skip to main content
Forbes Espresso

Ferrari se změní. Do jeho čela usedl muž, který umí vyrábět čipy

Máte 1 minutu?

Budějovice to nejsou. Organizace Economist Intelligence Unit zveřejnila seznam měst, kde by chtěl žít každý. Prostě proto, že v nich je život nejpříjemnější. A i tady zaúřadoval covid-19. Nejlépe z hodnocení totiž vyšel novozélandský Auckland. Z velké části i proto, že pandemie tamější život omezila jen minimálně. Co na to Evropa?

Capo del clan! Přesvědčte svého potomka, že subjaderná fyzika a výroba čipů jsou sexy obory. Zbláznili jsme se? Kdepak, klid. Když se vám to podaří, celé to totiž může dopadnout tak, že vaše dítě bude stát v čele automobilky Ferrari. Úplně stejně jako její nový šéf Benedetto Vigna, který má před sebou jasný úkol: připravit Ferrari na dobu elektrickou. Buona fortuna!

Bohatí chudým. Dnes je ten den, kdy stovky milionů chudých dostanou šanci žít. Joe Biden nejspíš ohlásí plán, podle kterého Američané zdarma rozešlou do téměř stovky zemí světa 500 milionů vakcín proti covidu-19. Vedle očkovaných je vítězem i Pfizer, který ale prý vakcíny slíbil dodávat za neziskovou cenu.

partner Forbes Espressa
Reklama
Česká rodinná firma, prodejce a servis prestižních hodinek Hodinářství Bechyně v rámci partnerství s Českou filharmonií představuje kampaň „Mistrovství chce čas“. Ta nejenže vyzdvihuje partnerskou spolupráci, ale akcentuje společné hodnoty uměleckého světa a hodinářských mistrů.

Máte 5 minut?

Ať šampaňské bouchá! Televize se zdá být nesmrtelná. A Nova se z toho snaží vyždímat všechno, co jde. Covid necovid. Lidi koukají, inzerenti proplácejí faktury. Pak jsou z toho tržby přes pět miliard a zisk skoro 860 milionů. Gratulujeme a pořád čekáme, jestli se vrátí pes Novák.

Tip Forbes Espressa. Teď se zbavujeme závislosti na uhlí. Ale blíží se i doba, kdy nám přestane vonět spalování zemního plynu. Jenže to znamená, že bude potřeba najít jeho spolehlivou alternativu. Hlavně velké průmyslové firmy totiž pár solárních panelů na střeše nevytrhne. Jak z toho ven? Odpověď zná skupina UCED z investiční skupiny Creditas.

Neheknu! Tak by mělo znít jedenácté boží přikázání. Ačkoli správně to mělo být takhle: Nehacknu! Kdyby to svět dodržoval, naše účty na Instagramu plné strašně důležitých fotek by byly v bezpečí. A my v klidu. Jenže to se neděje. Instagramoví hackeři jsou poslední dobou extrémně při chuti. Co se dá dělat, když zaútočí na váš Instáč a vy chcete udělat víc než jen naštvaně hekat?

Máte 10 minut?

Bude to tvrdý! Když tohle řekne i drsoň Zdeněk Pohlreich, tak to asi vážně tvrdý bude. S šéfredaktorem Forbesu Petrem Šimůnkem si v naší nové talkshow Furt jinak povídal o tom, jak bylo. Ale hlavně o tom, jak v českém gastronomickém rybníku teprve bude. Ale uklidníme vás. Futrování jídla z krabice doma na gauči prý končí. Věřte tomu!

I „měšťák“ umí psát. A vybírat peníze, nabízí se dodat. Obzvlášť ten, který spravuje facebookový profil Městské policie Přerov. Policejní rada Miroslav Komínek totiž svými posty ze života městských strážníků zaujal obecenstvo tak moc, že mu lidé poslali už skoro půl milionu na knížku, která to všechno pěkně shrne. A vedle toho dostal i jednu cenu. Magnesia Litera se jmenuje.