skip to main content
Forbes Espresso

Brňanky v 30 pod 30. V každoročním žebříčku letos nechybí zpěvačka Bagárová ani režisérka Doležalová

Máte 1 minutu?

Jedem. Brněnské autobusové nádraží se po roce konečně otevřelo cestujícím. Za jeho modernizací nestojí nikdo jiný než slavné duo Ondřej Chybík a Michal Krištof, kteří tuhle brutalistickou stavbu pořádně oživili a prozářili, takže se tam už nebudeme bát ani večer ani přes den a můžeme zkusit vyrazit do Prahy i odsud.

Mistrovství světa v ostudě. Slavný závod MotoGP se u nás tento rok definitivně nepojede a celý svět se plácá po hlavě, jak jsme to mohli dopustit. Co si o zrušeném brněnském závodě s tradicí od roku 1950, tedy rok po založení samotného mistrovství, myslí Karel Abraham, který se ho účastnil posledních osm sezon?

Su v 30 pod 30. V našem každoročním mezioborovém žebříčku nejúspěšnějších lidí, kterým ještě nebylo třicet let, jsou letos i dvě holky z Brna. Úžasná zpěvačka Monika Bagárová a krásná režisérka Eva Doležalová mají opravdu našlápnuto do budoucnosti s dveřmi dokořán a opět dokazují, že tahle naše velká vesnice není jen předměstím Vídně. Gratulujeme!

partner Forbes Espressa
Reklama
Chcete provozovat IT bez zbytečných starostí a s větším zabezpečením? Zajistíme správu a lepší bezpečnost IT, snížíme neočekávané náklady a postaráme se o systematický rozvoj IT infrastruktury. Jsme vám k dispozici díky naší pobočkové síti po celé republice. Jsme XANADU a postaráme se o vaše IT.

Máte 5 minut?

Investice do čisté vody. Výzkumníci z Brna vyvinuli technologii, která umí pomocí nízkoteplotního plazmatu vyčistit vodu od mikroorganismů a zbytků chemikálií. Podobná zařízení existovala doteď jen v laboratořích a tenhle nový vynález chce naopak zvládnout velké objemy vody a najít využití v praxi. Technologie Cavi Plazma je chráněná českým patentem a právě teď hledá investora. Máte tedy příležitost, protože jak víme,
pitné vody není nikdy dost.

Minus 16 milionů. Divadelní sezona je v plném proudu, a přesto se nehraje. Národní divadlo Brno, Husa na provázku i to Městské tak přicházejí měsíčně o zhruba šestnáct milionů, a to se bohužel počítá! Všichni se ale snaží držet, jak to jen jde, a to i s pomocí dotací, programů od ministerstva nebo prodejem voucherů. Tak si taky nějaký kupte.

Tip Espressa: Systém je bezpečný jen a pouze tak, jak je bezpečný jeho nejslabší článek – a tím bývají v případě firemních sítí jejich uživatelé. Čím častěji dnes všichni pracujeme na dálku, tím větší je riziko, že se do firemní sítě dostane hacker, který tam vůbec nemá co dělat; a využije k tomu právě ten nejslabší článek. Proto je na místě obezřetnost a následování přinejmenším 7 základních pravidel, jak onen nejslabší článek posílit na jeden z těch nejsilnějších.

Máte 10 minut?

Mahlzeit. Od pondělí budou nová týdenní meníčka a to je fajn zvlášť proto, že nejlepší brněnské Bistro Atelier je s celou svou parádou konečně na Woltu, takže se nám na home officu bude zase o trošku líp žít.

Vzhůru do Silicon Valley. Brněnské firmě Tatum se podařilo jako vůbec prvnímu startupu v historii Česka probojovat do prestižního akcelerátoru v Silicon Valley SkyDeck, mezi jehož podílníky se řadí takové kolosy jako Sequoia Capital nebo Mayfield. A můžou vážně machrovat! Abyste věděli, byli totiž jedni z šestnácti nejlepších – a to z celého světa.