skip to main content
Forbes Espresso

Filmové studio MGM stojící za filmy Jamese Bonda je na prodej. Kupce láká už poněkolikáté

Máte 1 minutu?

Dárek na poslední chvíli. Darujforbes.cz

Bond na prodej. Kalifornské filmové studio MGM, které stojí mimo jiné za sérií velkofilmů Jamese Bonda či blockbusterem Hobit, je na prodej. Studio s hodnotou kolem 5,5 miliardy dolarů doufá, že jeho obsah bude pro potenciální kupce natolik atraktivní, aby kývli na předem stanovenou částku. Už v minulosti totiž prodej zvažován byl, zájemci se však bránili nastavené ceně, která podle nich byla přehnaně vysoká.

Nakažlivější? Vědci mají v posledních dnech napilno. Mají za úkol zjistit, jestli se nová mutace koronaviru pocházející z Británie skutečně šíří u dětí snadněji než ta původní. Poradní orgán britského vládního lékařského poradce věří tomu, že pokud se teorie ukáže jako pravdivá, počty nakažených se začnou rapidně zvyšovat. Britský premiér Boris Johnson přitom v lednu plánuje otevřít školy, ale asi to tak lehké nebude.

Jeden za všechny. Technologičtí giganti včetně Microsoftu a Googlu se stavějí na stranu Facebooku v právní bitvě proti izraelské společnosti NSO. Ta se zabývá kybernetickým sledováním a loni zneužila chybu ve Facebookem vlastněné službě WhatsApp, což jí umožnilo dostat se ke sledování zhruba 1400 lidí po celém světě. Tak schválně, zastane se soud hackerů, nebo největší sociální sítě, která je dlouhodobě na černé listině amerických soudů?

tip Forbes Espressa
Reklama
Ve spolupráci s psychology a odborníky na duševní zdraví vznikl unikátní diář. Obsahuje totiž podněty, cvičení, otázky a informace, které vás budou navádět k tomu, abyste dbali o své duševní zdraví a spokojenost během roku.

Máte 5 minut?

Walmart k soudu. Aby těch žalob nebylo před Vánoci málo, americké ministerstvo spravedlnosti v úterý podalo žalobu na maloobchodního giganta Walmart za to, že svým chováním napomáhá k šíření opiátů napříč USA. Tvrdí, že se společnost snažila zvýšit své tržby nedostatkem zaměstnanců, kteří tak řádně nekontrolovali recepty a vydávali zákazníkům i ty neplatné. Walmart naproti tomu tvrdí, že se vláda jen snaží zakrýt své vlastní selhání.

Zlaté české ručičky. Možná je to pandemií, možná už máme prostě dost věcí dovezených ze zahraničí. Jedno je ale jasné: Češi letos mnohem víc podporují lokální výrobce a producenty. Raketově rostoucí tržby zaznamenává zlínský výrobce obuvi Vasky Václava Staňka i další firma, v níž drží částečný podíl, výrobce kožených batohů a peněženek Bagind. Má to ale i své nevýhody. Větší poptávka = více problémů s výrobou.

Škodovka je ready! Na hotovou vakcínu čekal celý svět jako na smilování a teď jsou na tuhle spásu připraveny i české firmy. Mladoboleslavská Škoda Auto ve svých závodech připravuje mobilní i stacionární očkovací centra, kam plánuje po dodání vakcíny poslat až polovinu svých zaměstnanců, kteří s očkováním souhlasí. Teď je tu ale jiný problém, a to nedostatek vakcíny.

Máte 10 minut?

Eko vánoce. Že jste právě přiběhli domů z posledních nákupů dárků a chystáte se to všechno zabalit do veselého balicího papíru s vánočními motivy? Stop! Ještě je čas se letos zachovat zeleně. Většina lidí to sice neví, ale přestože je balicí papír vyroben ze stromů, recyklovat se nedá. Připravili jsme proto přehled variant, kterými lze běžný obalový materiál nahradit, a přitom ještě udělat na Vánoce dobrý skutek pro naši planetu.

Co má Google za lubem? Je to už přes dva roky, co CEO Googlu Sunday Pichai slíbil, že jeho společnost nebude využívat svou umělou inteligenci k vývoji zbraní ani jiných technologií, které by mohly jakkoli ublížit lidem. Ve svém prohlášení tenkrát ale nezmínil mateřskou společnost Googlu, Alphabet, v jejímž čele stojí stejný člověk. Ta totiž v posledních letech přesto investuje do dalších firem, které jsou v samém centru válečného byznysu, a to se zdá mnohým zvláštní.