skip to main content
Forbes Espresso

Oracle dělá největší deal své historie, investuje přes 28 miliard dolarů

Máte 1 minutu?

Povedlo se. Do třetice všeho dobrého. Toto staré moudro si včera naplno vychutnala finanční skupina PPF. Na valné hromadě, která nebyla ani zábavná, ani nudná, jí totiž akcionáři konečně posvětili plán na spojení Air Bank & spol. s Monetou. Podle šéfa Monety Tomáše Spurného tím vznikne bankovní šampion.

Mega deal. Gigant Oracle oznámí dosud největší akviziční deal. V něm má firma Larryho Ellisona koupit společnost Cerner, která se pohybuje na poli IT a healthcare. A to celé za příjemnou cifru přesahující 28,3 miliardy dolaru.

Davos nebude. Tedy aspoň příští rok ne. Světové ekonomické fórum se kvůli koronavirové situaci v lednu konat nebude. Místo toho by se setkání elit mělo odehrát v létě. Už loni se událost konala online, což jaksi postrádá kouzlo i dynamiku. A taky ty private jety, jimiž se do Švýcarska účastníci dopraví!

tip Forbes Espressa
Dárek na poslední chvíli? Předplaťte magazín Forbes na celý rok. Vše jednoduše zařídíte zde.

Máte 5 minut?

Hypo where? Centrální banka utahuje šrouby, seč může, zkrotit nemovitostní mánii se jí ale prozatím příliš nedaří. Češi si letos v listopadu – i přes razantně se zvyšující úroky – půjčili na bydlení tolik, co zkraje zimy nikdy předtím. Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex, mapujícího dění u nejvýznamnějších tuzemských bank, si zájemci během předposledního měsíce tohoto roku došli do finančních institucí pro 11 369 hypoték za celkem 37,204 miliardy korun.

11 miliard. To jest dolarů. To prý Elon Musk zaplatí letos na daních. Reagoval tak na senátorku Elizabeth Warren, která o Elonovi vyhlásila, že prý platí málo na daních a vozí se na cizích. On ovšem daně platí. A tak nějak historicky největší.

Inspirujte se hvězdami. Všichni víme, že proti strachu funguje v podstatě jakýkoli drink. Některé ale zabírají líp než jiné. A některé pak úplně nejlíp – třeba ty, které pro nás přímo jako lék na veškeré obavy namíchali nejlepší čeští barmani.

Tip Forbes Espressa. Jejich nedávno otevřené ostravské prodejně dominuje velké logo s listem konopí. Dveře si tu podávají osmdesátileté babičky kupující konopné mastičky, manažeři, kteří si chtějí ulevit od stresu pomocí CBD olejů, lidé se spánkovými problémy i dámy, které testují účinky konopných krémů na pleť. Cože to je za podnik?

Máte 10 minut?

Firemní kultura. O co se jedná, když nemáte kancelář? To je velká otázka. Odpověď se na ni snaží najít Bloomberg Business Week. Snaží se taktéž najít odpověď na to, jakou roli hraje to, že jsou lidé na home office.

PPF wins. Do třetice se to povedlo. PPF dostala, po čem dlouho toužila – zelenou ke spojení svých česko-slovenských finančních aktiv s Monetou. Jiní ale dostali lekci. Co na to Funny Money Capital?

Tady je ta nádhera. Už se vidíte ve Španělsku?