skip to main content
Forbes Espresso

FBI zatkla britskou prominentku Ghislaine Maxwell, měla dohazovat dívky Jeffreymu Epsteinovi

Máte 1 minutu?

Bordelmamá. FBI zatkla Ghislaine Maxwell, členku britské smetánky a bývalou přítelkyni zesnulého Jeffreyho Epsteina. Maxwell, která je dcerou kontroverzního politika a mediálního magnáta československého původu Roberta Maxwella, je obviněná z toho, že Epsteinovi pomáhala při jeho sexuálních zločinech a zejména lákala nezletilé dívky do jeho společenských sítí. Dohazovačku měla dělat i britskému princi Andrewovi.

Zpátky do práce! Americké podniky vytvořily v červnu 4,8 pracovních míst, což je nejvyšší měsíční nárůst od roku 1939, odkdy ministerstvo práce vede statistiku, a míra tamní nezaměstnanosti se díky tomu snížila ze 13 na 11 procent. Příjemná čísla, která všechny překvapila, analytici připisují hlavně vládnímu programu, díky kterému mohou podnikatelé požádat o půjčku, a ta jim bude částečně odpuštěna, když ji použijí na mzdy. Bohužel ale tyhle prostředky začínají vysychat.

Jaká krize? Strach ze stále se šířící nemoci sice zpomaluje zotavování akciového trhu, někteří z nejbohatších lidí světa ale i tak pořád víc než slušně bohatnou. Za období mezi čtvrtky 18. a 25. června, kdy křivka indexu S&P 500 zůstala prakticky plochá, jmění desíti miliardářů raketově vystoupalo – konkrétně o 23 miliard dolarů. Šťastnými beneficienty jsou například bývalí manželé Bezosovi, král luxusu Bernard Arnault nebo šéf Tencentu Ma Chua-tcheng.

partner Forbes Espressa
Digitalizací a automatizací denně ušetří hodiny práce. Jak konkrétně pomáhá digitalizace firmě SOLARplan, jsme se bavili na webináři s jejím majitelem. Podívejte se, jaké přínosy má zavedení virtuálního projektového manažera pro vaše podnikání, nebo si přečtěte případovou studii.

Máte 5 minut?

Potichu k miliardě. Pražský startup Memsource nabízí cloudovou platformu pro automatizaci a lepší efektivitu překladů a nejspíš ho neznáte. To se ale teď změní. Do Memsource totiž vstupuje slavná investiční společnost Carlyle Group, která spravuje aktiva za více než 215 miliard dolarů. Za nezveřejněnou cenu koupila podíl a podle zdrojů Forbesu transakce ohodnotila Memsource na zhruba 55 milionů dolarů, tedy 1,3 miliardy korun.

Nového akcionáře má i projekt Gamee Boženy Řežáb, Miroslava Chmelky, Jana Částka a Lukáše Stibora. Za více než 100 milionů korun herní platformu, která sdružuje hráče, herní vývojáře a globální značky, koupila hongkongská videoherní společnost Animoca, která si od něj slibuje hlavně posílení v oblasti webového jazyka HTML5, v němž je tým Gamee kovaný.

Eau de Space. Zajímá vás, jak voní vesmír? Už brzy to můžete zjistit. Společnosti Eau de Space se totiž blíže nespecifikovaným způsobem dostala k receptuře vůně, kterou pro své astronauty před více než deseti lety vyvinula NASA, aby jim přiblížila, co je v kosmu čeká i po čichové stránce. Parfém, který bývalý astronaut Tony Antonelli v propagačním videu popisuje jako „silný a jedinečný“, je k mání za 29 dolarů na Kickstarteru.

Tip Forbes Espressa. Chystáte se začít investovat, ale tápete v tom, jak si správně sestavit portfolio, jaká jsou realistická očekávání výnosů nebo jakou část svého majetku investovat? Tak už netápejte a projděte si naší příručku milionáře, kde jsme pro vás sepsali návod, jak si investiční portfolio sestavit.

Máte 10 minut?

Jako mouchy. V Botswaně se děje něco zlého. Za poslední dva měsíce tam z neznámých důvodů zemřelo na 350 slonů, někteří padli na místě jako podťatí. Umírají samci a samice různého věku a většina těl se zatím našla poblíž zdrojů vody. Vědci mluví o katastrofě a kritizují místní vládu, protože odmítá říct, kam poslala vzorky z mrtvých těl a proč jejich rozbor trvá už několik týdnů. Obrázky jsou jen pro otrlé.

Nejsme tak oškliví. Teď ale na jinou notu. Krása hraje v lidské civilizaci velkou roli, zároveň míváme sklon svůj vzhled posuzovat výrazně přísněji než okolí. Nevyhnutelně se pak cítíme frustrovaní. Znáte to? Zde jsou tři fakta a tipy na tři knihy, díky kterým si rázem budete připadat hezčí.

Žijeme antropauzu. Že jste tohle slovo ještě neslyšeli? Není se co divit – anthropause je zbrusu nový výraz a vědci ho navrhují jako pojmenování pro stav, kterým jsme my už prošli a jiné části světa stále procházejí. Tedy pro globální zastavení jakékoli lidské činnosti v důsledku pandemie.