skip to main content
Forbes Espresso

Jak vydělat přes 50 milionů dolarů? Stačí prodat svoji kariéru. Jako Tina Turner

Máte 1 minutu?

Očkování bylo? Protože jestli ne, může se stát, že se dost možná vůbec nemusíte dostat na palubu letadla. Ano, takhle jednoduché to v post covidové době je.

Co miluje Amerika? Odpověď je jednoduchá: pick-upy. To jsou tak auta se spotřebou 15 litrů, která nám v Evropě přijdou úplně nesmyslná. Obří, do terénu (a je jedno, že tam vůbec nejezdíte) a s nákladní korbou, na které převezete i haldu štěrku. A ta teď budou na elektřinu. Otázka je, jestli to vlastně vůbec bude někomu vadit…

Tahle zima bude drahá. Za poslední rok cena zemního plynu vyskočila o 400 procent. A evropská závislost na Rusku může znamenat ještě velké dobrodružství. „Protože jsme měli velmi teplé léto, zima bude chladná. Vím jistě, že domácí trh je pro Gazprom prioritou a že plyn dodáme všem odběratelům v Rusku,“ uvedl Sergej Gustov, který má v Gazpromu na starosti zásobování domácích odběratelů. Asi všichni tušíme, co to asi tak znamená…

partner Forbes Espresso
Reklama
Hýčkejte svou pokožku novými tělovými mléky od Weledy
Weleda představuje tělová mléka, která napomáhají obnovit přirozenou rovnováhu pokožky a dodávají jí dostatek hydratace i výživy. Vybrat si můžete Účinně zpevňující tělové mléko obsahující olej z granátových semínek zlepšující pružnost zralé pokožky, a nebo Skin Food Body Lotion, které obsahuje kombinaci hojivých, regeneračních bylinek a výživných másel a olejů. Přesto je jeho textura velmi lehká a rychle se vstřebává! Jemné tělové mléko na citlivou pokožku získalo speciální certifikaci ECARF jako produkt vhodný pro alergickou pokožku. Jeho složení je velmi lehké, bez esenciálních olejů, rostlinných extraktů a alkoholu. Díky jojobovému, kokosovému a brutnákovému oleji přináší okamžitou úlevu při svědění, podráždění a pocitu pnutí.

Máte 5 minut?

Hvězda žebříčku miliardářů. Je mu lehce přes třicet let, majetek má značně přes deset miliard a z Floridy hlásí, že uspět může každý, kdo se nikdy nevzdá. Největší radost mu přitom dělá dělat radost ostatním. Jan Bednář, dámy a pánové.

Taky čekáte na mercedes? A pořád nic? Protože prý došly nějaké… ano, čipy. Je to jako noční můra. V Asii se znovu zastavily fabriky na výrobu polovodičů a německý důchodce a český podnikatel smutní, protože Mercedes-Benz jen složitě dokončuje objednaná auta. Odbyt mu klesl o třetinu a už se ani nesnaží skrýt, že lepší to hned tak nebude.

Tip Forbes Espressa. Z průmyslové haly těžko uděláte architektonický klenot. Kvádr je prostě funkční a ověřený tvar, do kterého se dá nejlépe „ubytovat“ velkosklad, výroba, montáž i distribuční centrum. I tak ale některé haly, které lemují české dálnice a města, mění styl. Alespoň některé.

Máte 10 minut?

Takže díky Tálibáne. Co myslíte, že se stane, když zemi s 38 miliony obyvatel odříznete od rezerv centrální banky? V případě Afghánistánu jde o víc než 9 miliard dolarů. Vedle toho kouhoutky zavřela i Světová banka a Mezinárodní měnový fond.

A ještě Taiwan. Zatímco v Afghánistánu už jsou karty rozdané, o Taiwan se pořád hraje. Letecké manévry Číny kolem ostrova, který jí (ne)patří nabraly takových rozměrů, že si na to museli sednout prezidenti USA a Číny. A výsledek? Biden uklidnil Si Ťin-pchinga, že USA dál ctí dlouhodobou americkou politiku jedné Číny. Ta coby legitimního představitele Číny oficiálně uznává Peking, nikoliv Tchaj-pej. A na nějakou dobu bude nejspíš zase klid.

Na důchod. Udělal to Bob Dylan nebo Neil Young. A teď se do party přidala i rocková babička Tina Turner. Udělali co? Prodali práva na svoje písničky. Jednaosmdesátiletá Tina Turner za to inkasovala pořádný balík. Odborníci z oboru to odhadují na víc než 50 milionů dolarů. A to by na dožití v poklidu stačit mohlo.