skip to main content
Forbes Espresso

Kdo přežije? Půjčovny luxusního oblečení zažívaly boom, teď se pokoušejí o zmrtvýchvstání

Máte 1 minutu?

Důvěřuj, ale prověřuj. Bezpečná a efektivní, zní verdikt Evropské unie o vakcíně AstraZeneca. Ačkoli dvě desítky členských zemí přerušily vakcinaci touto značkou kvůli obavám z problémů s krevními sraženinami, verdikt Evropské agentury pro léčivé přípravky zazněl jasně: souvislost mezi sraženinami a vakcínou není prokázaná. Doporučuje se ale hlídat projevy po očkování.

A ven! Uzavření okresů sice bude pokračovat i po víkendu, nejméně do konce Velikonoc, ale česká vláda včera přece jenom trochu popustila občanům vodítko. Nově tak budete moct sportovat nejenom na katastru obce, ale po celém okrese. Co dalšího se mění?

Konec spořivé lásky. Dříve je Češi milovali, dnes se jejich směrem nechtějí ani podívat. Řeč je o spořicích účtech, jejichž úroky zatlačila koronakrize až k zemskému jádru. I tak z této situace můžete vytěžit aspoň tím, že zjistíte, kde vám nabídnou nejvíce.

partner Forbes Espressa
Reklama
Prémiové rodinné řadové domy v Praze 5 Košířích Pod Vidoulí jsou v prodeji. Moderní městské třípodlažní domy s terasami či prostorné rodinné domy jsou na terasovitém pozemku umístěné tak, aby obyvatelé každého z nich měli maximum soukromí na své zahradě a možnost ji plnohodnotně využívat. Předzahrádka vytváří přirozený přechod mezi soukromým a veřejným prostorem s jezírky. Nízkoenergetické bydlení v inteligentních domech se značkovým vybavením a ve vysoké materiálové kvalitě, v sousedství přírodního parku a bezpečné atmosféře nabízí top rezidence Pomezí.

Máte 5 minut?

Škodovka s chutí kari. Po dvaceti letech aktivity na indickém trhu nabízí Škoda Auto speciální model určený primárně pro Indy. Kushaq je městské SUV, které se hlásí o pozornost mezi všemi korejskými a japonskými auty. Pokud uspěje, bude mít Škodovka na svém kontě gigantický úspěch.

Vyvolení. Možná už patříte k těm šťastným, kteří dostali první očkování – anebo si třeba toužebně představujete, jaké to bude. Smíte k zubaři nebo na rande? Na to vám odpoví praktický průvodce.

Samarasovi na nákupech. Impérium majitelů Kofoly dál roste. Zuzana a Jannis Samarasovi získali třetinový podíl ve společnosti Tierra Verde, která vyrábí ekologickou drogerii a kosmetiku.

Čipy budou! Největší čínský výrobce čipů Semiconductor Manufacturing International postaví v Číně továrnu za 2,35 miliardy dolarů. Investice přichází v době, kdy je celosvětově čipů kritický nedostatek.

Máte 10 minut?

Nafouknutý luxus. Půjčovny luxusního oblečení zažívaly svůj boom v předpandemickém světě a i toto odvětví cirkulární ekonomiky doufá, že opět vstane z mrtvých, až se svět vrátí k normálu. K úspěchu ale potřebuje myslet na zákazníka, který nosí o velikost víc.

Netextuj. Taky když jdete po ulici, tak zároveň čučíte do mobilu? Japonci se rozhodli, že nám ukážou, jak otravné to je – a vzali to se svojí typickou důkladností. Vzali týmy lidí s červenými čepicemi a žlutými čepicemi a mezi ně vysadili škodnou: člověka s telefonem. A ukázali, jak jeden člověk ponořený do mobilu může rozsévat chaos po celé ulici. Tak hlavu (a oči) vzhůru!

Lidoopové musejí držet spolu. To si řekli členové redditovského fóra r/WallStreetBets, kteří přispěli na ohrožené gorily horské částku převyšující 350 tisíc dolarů. Obrazně tak adoptovali zhruba 3500 ohrožených zvířat. Lavinu filantropie spustila aktivita jednoho ze členů diskusní sociální sítě, který se ostatním pochlubil svým bohulibým skutkem.

PS: Dnes máme ještě bonusový návod, jak se stát v roce 2021 miliardářem.