skip to main content

Burger King nechce propásnout šanci a chystá rostlinný Whopper i pro Evropu

Máte 1 minutu?

Za zneužití. Google řeší další žalobu. Tentokrát v Austrálii, kde ho úřad na ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů viní z toho, že záměrně klamal uživatele Androidu v tom, jak sbíral a využíval data o jejich pohybu. Jádrem zatím posledního sporu o využívání obrovského množství dat, které mají velké technologické firmy k dispozici, je to, že Google nikde neuvedl, že pro zamezení sledování pohybu nestačí vypnout jen zjevné nastavení „Location History“, ale i „Web and App Activity“.

Ověřovat! K soudu půjde i Elon Musk, za tweety z loňského léta, ve kterých tvrdil, že jeden z potápěčů, kteří tehdy zachraňovali uvázlý chlapecký fotbalový tým ze zatopených jeskyní v Thajsku (a kteří s díky odmítli použít jeho speciální miniponorku), je pedofil a znásilňuje děti.

Rollout. Nemasový Impossible Whopper se Burger Kingu v Americe natolik osvědčil, že se chystá na (ne)masový rollout podobné nabídky i v Evropě. Kdy přesně zatím není jasné, ale vzhledem k tomu, jak to tohoto segmentu fastfoodové řetězce šlapou, tipujeme, že to nebude dlouho trvat. Burger King už má jasno v tom, že začne se dvěma pokrmy a že na nich tentokrát nebude spolupracovat s Impossible Foods.

partner Forbes Espressa
Reklama
Oblek čtyř ročních období. Komfortní oblek Blažek ocení především muži se sportovní postavou, kterým jsou klasické střihy úzké. Látka je ze 100% vlny od italského výrobce Ing. Loro Piana & C. z kolekce látek Four Seasons. Jak už název napovídá, oblek z této látky je určený pro celoroční nošení. Oblek je praktický, dobře se udržuje a je velmi pohodlný.

Máte 5 minut?

V neděli? V Rijádu se už zase čile diskutuje o budoucnosti světového obchodu a ekonomiky. I když loňský ročník pouštního Davosu (který s tím, co pořádá Světové ekonomické fórum, nemá nic společného) řada politiků i představitelů velkých firem kvůli vraždě Džamála Chášukdžího bojkotovala, letos jako by se na všechno zapomnělo. A jelikož jsou hlavním tématem akce s oficiálním názvem Future Investment Initiative investice, šušká se, že by Saúdská Arábie mohla už tuhle neděli 3. listopadu oznámit dlouho očekávané IPO ropného kolosu Saudi Aramco. Ale jelikož se to s tímhle vstupem na burzu má tak trochu jako s brexitem, doporučujeme pro jistotu nepodléhat přílišnému nadšení.

Udělali jsme pár chyb. Ještě předtím než letos v březnu spadl druhý Boeing 737 Max, vedení Boeingu vědělo, že se stabilizačním systémem MCAS není něco v pořádku. Během slyšení v americkém Kongresu to přiznal jeho šéf Dennis Muilenburg. Senátorům, kteří vyšetřují, jak mohlo dojít k tak závažným bezpečnostním lapsům, také řekl, že firma udělala nějaké chyby a že mu je jasné, že kdo chce být leteckou jedničkou, musí být v první řadě jedničkou v bezpečnosti (= nezadržovat před piloty důležité informace).

Disidenti. Potom co si Marka Zuckerberga pro změnu ve Sněmovně reprezentantů podala Alexandria Ocasio-Cortez pro jeho rozhodnutí nechat politiky zveřejňovat ve svých reklamách na Facebooku jakékoliv informace, včetně těch lživých, se do něj v otevřeném dopise opřela i část zaměstnanců. Jejich psaní poslední dva týdny koluje po interní komunikační síti a píše se v něm, že rozhodnutí dát od obsahu ruce pryč je „hrozbou pro všechno, o co se Facebook snaží“. Ze zhruba 35 tisíc zaměstnanců ho sice podepsalo jen asi 250, ale někde se začít musí.

Tip Forbes Espressa. Oslavte příchod nového roku v hotelu Carlsbad Plaza Medical Spa & Wellness 5* Superior. Užijte si jedinečnou oslavu na počest příchodu Nového roku s bohatým programem a jedinečnými gurmánskými zážitky.

Máte 10 minut?

Utajené bio. „Naše výrobky vznikají udržitelným způsobem. Nabízíme pouze bioprodukty. Snížili jsme uhlíkovou stopu na nulu…“ Zaštítit se podobnou mantrou je v dnešní době marketingová samozřejmost. A přece se jí některé firmy dobrovolně vzdávají. Co je k tomu vede?

Už i Harry Potter uvázl v americko-čínské obchodní válce. Respektive nakladatelství Bloomsbury, které Harryho Pottera a další knihy vydává. Jak teď vyšlo najevo, na všechny ty, které tiskne v Číně a posílá do USA, se od září vztahuje nové 15procentní dovozní clo. S tím, že se nové tarify budou vztahovat na auta, jídlo nebo boty, se obecně počítalo, že dopadnou i na knihy, ale došlo málokomu.

Něco jako brčka. Plastová ramínka jsou plastová brčka módního průmyslu, tvrdí návrhář Roland Mouret, který prý vytvořil jejich první udržitelnou variantu. Jeho ramínka tvoří z 80 procent recyklovaný plast vylovený z oceánu a zbytek recyklovatelné plasty, háček mají z hliníku. Běžným ramínkům může údajně trvat až 1000 let, než se rozloží, protože je tvoří až sedm různých plastů a někdy i kovy. Roland Mouret se proto rozhodl nabídnout své výtvory návrhářům, kteří se před časem prezentovali na londýnském fashion weeku, příliš velký ohlas ale nesklidil.