skip to main content
Forbes Espresso

Zlatá dvacátá. Jen co pomine lockdown, bude byznys s krásou větší než kdy dřív

Máte 1 minutu?

Tip Forbes Espressa. RunCzech a adidas ve spolupráci s Armádou spásy přicházejí s možností darovat trochu lásky i ostatním. Za každý nákup Nocleženky na e-shopu www.allrunnersarebeautiful.cz získáš slevu 42 procent na adidas produkty. Protože i na běh za láskou musíš být dobře vybavený.

Tak jinak. Ne že by to někoho překvapovalo, stabilitu v téhle zemi nehledejme. Nouzový stav v Česku pokračuje, obchody ani služby neotevřou, vleky se nerozjedou a muzea? No nic. Takhle to má být minimálně do konce února. Tak schválně.

Halt!během dneška se nejspíš zastaví linky v německých automobilkách. Můžou za to zavřené hranice s Českem (a taky s Tyrolskem). Díly do montoven totiž míří podle aktuální potřeby, a tak i pouhý jeden kamion, který nedorazí včas, znamená, že se výroba zasekne. Německý svaz autoprůmyslu proto žádá spolkovou vládu, aby podmínky pro vjezd zmírnila. Nyní platí, že i ti, kdo mají výjimku, musejí mít negativní test a nejdřív hezky do karantény.

Čistý. Bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa nedostala ani druhá ústavní žaloba. Obvinění se vyhnul i přesto, že proti Trumpovi hlasovalo nejvíc členů jeho vlastní strany v historii impeachmentů. Ale vyhráno prý stejně nemá.

partner Forbes Espressa
Reklama
S MEDDI už Vaši zaměstnanci nemusí pokaždé do ordinace k lékaři. Garantujeme spojení s lékařem do dvou hodin online. Spojení s lékařem v mobilu nebo počítači, přes zabezpečený hovor, video hovor, chat. Komunikace šifrovaná end-to-end. MEDDI Vás propojí s lékařem 24/7 a to bez zbytečného času v čekárnách. Snadno a bezpečně.

Máte 5 minut?

Seznamte se. Jednatřicetiletá Wolfe Herd je nejmladší self-made miliardářkou světa. Zakladatelka seznamky Bumble, která minulý týden vstoupila na burzu a po níž investoři hned bláznili, má nyní jmění přes 1,5 miliardy dolarů. A mimochodem, původně spoluzakládala Tinder. Ten ale později obvinila ze sexuálního obtěžování.

Nebojíme se. Přesně to říká šéf koncernu Volkswagen Herbert Diess na adresu Applu, který pracuje na vlastním elektrovoze. Autoprůmysl je prý jiný než technologický a na úspěch nestačí jeden dobrý tah. Diess se zpovídal i z toho, proč VW vyrábí v čínské provincii Sin-ťiang, v níž má docházet k nucené práci. Ve VW je prý všechno v pořádku a beztak, jeden koncern nemůže svrhnout žádnou diktaturu.

Přilétá. Ne včelka Mája, ale Alibaba. V pandemické době roste byznys tohohle čínského e-commerce tygra závratnou rychlostí. Jak přesně růst objednávek v Evropě vypadá a co tenhle závod s Amazonem pro Evropany znamená, je dobře vidět v belgickém letišti Liège, které funguje jako evropská základna Alibaby.

Máte 10 minut?

Zlatá dvacátá. Jen co pominou lockdowny a lidi zase vyjdou do ulic, rozjede se oslava krásy. A byznys s parfémy a kosmetikou. Věří v to šéf největší kosmetické společnosti světa, francouzského L’Oréalu Jean-Paul Agon. Rtěnky budou zase symbolem návratu k životu, jako před sto lety. Mezitím L’Oréal dokazuje, že umí i v době, která přeje víc pyžamům než make-upu. Loňský zisk koncernu poklesl překvapivě jen o pět procent na 3,7 miliardy eur.

Pohádka. Petru Kovaříkovi a Silvii Steinerové, kteří spolu tvoří Pražskou čokoládu Steiner & Kovarik, se podařil pohádkový úspěch. Jejich sladkosti natolik zachutnaly ománskému sultánovi, že se stali jeho exkluzivními dodavateli. Milá náplast pro firmu, která bojuje s propady na domácím trhu. Inu, turisti stále chybějí.

Do kina! Se u nás člověk jen tak nedostane. V Jižní Koreji ale přišli na to, jak kina navzdory pandemii využít. Člověk si je může pronajmout na hraní her. Přece jen tak velký monitor doma moc lidí nemá. Pronájem kinosálu na dvě hodiny vyjde na 90 dolarů. A prý je to amazing!