skip to main content
Forbes Espresso

Média v rukou hráče. Spoluzakladatel Bohemia Interactive je majoritním vlastníkem Echa

Máte 1 minutu?

Hráč. Novým majoritním vlastníkem vydavatelství Echo Media, které provozuje deník Echo24 a Týdeník Echo, se stal spoluzakladatel herního studia Bohemia Interactive Marek Španěl. Španěl odkoupil většinový akciový podíl Rudolfa Ovčaří. Od „games“ k médiím, to je „next level“.

Krypto je „legit“. Na americkou burzu NASDAQ vstoupila kryptoměnová společnost Coinbase. Je to veliká, převeliká věc, protože tímto se svět kryptoměn podstatně legitimizuje pro svět tradičních financí. Tímto krokem už kryptoměny nejsou divnou věcí pro bandu kryptoanarchistů, ale regulérní součástí finančního světa. Samozřejmě, má to pár rizik, s nimiž se Coinbase bude muset popasovat.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

A máte devět milionů? Pak si dopřejte martini z kufru luxusního SUV Rolls-Royce Cullinan. Do kufru největšího Rolls-Royce historie totiž designéři namontovali tzv. rekreační modul, který lze podle přání zákazníka vybavit v podstatě čímkoli. Kupříkladu sadou pro koktejlový dýchánek. Za ten si připlatíte ještě 400 tisíc, což je vtipné, protože to je cena celého auta pro běžného smrtelníka.

Pan Hodný. Jeff Bezos přislíbil, že už bude na zaměstnance a pracovníky ve svém Amazonu opravdu, ale opravdu hodnější. Reagoval tím na kritiku ohledně nebezpečných pracovních podmínek, přesčasů a přílišného dupání na plyn, jemuž jsou lidé v Amazonu údajně vystaveni. Současně se ale zapřisáhl, že 94 procent pracovníků by svou práci v Amazonu doporučilo známým.

Jak nevyhořet? Tak předně, nehrát si se zápalkami uprostřed slaměné chaloupky polité benzinem, v níž používáte místo taburetu bednu semtexu. Co se ale syndromu vyhoření během pandemie týče, tam přichází ke slovu desítka sofistikovanějších rad. Figuruje mezi nimi plánování, zdravá strava, dobré vztahy a přijetí probíhající krize coby příležitosti. A samozřejmě nemějte doma bednu semtexu.

Máte 10 minut?

Ahoj, krasavče! Popatřte na nový Mercedes-Benz, který polaská vaše lačné oční bulvy svými přenádhernými křivkami. Luxusní elektrický sedan EQS, chystaný pro rok 2022, se konečně předvádí v plné kráse. Půjde o první elektrický Mercedes s dlouhým dojezdem, který bude k dispozici na americkém trhu a disponuje spoustou moderních periferií a… ale koho zajímá, co má pod kapotou, když je tak sexy!

Raketový infarkt. Respektive infarkt v raketě. Taková nemilá patálie může klidně potkat někoho z budoucích astronautů, kteří se vydají na dalekou cestu na Mars. Vesmírní lékaři mají ale pro takovou variantu už dnes spoustu možných chytrých řešení. Takže hurá na Mars, infarkt počká!

Tak se u nás posaďte. Česká firma mmcité vyrobila nejekologičtější lavičku na světě, takže jediné, co svou ctěnou existencí zatížíte, bude jen a pouze ta lavička – a nikoli životní prostředí. Vynález se jmenuje eBlocq, vytvořil ho David Karásek a je určen pro chytrá města budoucnosti. A chytré město potřebuje chytré lidi. A chytří lidé si musejí mít kam sednout, aby to všechno umysleli.