skip to main content
Forbes Espresso

Facebook testuje novou seznamku. Žádné psaní, žádné swipování, rovnou videorande

Máte 1 minutu?

Pryč s tím. Japonsko plánuje do moře vypustit víc než jeden milion tun kontaminované vody ze zničené jaderné elektrárny Fukušima. To se logicky nelíbí sousedním zemím, včetně Číny, která tento krok označuje za „extrémně nezodpovědný“, a Jižní Koreje, která proti tomu plánuje protestovat. Japonské úřady si ale stojí za tím, že zpracovaný odpad je bezpečný a filtrovaná voda se běžně uvolňuje z jaderných elektráren po celém světě.

Těžké časy. Čínské úřady dávají zakladateli Alibaby pěkně zabrat. Poté, co v pátek společnost podnikatele Jacka Ma dostala rekordní pokutu ve výši 2,8 miliardy dolarů, se teď regulátoři zaměřili na její přidruženou Ant Group. Po ní vyžadují rozsáhlou restrukturalizaci, která má zajistit, že firma, která je největším poskytovatelem plateb v Číně, bude působit víc jako banka než technologická společnost.

Do Afriky. Twitter usiluje o víc uživatelů, a tak vůbec poprvé míří i na africký kontinent, konkrétně do Ghany. Ve svém tweetu to oznámil sám CEO společnosti Jack Dorsey. V západoafrické zemi v současné době aktivně buduje nový tým, který má fungovat na dálku do té doby, než tam zřídí i oficiální kancelář. Nadšený je z toho i ghanský prezident Nana Akufo-Addo.

partner Forbes Espressa
Reklama
Špičkové sprchovací WC Geberit AquaClean Mera se vyznačuje nadčasovým designem a excelentními funkcemi, které nastavíte přesně podle svých přání. Zcela novou úroveň komfortu poskytuje patentovaná technologie sprchování WhirlSpray. Maximální pohodlí dotváří osoušení, bezdotykové zavírání a otevírání, odsávání zápachu a mimořádně tiché splachování.

Máte 5 minut?

Kancelář dělá firmu. Přesně to si myslí zakladatel a šéf bývalého Techa, dnes firmy Ahrend, Jiří Kejval. Jako pro výrobce kancelářského nábytku pro ni covidový rok logicky rozhodně nepatřil mezi ty nejjednodušší. Společnost patřící pod svou holandskou matku se musela rozloučit se stovkou zaměstnanců a stále bojuje s nedostatkem komponentů, ale přesto nakonec loňský rok zakončila relativně úspěšně. A jak budou vypadat kanceláře po covidu? To se dozvíte tady.

Spotify ve světě hardwaru. Švédská hudební platforma ve Spojených státech představila své první hardwarové zařízení jménem Car Thing (jak originální), které nabízí svým prémiovým uživatelům zdarma, respektive za poštovné. Sloužit má vlastníkům starších aut, která nejsou vybavena systémem Apple CarPlay nebo Android Auto, a umožnit jim tak neomezený a maximální hudební zážitek.

Tinder 2.0? Facebook testuje novou seznamku s názvem Sparked, kterou vyvinul jeho interní tým NPE věnující se vývoji experimentálních aplikací. Od asi nejznámějšího Tinderu se ale v mnohém liší – žádný veřejný profil, žádné swipování ani žádné zprávy. Prvním kontaktem je čtyřminutové rande prostřednictvím videa, a když vše půjde dobře, čeká vás další na deset minut. Stále je vám protějšek sympatický? Teď je čas si vyměnit kontaktní informace. A co víc? Bude to i zdarma!

Tip Espressa. IAESTE Czech Republic organizuje první celorepublikový Online veletrh iKariéra.cz, který se bude konat 14. 4. 2021 od 9 do 16 hodin ve virtuálním prostředí. Z pohodlí domova se budete moci spojit s více než 150 firmami a zeptat se jich na nabízené pozice nebo možnost spolupráce při studiu.

Máte 10 minut?

Nový normál pro jazykovky. Jedním z koronavirem zasažených odvětví, o kterém se příliš nemluví, jsou i jazykové služby. Ty v loňském roce musely zásadně přehodnotit svůj byznys a přizpůsobit se ztížené situaci. Výjimkou není ani jednička na tuzemském trhu v této oblasti, kterou je jazyková agentura Skřivánek. I přesto dokázala rok 2020 zakončit s čísly těsně pod hranicí růstu posledních let. Jak to dokázala? O to se s námi podělil její zakladatel Pavel Skřivánek.

Pizzu v 21. století nenosí poslíček, ale roboti. Řetězec Domino’s reaguje na rostoucí počty objednávek, ke kterým přispěla světová pandemie. V Houstonu zavádí novou službu doručování pro vybrané zákazníky, kterým doveze horkou pizzu přímo z pece až domů autonomní vozítko od nadějného startupu Nuro. Sci-fi? Realita!