skip to main content

McDonald’s dětem sebere plastové figurky

Máte 1 minutu?

Tschüss, lieber Golf. Tradiční jména nejsou teď moc v kurzu nejen pro děti, ale ani pro auta. Aspoň ta od legendární německé automobilky, která se rozhodla skončit se jmény svých vozů, jako jsou Golf, Passat nebo třeba Tiguan.

Kanárské soptění. Lávu ze sedmi otvorů chrlí sopka Cumbre vieja na Kanárských ostrovech. Tyto žhoucí aktivity doprovází také otřesy půdy, což znamená evakuaci pro tisíce lidí.

Tálibán slibuje političky. Militantní islamisté, kteří uchvátili Afghánistán, tvrdí, že ženy budou součástí jejich vlády. Jenom to prý nebude v nejbližší době.

partner Forbes Espressa
Reklama
Horkou novinkou showroomu Grand Beds jsou jedinečná designová křesla U.F.O. od italské značky Mavimatt. Křesla jsou dokonalou kombinací kreativního umění v nábytkářském průmyslu. Vyzkoušejte v showroomu kromě ručně vyráběných kontinentálních postelí z ryze přírodních materiálů i tato mistrovská díla zkušených italských řemeslníků, která vám pomohou obohatit váš vkus pro umění.

Máte 5 minut?

Hladová Británie. Pokud vám chybí vaše oblíbené pochoutky od Marks & Spencer v pobočkách v Česku, měli byste vědět, že ostrované jsou na tom ještě hůř. Kvůli brexitu se Spojené království potýká s nedostatkem zboží v obchodech i chybějícími zaměstnanci.

Kdo chce bydlet na nádraží? O budoucí čtvrť za miliardy, která má vzniknout na místě bývalého žižkovského nákladového nádraží, bude rvačka. Cílem je, aby se z momentálně ne příliš působivé lokality stalo lukrativní místo se 2600 byty, pěší promenádou i novými školami.

Máte 10 minut?

Liběna Rochová superstar. Šije pro český byznys i Ústavní soud ČR. Profesorka Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM, která včera oslavila 70. narozeniny, patří mezi nejvlivnější ženy Česka.

Tady je Stokláskovo. Jeho společnost Agrostroj, která vyrábí zemědělskou techniku, koupila dolnosaský podnik Stoll. Jeden z nejbohatších Čechů Lubomír Stoklásek vnímá svou práci jako poslání a pracovat hodlá do devadesáti.

Zelený Happy Meal. McDonald’s se zavázal, že všechny hračky, které dává do svého dětského menu jako dárek, budou do roku 2025 šetrné k životnímu prostředí. Řetězec s rychlým občerstvením slibuje, že plastové figurky budou nahrazeny třeba papírovým pexesem.