skip to main content
Forbes Espresso

Návrat k tradici: Daimler už nebude Daimler. Automobilka se přejmenuje na Mercedes-Benz

Máte 1 minutu?

Rosteme. Alphabet, mateřská společnost Googlu, slaví. Její výsledky za čtvrté čtvrtletí překonaly očekávání, když její zisk stoupl meziročně o 43 procent na 15,2 miliardy dolarů a tržby se dostaly na rekordních 57 miliard dolarů. Klíčové příjmy jsou z reklamy a největší růst do rodiny Alphabet přinesl – tramtadá – YouTube. Nezahálí ani v Číně: podobně rychle rostla i společnost Alibaba, jejíž tržby stouply na 34 miliard dolarů.

Tady jsou! Nový Forbes žebříček mladých českých talentů je venku. Seznamte se s letošním výběrem 30 pod 30. S lidmi, kteří v byznysu, vědě, umění i sportu vyčnívají a dokážou vás inspirovat, ať už je vám, kolik chce.

Revoluce. Aspoň pro automobilku Daimler. Oznámila, že se chystá rozdělit na dvě části – tu s nákladními auty a autobusy pošle ještě letos na burzu jako Daimler Trucks. A druhou část, s luxusními osobními vozy, čeká historický moment: automobilka už nebude Daimler, ale přejmenuje se na – moment – Mercedes-Benz.

partner Forbes Espressa
Reklama
OBJEVTE MOCNOU SÍLU OPUNCIE. Náš nejnovější objev z přírody. Aby dokázala přežít v nehostinném suchém podnebí, naučila se tato úžasná rostlina zadržovat vlhkost. Ve Weledě jsme od ní její tajemství vázání vody okoukali a využili ho v pleťové řadě Opuncie, která dodá pokožce celodenní hydrataci.

Máte 5 minut?

Impérium z garáže. To, že je Jeff Bezos nejbohatší člověk světa, víte. I to, že opouští vedení Amazonu. Kdo ale řídil auto, ve kterém Bezos načrtnul svůj první byznys plán, kdo byl pan Jorgensen, jak se původně Amazon jmenoval a co teď Bezos vzkázal svým zaměstnancům? Tohle je příběh kolosu, který změnil svět.

Bolí to. Brexit válcuje evropskou módní scénu. Jak dopadá odchod Velké Británie z Evropské unie na módní průmysl? Malé anglické značky bojují o přežití, zákazníci si rozmýšlejí, zda jsou ochotni platit clo a na své fashion úlovky déle čekat.

Tschuess! Z vedení Siemensu odchází Joe Kaeser, muž který během své vlády ve firmě nenechal kámen na kameni. Za sebou nechal mimořádně dobré výsledky, navzdory pandemii Siemens v posledním čtvrtletí vyrostl o víc než třetinu a zvyšuje svou prognózu pro celý letošní rok. Akcie Siemensu jsou rekordně vysoko a koncern, v němž Kaeser pracoval neuvěřitelných 40 let, má letos vydělat až 5,5 miliardy eur.

Máte 10 minut?

Ostrava? Ostrava! Říkali jí, že jestli chce dělat módu, musí vypadnout z Ostravy. Přesně to ale Petru Gherbetz motivovalo ještě víc, aby ve svém rodném městě zůstala a prosadila se s vlastní oděvní značkou. Zvládla to a dneska její City Folklore frčí hlavně mezi teenagery.

Propříště. S touhle pandemií to prý nekončí. Někteří vědci jsou přesvědčeni, že nás čeká další vlna nových nemocí, které postihnou svět. Vyhnout se jim nemůžeme, ale vyhraje ten, kdo bude nejlépe připravený.

A na svah! Se asi jen tak kvůli zavřeným lanovkám (zdravíme skialpinisty) nepodíváme. Tak si aspoň přečtěte, jak to vypadá v alpských skicentrech a jaké to je, mít sjezdovky v Alpách jen pro sebe. No co si budem, krása.