skip to main content
Forbes Espresso

Nelétejte do vesmíru. Osobně tam poletí Bezos i Branson, ale Muskovi se moc nechce

Máte 1 minutu?

Dva dílky do skládačky. Bývalý šéf českého O2 Budník pokračuje v misi, vybudovat silnou investiční skupinu Thein, s níž teď hlásí dva dílky do svého finančního lega: vedle Železniční dodavatelské, kterou koupil v dubnu, má novou akvizici čerstvou jak zralé avokádo, které zrovna vylezlo ze sprchy: českou firmu Cotring. Za obě dal Thein vyšší stovky milionů.

Hodinky od srdíčka. Pokud by někomu nevyhovovalo, že ho Facebook špehuje prostřednictvím počítače, tabletu a mobilu, přichází Mark Zuckerberg s fantastickou nabídkou: pořiďte si chystané chytré hodinky od Facebooku, které vás budou sledovat hned dvěma kamerami z vašeho vlastního zápěstí! První chytré hodinky od Facebooku budou sledovat i váš srdeční tep! Ano, vaše srdce bude bít pro Facebook!

A jéje. Americká senátorka za demokraty Elizabeth Warren se nechala slyšet, že „kryptoměny jako bitcoin jsou příšerné pro životní prostředí“ a musí se proti nim radikálně zasáhnout. Odezva stoupenců krypta na sebe nenechala dlouho čekat: s první odpovědí přispěchal Dan Held z burzy Kraken a pod tweet Warren připsal lapidární výzvu: „Zakažte vánoční světýlka!“

partner Forbes Espressa
Reklama
Potřebujete ke svému podnikání správné informace? Řešíte skladovou evidenci, napojení na e-shop nebo obchodní procesy? Analyzujete a vyhodnocujete firemní data? Odpovědí je informační systém Money ERP. Vždy legislativně aktuální, se silnou zákaznickou podporou, schopný se přizpůsobit vašemu růstu. Ať informace pracují pro vás.

Máte 5 minut?

Bidenovy prachy. Odhad jmění amerického prezidenta Joea Bidena činí pouhých osm milionů dolarů. Pravda, Biden nedisponuje žádným z milionových kousků svého předchůdce Donalda Trumpa: nemá červenou kšiltovku, modelku za manželku ani Twitter, který by dokázal rozpoutat třetí světovou válku. Ale žerty stranou, Biden by měl být skutečně bohatší, než je. Proč tomu tak není?

Auto pro všechny. Pořídit si vlastní automobil je pro nešťastníka mezi dvaceti a třiceti lety snadné asi jako přeložit Bezručovy Slezské písně do svahilštiny tak, aby se rýmovaly. Proto tvoří tato věková skupina typického uživatele pražských carsharingových služeb typu Anytime. Tyto služby pandemie nejen že nezastavila, ale naopak je popostrčila k rozšiřování flotily a expandování.

Jak zlikvidovat čas. Každoroční veletrh E3 je proslulý zejména představením nových počítačových her, které budou člověku ničit následující rok jeho života, dokud další ročník veletrhu nepředstaví herní jedy na další období. Letos se E3 odehraje online a zdarma pro všechny účastníky. Očekávají se hry jako Battlefield 2042 stejně jako představení nových časožroutů od Netflixu.

Máte 10 minut?

Nelétejte do vesmíru. Jeff Bezos tam poletí na palubě svého tryskoletu už 20. července. A jeho konkurent Richard Branson zažehne pod vlastní zadnicí raketové motory na konci roku. Elon Musk, třetí z ústředního triumvirátu pionýrů vesmírné turistiky, si ale na osobní návštěvu univerza nechá zajít chuť. Pošle tam za sebe někoho jiného, protože, jak diplomaticky poznamenal, „nechce umřít“.

Chrrr… Miliardáři nespí na žíněnkách, futonech a polních lehátkách jako normální lidé. Miliardáři spí na postelích, které jsou potažené kůží upírů z filmu Stmívání a místo pelesti mají ten kus dřeva, na němž se topil Leonardo DiCaprio v Titanicu. A třetina českých miliardářů spí na postelích Karla Vagnera, který učí Čechy spát v nejdražších postelích na světě v hodnotě i deseti milionů.