skip to main content
Forbes Espresso

KFC zkouší vytvořit nové kuřecí nuggety, z 3D biotiskárny

Máte 1 minutu?

Tak? Nečekaně dlouho – tři dny – jednali premiéři a prezidenti zemí Evropské unie o rozdělování peněz z fondu na obnovu ekonomik zasažených koronavirovou krizí. Že jim to moc nešlo, asi nemusíme dodávat, protože ještě v pondělí brzy ráno nebylo jasné, jestli dospěli k nějakému výsledku. Šéf Evropské rady Charles Michel ale při nedělní večeři všechny emotivně žádal, aby do rána dospěli k dohodě, tak uvidíme. Další variantou je nový summit.

Pojďte domů. Nebo alespoň do jiných zemí jihovýchodní Asie, vzkazuje svým podnikům, které vyrábějí v Číně, Japonsko. A aby nezůstalo jen u slov a k narušení závislosti na Číně skutečně došlo, rozjela japonská vláda návratový dotační program. V právě zahájené první fázi dostanou státní i soukromé podniky na přesídlení 70 miliard jenů.

Trapas. Stejně jako velká část ostatních amerických politiků – a nejen jich – chtěl republikánský senátor Marc Rubio vzdát hold Johnu Lewisovi, členovi Sněmovny reprezentantů a dlouholetému bojovníkovi za černošská občanská práva, který v pátek zemřel. A tak napsal na Twitter, jaká to pro něj byla čest v Kongresu s Lewisem sloužit, a připojil k tomu fotku. Jen na ní bohužel nebyl John Lewis, ale jeho sněmovní kolega Elijah Cummings, který navíc zemřel loni v říjnu… A nebyl sám, úplně stejné faux pas se povedlo i jeho kolegovi Danu Sullivanovi. Chodby amerického Kongresu jsou asi hodně zamotané…

Moje kampaň. A ještě jedna zpráva z americké politiky – Kanye West uspořál první setkání s veřejností coby uchazeč o Bílý dům. Ovšem jak komentuje server Politico, ani akce ve městě Charleston v Jižní Karolíně příliš neosvětlila, jestli to skutečně myslí vážně. Raper na ní vystoupil v bezpečnostní vestě a s vyholeným letopočtem 2020 ve vlasech, mluvil bez mikrofonu a pravděpodobně spatra o potratech či náboženství a navezl se do uznávané černošské abolicionistky Harriet Tubman. No a taky možná chystá nové album.

partner Forbes Espressa
Reklama
Ve svých novinkách pro rok 2020 Moser neodkazuje jen na svou více než 160 let dlouhou historii, ale přináší i moderní díla těžící z brilantního zvládnutí sklářských technik. Váza Amfora sebevědomě cituje nesmrtelný antický princip a bude ozdobou každého interiéru.

Máte 5 minut?

Nuggety z tiskárny. KFC se sice loni stalo prvním fastfoodem, který v Americe začal nabízet rostlinnou náhražku kuřecího masa (od Beyond Meat, samozřejmě), řetězci to ale nestačí. A tak navázal spolupráci s ruskou společností 3D Bioprinting Solutions a společně se pokusí vytisknout kuřecí nuggety. Pracovat ale budou jak s rostlinným materiálem, tak s opravdovými kuřecími buňkami, takže případný výsledek rozhodně nebude pro vegetariány.

Jak to bylo. „Stydíme se, jsme zklamaní, ale ze všeho nejvíc se omlouváme, napsal Twitter ve svém vyjádření ke středečnímu útoku na účty jeho uživatelů včetně těch asi vůbec nejprominentnějších, jako je Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk, Joe Biden a další. Hackeři, kteří sociální síť napadli, nejspíš nebyli žádná sofistikovaně koordinovaná skupina a přihlašovací údaje do adminu vylákali jednoduše od zaměstnanců Twitteru. Napadli 130 účtů, u 45 z nich zresetovali heslo a u osmi neověřených účtů (čti ne těch prominentních) stáhli data včetně soukromých zpráv. A i když to celé vlastně nezní tak hrozně, podle bezpečnostních expertů je to jedno. Průšvih je, že se to vůbec stalo.

A co školy, měly by se otevřít? Už i v Česku se mluví o tom, že statistici pomalu začínají kreslit křivku druhé covidové vlny, a tak se není co divit, že se spousta rodičů ptá – otevřou se školy v září? Nevíme, ale ve světě na to panují různé názory. Podle této studie z Jižní Koreje je to riziko, protože starší děti roznášejí koronavirus skoro stejně jako dospělí. Podle tohoto srovnání situace ve Finsku a Švédsku otevřené školy ale zase až takový problém nejsou. Takže babo raď.

Máte 10 minut?

Dovolená snů. Většina z nás se na své první pocovidové výlety vydala za rodinou a přáteli mimo město nebo maximálně na dovolenou, kterou jsme museli odložit. Ale když přijde na luxusní a exkluzivní zážitky, pro ultraboháče nemá svět žádné hranice. Nevěříte? Tak se pokochejte.

Meghan, vidíš to? Jestli vám to uteklo, v pátek v 11 dopoledne se potají vdala britská princezna Beatrice. Ta, které svatbu odsunuly už trable Harryho a Meghan, skandální styky jejího otce, prince Andrewa, s Jeffreym Espteinem a nakonec koronavirus. Na ryze soukromý obřad dorazilo pouze 20 hostů včetně královny a podle naší dvorní komentátorky královského dění Ireny Cápové to bylo to nejlepší, co mohla mladá princezna pro sebe, svou rodinu i zemi právě teď udělat.

Když se v létě neplave, tak je to sice trochu divné léto, ale nic hrozného. Pro obyvatele čínského města Sing-čcheng, kteří vyrábějí čtvrtinu celosvětové produkce plavek, to je ale smrtící rána. Jak to v místě, kde všichni toužebně čekají na to, až se zbytek světa začne zase chodit koupat a bude ho zajímat, v čem, vypadá, si přečtěte ve skvělé reportáži New York Times.