skip to main content
Forbes Espresso

Do Evropy míří první dávky vakcíny Novavax

Máte 1 minutu?

Nákup za 270 miliard. Americký videoherní distributor Take-Two Interactive se dohodl na převzetí konkurenta Zynga, který se zaměřuje na hry pro chytré mobilní telefony. Firmy to v pondělí oznámily v tiskové zprávě. Hodnota transakce činí 12,7 miliardy dolarů, tedy zhruba 273 miliard korun.

Novavax jede! Americká biotechnologická společnost Novavax poslala první zásilky se svými vakcínami proti covidu-19 směrem do Evropy. Vakcína, která se používá například již v některých asijských zemích, byla evropskými regulátory před měsícem schválena k užití.

Cucinelli taky! Italská módní skupina Brunello Cucinelli se v pondělí pochlubila, že jí během roku 2021 vzrostly meziročně tržby o solidních 31 procent a že utržila 712 milionů eur. V následujících dvou letech očekává hezký, zdravý a vyvážený růst. To je smooth. Stejně jako její oblečení.

tip Forbes Espressa

Máte 5 minut?

Not only up. Mantru retailových investorů narušuje třeba index S&P 500, který několik dní v řadě uzavřel se ztrátou. Padá i Dow Jones i Nasdaq a padají i prima akcie jako Nvidia. Zato americké vládní dluhopisy s desetiletou splatností nesou více a více. Well…

Nejvýše za 40 let. Tak je na tom americká inflace se všemi svými konsekvencemi. 6,8 procenta měřeno CPI není na roční bázi nic, z čeho by měli spotřebitelé radost. A ve zlepšení příliš nevěří, spíše to vidí na stav okolo těch šesti procent. To Fed má jiný názor na letošek věští 2,6 procenta.

Nápad vyzkoušet, kolik toho elektrický Mercedes-Benz EQA ujede na jedno nabití uprostřed zimy, skončil pořádnou dávkou adrenalinu. Ale popořadě. Zadáním bylo vymáčknout auto z devadesáti procent na nulu, do prázdné baterky. Za naprosto ideálních podmínek by měl tenhle mercedes plně natlakovaný elektřinou ujet maximálně 486 kilometrů. Tedy aspoň to tvrdí automobilka. Tak se přesvědčte!

Tip Forbes Espressa. Na českých e-shopech vane svěží vítr! Postupně totiž přibývá nové tlačítko, které usnadňuje online nakupování, respektive výrazně zjednodušuje registraci před zaplacením zboží. Provozovatele internetových obchodů zase lépe propojuje s jejich zákazníky. Každý, kdo má na Seznamu uživatelský účet (což je polovina místní internetové populace!) se teď může přihlásit mnohem rychleji a bez registrace i do rozhraní některých e-shopů. Jak na to?

Máte 10 minut?

Jak mluvit online. Jestli je na živých poradách občas mrtvo, přes obrazovku je to ještě násobně horší. Jak na to, když potřebujete rozproudit diskusi, nebo je k něčemu potřeba feedback? Tak, aby nemluvili jen typičtí extroverti? Na to se pokouší najít odpovědi Harvard Business Review. A vězte, že odpověď je v otázkách dopředu i v prostém chatu.

Příležitost, nebo past? Zatímco Amazon od počátku pandemie připisuje, Alibaba dělá přesný opak. Investoři proto dumají, zda nakoupit v čínském výprodeji, nebo nechat být. Funny Money Capital nic neradí, ale na jistou stranu se přiklání. Jakkoli může promeškat příležitost!

Love is a burning thing. And it makes a fiery ring. Bound by wild desire, I fell in to a ring of fire, přátelé!