lze však nabombit tak, že vám za to lidé vypláznou 126 tisíc dolarů – tak jako v případě „porcelánových adidasek“, které kombinují kůži a míšeňský porcelán a právě za takovou částku se vydražily. I nad něčím takovým je ale možné pokrčit rameny. Tipovalo se, že se vydraží za víc, ale nakonec to tyhle křusky vytáhly jen na necelé tři miliony korun. Pch.

Tip Espressa: „Jak být ještě zelenější“. To není popis děje aktuální epizody Rákosníčka, ale popis usilování největšího zpracovatele ropy ve střední Evropě, skupiny Orlen. Ta investuje do projektů na zmírnění ekologických dopadů do roku 2030 v přepočtu 150 miliard korun. Petrochemický gigant pracuje na futuristických ekologických postupech, zahrnujících kupříkladu využití vodíku.

Nepředpokládaná zakázka. „Nikdo z nás nečekal, že bude muset vyrobit vakcínu pro miliardu lidí.“ Magazín MIT Technology Review přináší rozhovor s CEO biotechnologické firmy Moderna, jejíž nová proticovidová vakcína by mohla být schválena už tento týden. Základní obava je prostá: Jak toho zvládneme vyrobit dost pro všechny?

Máte 10 minut?

To jsem tomu dal! Vlivný sloupkař serveru Market Watch Jeff Reeves se kaje a sype si popel na hlavu za pět nejhloupějších investičních doporučení uplynulého roku. Figuruje v něm chybný odhad ohledně vlivu covidu-19 na S&P 500 stejně jako mylné predikce tržního chování marihuany a bitcoinu. Všechno odpuštěno, Jeffe. O tolik peněz jsme kvůli tobě zase nepřišli.

Drobky a brambory. Magazín Wired přichystal bizarní seznam vánočních dárků pro lidi, kteří pracují z domova, a je nejvyšší čas říci: tak dost. To, že člověk pracuje z domova, snad ještě neznamená, že má být zahrnován absurdní sestavou kamer pro video cally, sluchátek tlumících okolní zvuky a štětečků na vyhrabávání drobků uvízlých v klávesnici. Tak tohle už je moc. Nenechme se redukovat na gaučové brambory. Nedrobme si do klávesnic. Zůstaňme lidmi.

Na poradu v pyžamu! Objevit se na ranním Zoom callu pouze v pyžamu je sice „edgy“, ale zaměstnance měsíce to z vás neudělá. Naštěstí přichází japonský oděvní řetězec Aoki s revolučním „pyžamoblekem“ – pyžamem, které přes Zoom vypadá jako společenský oblek, ale ve skutečnosti je to prostě pyžamo. Už žádné zběsilé ranní sprchy, už žádné převlékání, už žádná hygiena! Neinspirovala-li vás předchozí zpráva k obživnutí, zůstaňte ležet. Život v pyžamu – život v poklidu.