skip to main content
Forbes Espresso

Apple vs. Epic. Právníci přednesli závěrečné argumenty a čekají na rozhodnutí soudu

Máte 1 minutu?

Do dresu! Zavření mezi čtyřmi stěnami se lidé po celém světě během pandemie pustili do domácího cvičení. To způsobilo i masivní poptávku po službách americké fitness společnosti Peloton, které už nestačí její výrobní závody na Tchaj-wanu, a tak teď část své výroby přesouvá do USA. Nová výrobní hala by měla vytvořit až dva tisíce pracovních míst a první stroje by z ní měly vyjet už za dva roky.

Rozstřel? Právníci Applu a Epicu v dlouhotrvajícím souboji dnes přednesli své závěrečné argumenty a teď jim nezbývá než čekat na rozhodnutí soudce. Společnost Tima Cooka si stojí za tím, že výrobce videoher jen nechce platit za přístup pro telefony iPhone, Epic je stále přesvědčen, že Apple jen zneužívá svou tržní sílu. Je to napínavé, ale musíme si počkat.

Pykejte! Víkendový běloruský manévr nenamíchnul jenom pasažéry odkloněného letu, ale rovnou celou Evropskou unii, která se rozhodla, že situaci nenechá bez povšimnutí. V návaznosti na incident tamním aerolinkám zakázala přístup do evropského vzdušného prostoru, dalším zemím EU naopak doporučila, aby se raději vyhnuly vzdušnému prostoru Běloruska. A chystají se i další opatření, která snad konkrétní autority donutí za své činy pykat.

partner Forbes Espressa
Reklama
Má vlast, Rusalka, Hubička, Evžen Oněgin; Česká filharmonie, Česká sinfonietta, Collegium 1704; Plachetka, Kněžíková, Šaturová, Nekoranec a další. Ve třiceti pořadech Smetanovy Litomyšle ožívá zámek zapsaný na seznamu UNESCO. Předprodej 63. ročníku festivalu začíná právě dnes.

Máte 5 minut?

Pokrokové Německo na přelomu týdne vykročilo jako první z evropských a zřejmě i světových zemí mílovým krokem k budoucnosti. Dolní komora parlamentu dala zelenou legislativě umožňující provozování autonomních vozů na veřejných komunikacích v běžné dopravě. A mohlo by se tak stát už od příštího roku.

Microsoft chystá změny a uživatelé i vývojáři se mají na co těšit. CEO technologického giganta Satya Nadella tento týden oznámil příchod velkých novinek, které by se měly dotknout především obchodu s aplikacemi a výrazných změn v uživatelském rozhraní. Update by měl mimo jiné přinést i férovější podmínky pro vývojáře aplikací.

Máte 10 minut?

Víc než prodejce nábytku. Bonami zakončilo loňský rok s obratem 1,55 miliardy, v roce 2019 to přitom bylo jen těsně nad miliardu. Za poslední dva roky firemní sklady vyrostly hned pětinásobně a takovou rychlostí by se měly zvětšovat i dál. Navyšování skladových zásob je totiž jedním z několika cílů, které si CEO Pavel Vopařil na následující roky stanovil.

Na prodej? Britský týdeník Autocar v úterý přišel se zprávou, že německá skupina Volkwagen údajně dostala nabídku na prodej své značky Lamborghini za 7,5 miliardy eur (v přepočtu přes 190 miliard korun). Automobilka Audi, pod kterou značka spadá, se však ihned nechala slyšet, že Lamborghini na prodej není.

Bylo načase. Každý měl dlouhá léta vlastní názor na to, proč se Mall Group stále nedaří vyhrabat ze ztráty. Všechny domněnky si teď už každý může nechat pro sebe, protože skupina, kam patří kromě Mallu i dlouhodobě ziskový e-shop CZC či Vivantis, uzavřela poslední fiskální rok s rekordními tržbami a poprvé se tak dostala do černých čísel.