skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Krejčíková krok od globálního úspěchu, evidence neskutečných majitelů a snadno dostupné ethereum

Máte 1 minutu?

Jako raketa. Česká senzace Barbora Krejčíková je kousek nejen od titulu na Roland Garros, ale i od globální proslulosti. Navíc se zdá, že má slušně nakročeno k žebříčku nejlépe placených českých sportovců, a to žen i mužů. Ten Forbes představí ve svém srpnovém vydání.

Big Deal. Obří transakce, o které se v kuloárech mluvilo už dlouhé měsíce, dosáhla svého vrcholu. Investorská sestava v „klasickém“ složení EC Investments, PPF a Rockaway koupila Fast – skupinu vlastnící síť Planeo Elektro, ale také licenci na exkluzivní distribuci značek Sharp, Toshiba, JVC, ale i třeba módní Gant nebo nápojový SodaStream.

Generátor náhodných jmen? Podle Evidence skutečných majitelů, což je veřejný rejstřík spravovaný ministerstvem spravedlnosti, je skutečným majitelem největšího tuzemského online obchodu právník Pavel Steinwicht. Kdo, ptáte se? Není divu, takových zavádějících informací je v rejstříku celá řada.

partner Forbes Espressa
Reklama
Staňte se členem Growclubu a vytvořte ze své firmy místo, které je připravené růst a překonávat výzvy. Ve společnosti výjimečných podnikatelů z celého Česka se můžete i vy dostat do žebříčku nejúspěšnějších firem. Společně tvoříme z českých firem Ideal Places, úspěšná místa, kde lidé touží pracovat.

Máte 5 minut?

Podnikatel roku. Novopečeným nositelem titulu EY Světový podnikatel roku se stal jihokorejský podnikatel Jung Jin Seo. Příběh jeho úspěchu přitom začal vyhazovem. Poté, co přišel o práci u krachující automobilky Daewoo Motor, se rozhodl ve 45 letech zkusit štěstí v podnikání.

Dvě akvizice. Bývalý šéf českého O2, který profesně rostl jak pod křídly PPF, tak v Pentě, pokračuje v misi, kterou začal loni v únoru: vybudovat silnou investiční skupinu Thein. S tou vyhledává investiční příležitosti v IT, kyberbezpečnosti a průmyslu a synergicky je skládá k sobě. Teď hlásí dva nové dílky skládačky.

Tip Forbes Espressa… Švýcarská rodinná firma Stadler Form vyvinula speciální čističku vzduchu Roger. Ta účinně filtruje nejen viry, bakterie, prach, pyl a alergeny v interiérech, ale poradí si i s koronaviry.

Máte 10 minut?

Ethereum snadno a rychle. S inovativním argumentem pro koupi nového notebooku nebo počítače přichází společnost NortonLifeLock, která se zabývá bezpečností počítačů. Na své platformě Norton 360 vyráží na neorané pole jisté demokratizace těžby digitální měny ethereum, což je druhá nejhodnotnější kryptoměna na světě hned po bitcoinu.

Podcast Trojka. Mezi tři hosty páteční Trojky patří i Martin Kasa, jeden z bratrů-zakladatelů úspěšné sítě lékáren Pilulka. Ta se rozrostla o projekt Pilulka Lab, jehož úkolem bude podpořit technologické startupy působící v oblasti eHealth. To ale rozhodně není z nejnovější Trojky vše.