skip to main content
Forbes Espresso

Salvator Mundi. Proč nejdražší obraz světa ležel zapomenutý ve sklepě Louvru?

Máte 1 minutu?

Kajícný Alibaba. Čínský gigant dostal od tamního regulačního úřadu pokutu ve výši 60 miliard korun za zneužití své dominance na trhu. Zakladatel společnosti Jack Ma sice několikrát kritizoval čínskou politiku, na čas dokonce tajemně zmizel, ale aktuální rozsudek přijímá podle vyjádření představitelů Alibaby „upřímně a s pokorou“.

Bilionová trefa. Kryptoburza Coinbase včera vstoupila na burzu a dosáhla valuace 100 miliard dolarů, což dělá téměř 2,2 bilionu korun. Pro kryptoměny to byl velký den, milník, jehož očekávání se v posledních dnech odrazilo i v rostoucí ceně hlavně bitcoinu a etherea.

Konec Bernieho Madoffa. Ve věku 82 let a ve vězení zemřel muž, který byl kdysi jedním z nejrespektovanějších finančníků světa, aby se z něj stal autor největšího finančního podvodu v americké historii. Přečtěte si nejen jeho nekrolog, ale podívejte se také na film Čaroděj ze země lží, kde roli Bernieho Madoffa hraje Robert De Niro.

partner Forbes Espressa
Reklama
Inspirujte se náladou přírody: Nové sprchové krémy Weleda Aroma Shower Se sprchovými krémy Aroma Shower je pravidelná sprcha víc než jen nezbytnou očistou. Vedle přírodních ingrediencí obsahují produkty také čisté éterické oleje, které posilují účinky aktivních látek a zároveň navozují pozitivní emoce a pocity. Každý z nás se tak může během této běžné denní aktivity stát sám sobě aromaterapeutem.

Máte 5 minut?

Respirátor od rapera. Hudebníka will.i.ama možná znáte z kapely Black Eyed Peas, teď ale jeho kariéra nabrala nový spád. Spolu s kostymérem filmů X-Men, Tron a Black Panther vyvinuli speciální respirátor s LED osvětlením, trojrychlostními větráčky, Bluetooth připojením, sluchátky potlačujícími okolní hluk i supermoderním mikrofonem. Ultimátní gadget pro dobu pandemickou.

Nedůvěra českých miliardářů. Proč majitelé zelených elektráren přistupují k novým státním dotacím s velkou ostražitostí? Vadí jim nestabilita zdejšího prostředí.

WTF is NFT? Umění budoucnosti, položka na blockchainu, next big thing s raketovým růstem anebo přefouknutá bublina? Kdo se má v tom všem vyznat? Vy, protože sbírání nezaměnitelných tokenů na blockchainu vám může přinést spoustu peněz i potěšení. Tady máte návod.

Máte 10 minut?

Rozchod a nové začátky. Příběh Dariny Zavadilové a Jana Klosse čtenáři Forbesu dobře znají. Před lety stáli ještě s designérem Jakubem Koroušem za značkou Botas 66, která vrátila do hry někdejší ikonické tenisky. Po ukončení spolupráce se společností Botas si Zavadilová s Klossem pořídili syna a teď i novou vlastní značku bot pro vizuální fajnšmekry.

Budoucnost je ve vlasech. Aspoň pro výrobce luxusní kosmetiky. Přípravky na vlasy totiž byly jedním z mála segmentů v kategorii zkrášlovacích produktů, které zaznamenaly růst i během loňského pandemického roku.

Bratr Mony Lisy. Je to nejdražší obraz světa. Salvator Mundi, malba Krista Spasitele, se před 15 lety náhodou objevil v New Orleans. Ušmudlaný a poničený se tehdy prodal v aukci za deset tisíc dolarů, aby se o pár roků později ukázalo, že autorem je samotný Leonardo da Vinci. Takže není divu, že naposledy se malba prodala za astronomických 450 milionů korun. Ale to není konec fascinujícího příběhu. Jeho další dějství je teď detektivka zákulisních machinací a kolegové z New York Times rozplétají záhadu toho, proč ležel obraz schovaný v útrobách Louvru a nikdo ho už roky neviděl.