skip to main content
Forbes Espresso

JPMorgan se stěhuje do Frankfurtu. A bere s sebou 200 miliard eur

Máte 1 minutu?

Škatulata, škatulata. Investiční banka JPMorgan Chase přesouvá kvůli brexitu 200 miliard eur svých aktiv z Londýna do Německa. Transfer aktiv pod frankfurtskou centrálu by měl proběhnout do konce roku a z JPMorgan udělá tahle transakce šestou největší německou banku.

Ještě nás přijde draho. Víme, máte už černých scénářů koronavirové krize nejspíš po krk. Ale tohle číslo, které včera zveřejnila International Labour Organization, je přece jenom zásadní – a alarmující. Ve druhém čtvrtletí letoška se globálně o 17 procent snížil počet odpracovaných hodin, což je ekvivalent 500 milionů lidí, kteří kvůli covidu přišli o práci.

Zásah, veš potopena. Moravská firma pomáhá norským chovatelům tím, že laserem střílí na lososy a tím ryby chrání. Takhle, mohli bychom se vám tady v deseti slovech pokoušet vysvětlit story za touhle kuriózní větou, ale asi se shodneme, že bude lepší, když si to přečtete sami v plnotučném znění.

partner Forbes Espressa
Reklama
Kariérní úspěchy vycházejí ze silného zázemí, silné zázemí se odvíjí od kvalitního domu a základem kvalitního domu je prvotřídní střecha. Žádejte od života i své střechy maximum a vyberte si svou ideální střechu od Blachotrapezu ještě dnes!

Máte 5 minut?

Party v Ischglu. Mezi našinci se sice traduje, že koronavirus do Česka dovezli lyžaři z Itálie, rakouští sousedé ale mají jiné podezřelé. Podle tamní Asociace na ochranu spotřebitelů je na vině tyrolský resort Ischgl, ze kterého se virus prý rozšířil do celého světa – konkrétně mělo jít o 6170 nakažených ze 47 zemí. Asociace teď kvůli svému podezření žaluje rakouskou vládu a tyrolské úřady za pomalou reakci, navíc chystá hromadnou žalobu pro příští rok, kde už půjde i o náhradu škody pro nakažené.

Češi vládnou. Zatímco v opravdovém světě covid byznys hlavně brzdí, ve virtuální realitě ho nakopnul jako máloco. Teď se s VR brýlemi chodí tancovat, do hor, ale taky na porady a kupovat auto. A z toho těží celá řada českých firem, které v oboru virtuální a rozšířené reality excelují i ve světovém měřítku. Věděli jste, že původem česká je i největší globální virtuální galerie se sbírkou umění za půl milionu dolarů?

Byznys až za hrob. Jamie Salter postavil svoje jmění na obchodu s právy mrtvých celebrit. Kdykoli se v televizi objeví Marilyn Monroe nebo v rádiu zazní Michael Jackson, Salter a jeho společnost Authentic Brands na tom vydělají – a je to dobrý byznys, který ročně nese stovky milionů dolarů. Za časů covidu ale Salter svůj záhrobní repertoár rozšířil a teď ve velkém nakupuje taky duševní vlastnictví zkrachovalých známých brandů, jako je Forever 21 nebo newyorský Barneys. I na jejich ostatcích plánuje vydělat miliony.

Máte 10 minut?

Večery u Netflixu. Protože velkou část podzimu dost možná strávíme zavření doma, dali jsme pro vás dohromady pár tipů na potenciální seriálové a filmové maratony. P. S. Eleven ze Stranger Things teď hraje sestru Sherlocka Holmese…

Velká pokerová loupež. Chtělo by to ještě nějaké výživné čtení k snídani? A máte rádi detektivky? V tom případě si dejte tenhle plnokrevný text o skandálu, který naboural svět online pokeru. Je tam úplně všechno: miliony dolarů, kasina, karty a podvod naživo streamovaný do celého světa, ale taky velká láska a ještě větší zklamání plus hlavní hrdina, u kterého si nejste jistí, jestli vám ho je líto, nebo by si zasloužil jít na pár let do basy.

A něco pěkného na konec. Tohle je nejhezčí interiér roku, pozoruhodný dům zalitý světlem uprostřed starých Jinonic.