skip to main content
Forbes Espresso

LinkedIn představil žebříček nejžádanějších pozic pro rok 2021. Dominuje segment zdravotnictví a e-commerce

Máte 1 minutu?

Přejděte na Signal, tweetnul si minulý týden Elon Musk. A to je příběh o tom, proč je teď ve Spojených státech tahle „staletá“ aplikace pro šifrované zasílání zpráv nejstahovanější aplikací a drží se na první příčce AppStoru i Google Play. Není to ale jen zásluha amerického vizionáře…

Casual Kamala. Uniklé fotografie obálky únorového čísla americké edice módního časopisu Vogue, na níž figuruje nově zvolená viceprezidentka Spojených států Kamala Harris, přes víkend vyvolaly vlnu debat a kritiky. Lidem se nelíbí především zvolený ležérní styl, kterému dominují Vansky a obyčejné bílé tričko, a označují jej za nevhodný pro takto postavenou ženu. Tým amerického Vogue si však stojí za svým, a to včetně šéfredaktorky Anny Wintour, podle které obálka odráží aktuální dobu.

Budoucnost pro neziskovky. Mezi epidemickými dopady najdeme i pozitiva. Digitální projekty napříč Českem od loňského jara rostou jako houby po dešti, a to včetně těch neziskových. Jejich častým problémem v dalším růstu je však nedostatek zkušeností, odborného vedení nebo nejasné zadání, a s tím chce teď pomoci komunita Jakuba Nešetřila Česko.Digital. Ta se spojila s Nadací OSF a společně spouští inkubátor, který má nadějné projekty přivést k životu.

tip Forbes Espressa
Reklama
Ve spolupráci s psychology a odborníky na duševní zdraví vznikl unikátní diář. Obsahuje totiž podněty, cvičení, otázky a informace, které vás budou navádět k tomu, abyste dbali o své duševní zdraví a spokojenost během roku.

Máte 5 minut?

Pevné tělo i v lockdownu. Podobných vychytávek už tu byla spousta, nové fitness zrcadlo Vault od společnosti NordicTrack je ale přece v něčem jiné. Kromě toho, že s ním můžete cvičit podle lekcí z platformy iFit, funguje zároveň i jako skříň, do níž si lze schovat všechno náčiní potřebné k vybudování postavy vašich snů. S plným vybavením ho seženete už za 65 tisíc korun, bez činek a ostatních doplňků potom za 43 tisíc.

Čerstvý start pro Blažka. Pandemie si téměř každý den najde v řadách českého byznysu hned několik obětí a výjimkou není ani česká oděvní značka Blažek. Dopady koronaviru dostaly společnost do insolvence, ta přesto teď zahlédla světlo na konci tunelu. Městský soud v Praze včera povolil její předběžnou reorganizaci, teď je však potřeba do 120 dnů předložit aktualizovaný plán.

Ničivý rok pro Smartwings. Ne že bych vás hned zrána chtěla zahlcovat samými negativními zprávami, ale i ty jsou bohužel součástí našeho života. V roce, kdy letadla trávila většinu času na zemi místo toho, aby napříč kontinenty vesele převážela cestující, aerolinky určitě nečekaly rostoucí tržby. Ničivé dopady měl pandemický rok i na českou skupinu Smartwings, jejíž meziroční tržby se propadly o 90 procent. Teď nezbývá, než čekat na slíbenou pomoc od státu.

Máte 10 minut?

Nejžádanější? Trh práce za poslední rok zaznamenal množství výrazných změn, kterými hýbala především zdravotní krize. Pokud přemýšlíte o změně, nemusí být špatné odpíchnout se od nového žebříčku nejžádanějších pracovních pozic a rovnou se vydat do segmentu, kde si vás budou vážit, protože práce je pořád dostatek. Mezi takové patří, překvapivě, zdravotnictví, ale taky e-commerce nebo digitální marketing.

Už žádná rozteklá zmrzlina! To přece nechce nikdo, a proto se americký řetězec Walmart spojil s virginskou společností HomeValet vyrábějící boxy na chlazené a mražené potraviny, do kterých si můžete nechat kurýrem doručit svůj pravidelný mražený nákup, aniž byste museli být doma. Boxy s řízenou teplotou lze umístit třeba na verandu u vašeho domu, stačí, aby poblíž byla zásuvka. Pilotní program chce Walmart spustit letos na jaře.