skip to main content
Forbes Espresso

Jak nečekaně vydělat 2,5 miliardy. Goldman Sachs má za sebou rekordní čtvrtletí

Máte 1 minutu?

Zlatí hoši. Nejenom JPMorgan Chase a Citigroup mají za sebou pěkný 2Q, skvělými výsledky se včera pochlubili taky z Goldman Sachs. O celých 93 procent se jim podařilo nakopnout příjmy z obchodování akcií a fondů, což předpoklady analytiků překonalo o 2,5 miliardy dolarů. Tomu se říká příjemné překvapení.

Tik tak, tik tak… Že má za sebou TikTok špatný týden, jste už slyšeli. Konec téhle sociální sítě v Indii a Hongkongu byly ale jen první špatné zprávy – bomba tiká TikToku taky na důležitém americkém trhu, kde se spekuluje o tom, že Trumpova administrativa zakáže desítky čínských aplikací. A tak se TikTok dal do ofenzivy – a najal si armádu ostřílených washingtonských lobbistů, kteří to v Bílém domě umějí. A někteří z nich mají navíc blízko i k Donaldovi.

Překvapení v kelímku. Mike Tyson se chystá tisknout konopné nápoje. Čtete dobře – tisknout – nápoje. Navíc postavené na přesně dávkovaném obsahu CBD, tedy často skloňovaného kanabidiolu, který může sloužit jako úleva od bolesti. Jak ale může někdo vytisknout konopné pití? Tady se slavný zápasník spojil se startupem Smart Cups, který na trh přišel přesně s tímhle vynálezem, tedy kelímky, do kterých je přímo vytištěn nápoj i s účinnou látkou. Stačí přidat vodu.

partner Forbes Espressa
Reklama
Digitalizace je jejich konkurenční výhodou. 3ADVOKÁTI totiž k řízení právních případů využívají virtuálního projektového asistenta. Žádná rozhodovací paralýza ani zbytečné prostoje. Přečtěte si, jaké benefity získáte právě díky digitalizaci, nebo mrkněte na webinář, kde se dozvíte celý příběh.

Máte 5 minut?

Buď lama. Roztomilí chlupatí kopytníci, ano, lamy, můžou být klíčem k záchraně lidstva před pandemií covid-19. Jejich krev totiž obsahuje speciální nanočástice, které jsou v boji proti viru účinnější než lidské protilátky a mohly by pomoct na cestě k účinné léčbě a vakcíně proti novému koronaviru.

Jsme bohatí, tak nám seberte peníze. Na dobrou věc. Zhruba to říkají dolaroví milionáři ze skupiny Millionaires for Humanity, kteří volají po vyšším zdanění sebe sama, aby byly zdroje na lepší školství, zdravotnictví, boj proti chudobě a taky koronaviru. Není to ale tak, že si jen pár desítek boháčů chce udělat morálně dobře? Čtěte komentář Zdravka Krstanova.

Fotečka. Americký prezident Donald Trump včera přispěl ke zvednutí nejednoho obočí, když zveřejnil fotku, jak sedí za stolem v oválné pracovně, před sebou má konzervy fazolí značky Goya a ukazuje palce nahoru. Kromě toho, že vypadá jako ultimátní cringefluencer, fotku poslal do světa přesně ve chvíli, kdy jeho dcera Ivanka schytala celostátní kritiku za podobný snímek na podporu stejných fazolí – která se ovšem vůbec neshoduje s americkým etickým kodexem, který vládním zaměstnancům podobnou podporu soukromých firem jasně zakazuje.

Máte 10 minut?

Je to přesně 23 let, bylo krásné slunečné ráno a nejslavnější módní designér své doby si na Ocean Drive vyšel pro kávu a noviny. Domů už nikdy nedošel – o to se postaraly dvě střely do hlavy pistolí Taurus PT100. Moment, který změnil svět módy. Kdyby totiž nebylo Gianniho Versaceho, módní průmysl by dnes nebyl tím, čím je. Versace z módy udělal byznys. Jeho kreativita byla nespoutaná a jeho invence bezbřehá. Z jednoho salonu to během pár let dotáhl na 1500 butiků po celém světě. Vedle módy začal prodávat doplňky, šperky, vybavení do interiérů, porcelán. A byl zároveň prvním návrhářem, který už v osmdesátých letech pochopil, že mu po molu musejí chodit hvězdy, ne manekýnky.

Kupuju! Jasně, během karantény, zavření doma mezi čtyřmi stěnami, jsme si všichni zvykli utrácet peníze za nákupy přes internet (ještě víc než dřív). Člověk, který si online, přes WhatsApp a po jedné videoprohlídce koupil tenhle soukromý ostrov u irského pobřeží za v přepočtu 150 milionů korun… to tak nějak dotáhl k dokonalosti.