skip to main content
Forbes Espresso

Kina nemají co promítat. Cineworld chce zavřít stovky poboček

Máte 1 minutu?

Zpátky do domu. Americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi je prý už lépe, horečky ustoupily, a tak se nejspíš už dnes vrátí z nemocnice zpátky k práci do Bílého domu. Oznámil to tým lékařů, kteří o Trumpa nakaženého koronavirem pečují. Jeho vystoupení ale vzbudilo víc otázek než odpovědí. Mezitím z Bílého domu přiznávají, že Trumpův stav byl při hospitalizaci horší, než tvrdili. A do voleb chybí jen necelý měsíc.

Nepromítáme. Druhý největší provozovatel kin na světě, britská společnost Cineworld (u nás jí patří Cinema City) možná dočasně zavře stovky svých kin ve Velké Británii a USA. Ačkoli kina smějí být otevřená, chybějí jim silné filmy, které by přilákaly diváky. Poslední ránu jim zasadil James Bond, respektive producenti nové bondovky Není čas zemřít, kteří už poněkolikáté odložili její světovou premiéru. A to je hodně špatná zpráva.

Alles Gute! Velké oslavy se sice kvůli epidemii nekonaly, ale i tak si Německo v sobotu připomnělo 30 let od svého znovusjednocení. Dohánění Západu bude ještě chvíli trvat, v základních ekonomických datech východ stále zaostává. Jenže čísla a HDP (na východě dosahuje jen 73 procent HDP západu) nejsou všechno a kvalita života roste. Jeden jasný vítěz tady ale je: Gruess Gott do Bavorska!

Tip Forbes Espressa. Trendy, zkušenosti a příběhy českého online světa: to je Czech Internet Forum – letos poprvé online. Nové mediální projekty, boj s fake news, vyhodnocování online kampaní v post-cookies době, nová legislativa EU pro internet – to a mnohem víc zazní na online konferenci už 5. listopadu.

partner Forbes Espressa
Reklama
Kariérní úspěchy vycházejí ze silného zázemí, silné zázemí se odvíjí od kvalitního domu a základem kvalitního domu je prvotřídní střecha. Žádejte od života i své střechy maximum a vyberte si svou ideální střechu od Blachotrapezu ještě dnes!

Máte 5 minut?

Sbohem. Slavný japonský módní návrhář Kenzó Takada, zakladatel globální luxusní značky Kenzo, podlehl následkům koronavirové nákazy. Svou značku založil v roce 1970 v Paříži a jeho první módní přehlídka okamžitě vzbudila bouři nadšení a v módním průmyslu i vlnu zájmu o vše japonské. Jeho cesta ale nebyla lehká, ačkoli se o módu zajímal od dětství, rodiče mu to zakazovali a on si dělal módní kurzy po nocích.

Velký špatný. Chybí lidi a peníze. To je bolestná realita, se kterou bojují nejen restaurace hlavně v centru Prahy. A zatímco na jaře se všichni snažili bojovat s maximálním nasazením, dnes je patrná skepse. „I my víc přemýšlíme, jak dlouho vydržíme, než to celé vytáhneme ze zásuvky,“ popisuje Zdeněk Pohlreich a vysvětluje, proč nebude začínat s tím, aby pohřbíval vlastní byznys nesmyslnými slevami.

Play šachy. Nor Magnus Carlsen je šachový velmistr a taky podnikatel, který vidí budoucnost šachů na internetu. Založil firmu Play Magnus, pod níž patří třeba aplikace pro šachy, pořádání online turnajů nebo výukové kurzy a jejíž hodnota nyní dosahuje 70 milionů eur. A nyní míří Play Magnus na burzu.

Máte 10 minut?

Peníze. Zn. hned. Londýnská královská opera potřebuje peníze. Kvůli pandemii, která operu dostala do největší krize v historii, se její vedení rozhodlo k aukci obrazu od Davida Hockneyho. Portrét Davida Webstera se bude dražit na konci října v aukčním domě Christie’s a čeká se, že by se mohl prodat za 14 až 23 milionů dolarů – peněz, které Royal Opera nutně potřebuje.

Nejvyšší minimum. V Ženevě si lidé rozhodli, že chtějí zavést minimální mzdu. A tohle minimum je docela vysoké: činí 25 dolarů za hodinu, od listopadu ji bude dostávat okolo 30 tisíc lidí v tomto kantonu. Podle CNN jde o nejvyšší minimální mzdu na světě. Jenže vysoké jsou i náklady, právě Ženeva je desátým nejdražším městem světa.

Kratší rukáv. Více než patnáct let prožil režisér a spisovatel Rudolf Havlík na cestách po světě, hlavně v Asii, kde domlouval pro textilní firmy výrobu. Díky tomu zažil hodně komických situací, při kterých šlo o nervy. Nyní se rozhodl, že si své zkušenosti s byznysem v Asii nenechá pro sebe.