skip to main content
Forbes Espresso

Bílý dům má nápad, jak přimět lidi k očkování. Pomoci má pivo

Máte 1 minutu?

Bude popcorn? Taky už jste si zvykli, že dnešní vstupenka do kina rovná se abonmá Netflixu na další měsíc, občerstvení představuje popcorn z mikrovlnky za deset korun a k pití si servírujete litrovou petku Coca-Coly za dvacku? Tak s tímhle se pomalu začněte loučit. Cinema City totiž už ohlásilo termín, kdy otevře filmové sály. Jen ten popcorn si nejspíš bude potřeba donést vlastní.

Boj o nebe. Zatímco Airbus na svá letadla sbírá objednávky za miliardy dolarů, americký Boeing usilovně řeší, jak se dostat z problémů po šlamastyce s padajícími MAXy a následným koronavirovým kolapsem letecké dopravy. Pro Boeing může být řešením nové letadlo. Jenže kde na něj vzít, když jste ve snaze přežít v posledních letech propálili 20 miliard dolarů a jediné, co máte, je hora dluhů.

Víno. A taky trochu vody. Myslíte si, že ty nejlepší konverzace vznikají v zasedačce v jednu odpoledne? My taky ne, a proto jsme se rozhodli představit světu Forbes Dekantér. V prvním díle nám Leon Jakimič z Lasvitu popsal, jak věci z téhle famózní sklárny hodlá dostat i k vám domů. A to je přesně to, po čem přece toužíte.

Partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

150 nejvlivnějších žen. Že tu chybějí ženy na nejvyšších pozicích? My to vidíme trochu jinak. Letos jsme jich vybrali rovnou 150. Od vicepremiérky a místopředsedkyně Evropské komise přes ženy v nejvyšším českém byznysu až po právničky, vědkyně, investorky nebo ženy, které svými filantropickými aktivitami dělají z Česka lepší místo. Tohle je 150 žen, které byste měli znát.

Jak vám zní? Elektroauto nevrčí. Spíš bzučí. A to je nuda, obzvlášť, když má výkon skoro 550 koní. Asi tak jako nové elektrické BMW i4 M50. V Mnichově proto najali skladatele Hanse Zimmera, aby ten chybějící pořádný zvuk zkomponoval. Ehm… Asistoval mu u toho Renzo Vitale, chlapík, který má na vizitce pod jménem tohle: Zvukový ředitel BMW Group. Ehm podruhé. Ale nebojte, ještě pořád je tu tohle.

Máte 10 minut?

Máme tip, jak očkovat celé Česko. Teda, nemáme ho my, ale má ho Bílý dům. A ten plán je ďábelsky jednoduchý. Stačí jen nabídnout, že když se necháte naočkovat, dostanete pivo zdarma. Abychom byli přesní, pivo zdarma v USA bude, když očkování podstoupí 70 procent populace. Proč tohle u nás nikoho ještě nenapadlo?

Cloud sype. Postavit, zprovoznit a začít nabízet volný prostor v datovém centru chtělo v roce 2012 docela dost odvahy. Co je to vlastně cloud, tehdy věděli jen ajťáci a pár zasvěcených. Jenže doba se mění a data v cloudu má teď nejspíš i vaše účetní. A jsou firmy, které na tom dokážou pořádně vydělat. Třeba karlínský Algotech.

Pokus o návrat. Slibně rozjetý byznys s čínskými telefony Huawei zastavil ještě Donald Trump. Stačilo zavést sankce a Huawei odstřihnout od Androidu. Jenže soupeř to nevzdal a přišel s vlastním operačním systémem Harmony. Zatím se jen rozbíhá do světa, ale už plánuje být ve stovkách milionů telefonů, tabletů a chytrých hodinek. Takže možná už brzy i u vás doma.