skip to main content
Forbes Espresso

Je libo home office na rok? Zaměstnanci Googlu se mají vrátit do kanceláře až v červenci 2021

Máte 1 minutu?

Slaboučký. Americký dolar se v pondělí (dle dolarového indexu) dostal na nejnižší úroveň za poslední dva roky. Euro, které má v onom indexu největší váhu, se vyšvihlo na 1,1742 dolaru, přičemž právě hranici 1,17 dolaru nepřekonalo od září 2018. Slábnoucí dolar žene dopředu zlato, které se pro změnu obchoduje na all-time high úrovni – skoro 2 tisíce dolarů za trojskou unci. No a analytici? Ti americké měně nevěští nic dobrého.

Doma další rok! Google své zaměstnance nesvolá do kanceláří dříve než v červenci 2021, což dělá z pěti barevných písmen jedinou velkou americkou korporaci, která se k takovému prodloužení home office zatím odhodlala. Původní plán, který Sundar Pichai podle Wall Street Journal přehodnotil minulý týden, počítal s návratem v lednu. „Doufám, že toto vám stran práce a starání se o své blízké dá na následujících 12 měsíců flexibilitu, kterou potřebujete,“ napsal v pondělí Pichai zaměstnancům.

Skrytá oportunita. Občas se objeví startupy, jejichž záměr by vás jen tak zkrátka nenapadl. Jedním z nich je i SignageOS, který vyvíjí unifikační platformu pro digital signage. Řečeno česky to znamená, že dokáže integrovat a vzdáleně spravovat chytré veřejné displeje – ty, které znáte třeba z letišť, nákupních center či z MHD – pomocí jedné standardizované platformy. Startup právě nabral novou investici ve výši 2 milionů dolarů od Reflex Capital Ondřeje Fryce, a tak nezbývá nic než popřát šťastný let!

partner Forbes Espressa
Reklama
Inspirujte se příběhy úspěšných podnikatelů. Řídí různý byznys, přesto mají mnohé společné. Sledují aktuální trendy v digitalizaci a zavádějí veškeré inovace. V řízení svých firem se spoléhají na moderní informační systém, který se přizpůsobuje jejich požadavkům a poskytuje jim komplexní nástroj pro efektivní rozhodování. Díky digitalizaci mohou efektivně zvyšovat prodeje a mají veškeré finance pod kontrolou.

Máte 5 minut?

Moderna vs. covid-19. Biotechnologická společnost, která se do širšího povědomí dostala díky vyvíjení koronavirové vakcíny, získala dodatečné financování ve výši 472 milionů dolarů od americké vlády (předchozích 483 milionů dolarů dostala v dubnu). V pondělí každopádně firma spustila třetí fázi testování, do níž zahrne nejméně 30 tisíc dobrovolníků v 87 různých lokalitách, což z ní dělá největší anticovid akci svého druhu. Stále si navíc trvá na svém, že od příštího roku bude na trh dodávat 500 milionů až miliardu dávek vakcíny ročně.

My favourite season? The earnings season! Čeká nás naprosto fantastický týden co do kvartálních výsledků veřejně obchodovaných firem, konkrétně naprostá technologická pohádka. No řekněte – Amazon, Alphabet, Apple, Facebook, EBay, Visa či PayPal a dalších 180 členů S&P 500. A aby toho nebylo málo, tak ve středu nastoupí šéfové prvních čtyř jmenovaných do Capitol Hill, kde budou rozebírat obchodní praktiky. Zkrátka týden jak korálek!

Přestaňte chodit na party, nebo bude znovu lockdown! Zhruba to slyší mladí Katalánci od lokální vlády. Pokud prý budou pokračovat tímto způsobem léta, docílí jedině zhoršení celé situace. „Chodit na večírky znamená nebýt solidární,“ řekl mimo jiné premiér Quim Torra. Vláda se též nechala slyšet, že právě mladí lidé jsou mezi skupinami s nejvyšším počtem nových infekcí. Noční kluby dostaly stopku, bary a restaurace mohou jet do půlnoci, nicméně problém je v tom, že mladí společně pijí venku…

Máte 10 minut?

Byznys tam nechte, ale prodejte mi halu. Finančník Igor Fait, letos podle žebříčku Forbesu 82. nejbohatší Čech, otevírá realitní fond Jet Real Estate zaměřený na průmyslové reality. Začít chce na podzim s miliardou korun, časem by jich měl proinvestovat až patnáct. Cílem přitom nebude jen development průmyslových hal, jaký dělá například lídr trhu CTP nebo český Accolade. Fait chce také přesvědčit ostatní byznysmeny, aby mu prodali své nemovitosti, v nichž podnikají.

Dobře spát. V pracovním kolektivu není tak neobvyklé slyšet konverzace, jejichž účastníci se trumfují v tom, kdo spal na daný den méně hodin. To je každopádně cool jen do chvíle, než si přečtou něco o vztahu spánku a práce. Oběma (ne)činnostmi přece dohromady trávíme tak třetinu života, a tak se v Harvard Business Review podívali na to, jak ta první ovlivňuje druhou. A kdo chce stoupat po kariérním žebříčku, ten by si měl (možná paradoxně?) přispat.

Šampaňské z jablek. Vím, zní to šíleně, ale toto by mělo být legit, jak píše kolegyně Bibiana Beňová. Cidry od Klimenta jsou prý opravdu šampaňským mezi cidry. Zlatavý nápoj příjemně perlící v elegantní skleničce z ateliéru Jiřího Pelcla a pak i na jazyku vyrábí Jáchym Kliment už patnáctým rokem podobnou technologií jako u historického champagne – pomalou fermentací a následným letitým zráním v lahvích.