skip to main content
Forbes Espresso

Joe Biden začíná utahovat na Wall Street šrouby, které uvolnil Donald Trump

Máte 1 minutu?

Microsoft nakupuje. Technologický gigant oznámil, že za 19,7 miliardy dolarů koupí společnost Nuance, která se zabývá rozpoznáváním řeči. V dealu Microsoft zaplatí 56 dolarů za akcii, což představuje prémii 23 procent oproti páteční uzavírací ceně titulu Nuance obchodovaném na Nasdaqu. Zároveň převezme i dluh firmy. Jde o druhou největší akvizici, pod kterou bude v roli CEO podepsán Satya Nadella. Tou největší byl pochopitelně LinkedIn, za nějž Microsoft v roce 2016 zaplatil zhruba 26 miliard. Good luck!

Goodbye, deregulace. Administrativa Joea Bidena neztrácí čas a utahuje na Wall Street šrouby, které uvolnil přecházející prezident Trump, a to dokonce pomocí jakýchsi zrychlených praktik. Jde zejména o ochranu spotřebitelů, rychlost, s jakou lze vymáhat právo, nebo ESG (environmental and social governance) záležitosti. Finance bois dont like dis.

Papoušek právník. Český startup Parrot, který se zabývá automatickými přepisy svědeckých výpovědí, vybral v úvodním menším kole financování zatím 1,5 milionu dolaru, tedy v přepočtu přes třicet milionů korun. Zajímavá přitom není ani tak částka, která holešovickému startupu z USA připlula, jako složení lidí, kteří se do investičního kola zapojili. Je mezi nimi třeba Jeffrey Katzenberg, zakladatel DreamWorks a bývalý prezident studií Walt Disney.

tip Forbes Espressa
Reklama
„Promiň, žiju spíš mimo mobil.“ To už dneska může říct málokdo. Ve druhé řadě podcastového seriálu Zkouškový se hlavní postavy setkávají s tématy, která se dotýkají současné generace – duševní zdraví, sexuální obtěžování, ale i diskriminace nebo sociální sítě. Poslechněte si příběhy šesti vysokoškoláků na Radiu Wave.

Máte 5 minut?

Disney versus AMC. Borci z Foolu se tentokrát podívali na dvě populární akcie z oblasti zábavy s jasnou otázkou – která z nich se spíše hodí do vašeho akciového portfolia? A ačkoli se 99 procent lokací kinosálů AMC již otevřelo, vychází z toho lépe Disney. Platforma Disney+ už překročila 100 milionů uživatelů a dokáže z nich vymáčknout i nějaký ten dolar nad standardní předplatné.

Sotio for the win. Biotechnologická společnost Sotio vlastněná skupinou PPF, kterou založil nedávno zesnulý miliardář Petr Kellner, prezentovala nová preklinická data z výzkumu a vývoje svého přípravku SOT102. A jeho výsledky jsou povzbudivé. Data prokazují, že SOT102 má díky vazbě na bílkovinu CLDN18.2 nadějný potenciál eliminovat nádorové buňky.

Neklid před bouří. Bitcoin (ale nejen ten) se během pondělí přiblížil k hranici all-time high v důsledku toho, jak celé bullish osazenstvo napjatě čeká na středu, kdy dojde k IPO kryptoměnové burzy Coinbase na americký Nasdaq. Půjde o první IPO takto velké kryptoměnové společnosti a o značný test apetitu pro firmy z toho sektoru. Vidim velký dobrý.

Máte 10 minut?

Jsme even-steven. To je vzkaz, který Čína adresuje Spojeným státům. Jde o novinku v geopolitice zemi draka, která dlouhá léta nezpochybňovala pozici USA jako světového lídra a držela si schválně low profile. Nyní se chce ovšem na svět dívat ze stejné úrovně, což poměrně komplexně popisuje deník Wall Street Journal. Ono stačí jen vzpomenout na konec března, kdy představitelé Číny při diplomatické návštěvě Aljašky šestnáct minut přednášeli o tom, jak Amerikou zmítají rasové problémy a jak tam demokracie upadá.

Šikovný střední podnik. Mění se trendy, mění se poptávka, nastává nový normál. Jak musí ve stínu pandemie reagovat střední byznysy, tentokrát píše Harvard Business Review. Jako příklad udává středně velkou firmu, která v adaptaci na velké změny už několikrát uspěla. Důvody? Investice do inovací (nejen do toho buzzwordu!), kultury spolupráce a poctivého sbírání a analyzování informací mimo vlastní organizaci.

Krásná neděle v Augustě. Tady je pár záběrů. Náramná záležitost.