skip to main content
Forbes Espresso

Řetězec 7-Eleven chce do roku 2022 nainstalovat v Severní Americe 500 elektronabíječek

Máte 1 minutu?

Bude na co koukat. Streamovací platformy se v pandemii ukázaly být jako velmi lukrativní byznys, a přestože nás v tomto ohledu už snad čekají jen lepší časy, velké mezinárodní společnosti neplánujou polevit. Svůj vlastní kanál naplněný až po okraj obsahem plánuje podle zdrojů Wall Street Journal i zpravodajská stanice CNN. Má se jmenovat CNN+ a chce konkurovat těm vůbec největším, především pak Netflixu a Waltu Disneymu.

Over and out. Nejlépe placená sportovkyně planety, třiadvacetiletá tenistka Naomi Ósaka, je důkazem toho, že úspěch a dobré peníze (ročně si vydělá přes 37 milionů dolarů) neznamená všechno. Minimálně vám to nezaručí psychické zdraví, kvůli kterému se Japonka teď odhlásila z probíhajícího grandslamu v Paříži i z dalších turnajů. „Trpím dlouhodobými depresemi,“ uvedla v prohlášení.

Dost bylo výletů po Česku, je čas konečně zase překročit hranice. Tuto filozofii podporuje i Evropská unie, která plánuje od 1. července zrušit veškerá pravidla karantény pro držitele covid pasu, tedy plně očkované jedince. Dokument by měl cestovatelům umožnit vstoupit do jakékoli z 27 členských zemí bez jakéhokoli omezení – prostě jako dřív.

Partner Forbes Espressa
Reklama
Relax v lázních hotelu Mandarin Oriental, Prague si zaslouží opravdu každý. Připravíme vás na plážovou sezonu s procedurou Beach Goddess, která efektivně redukuje zadržování tekutin v těle a pomáhá v boji s celulitidou. Pro muže a tatínky máme stres uvolňující masáž Digital Wellness Escape, při které si na elektroniku ani nevzpomenou.

Máte 5 minut?

Reklamy není nikdy dost, pomyslel si Twitter a přišel s novým způsobem, jak se firmy a jednotlivci můžou na platformě propagovat. Od úterý v Americe umožňuje přidat reklamu kromě hlavní zdi i do své verze Stories, v případě Twitteru Fleets, čímž chce konkurovat dalším hráčům, kteří tuto funkci už nějakou dobu nabízejí – především pak Facebooku a Instagramu.

Nakoupit a nabít. Nástup generace elektromobilů není pohádka, ale prostá skutečnost, která nás nemine. Na to reaguje i mezinárodní řetězec obchodů se smíšeným zbožím 7-Eleven, který plánuje do konce roku 2022 nainstalovat na 250 místech po celé Severní Americe až 500 rychlonabíječek. Současným poskytovatelům chtějí konkurovat hlavně praktickou lokací poblíž hlavních silničních tahů.

Lepší život. Nevyléčitelná nemoc dcery mu změnila život, a tak začal pomáhat. Marek Vosecký od roku 2017 pracuje na aplikaci CF Hero, která usiluje o lepší život pro pacienty trpící dědičnou nemocí zvanou cystická fibróza. Podporují ho v tom i ze zahraničí – jeho projekt získal na další rozvoj prestižní americký grant ve výši 1,5 milionu.

Tip Forbes Espressa. Roubenka na horách? Kdepak. Česká investiční skupina Wood & Company radí vložit peníze do komerčních realit. To se vám totiž vyplatí, když je ovšem pošlete tím správným směrem. Mluvit může ze svých nedávných zkušeností, kdy se jí podařilo uzavřít hned dva velké dealy na sousedním Slovensku.

Máte 10 minut?

Nebeský náraz. Vesmírné agentury sice pohyb tzv. vesmírného odpadu, tedy jakýchkoli kousků hornin, mikrometeoritů nebo prachových částic, pečlivě sledují, přesto jsou ale některé kousky tak malé, že není možné je zaregistrovat. Podobné těleso nedávno zasáhlo robotické rameno připevněné k Mezinárodní vesmírné stanici, což v ní vytvořilo pořádnou díru. Podle techniků ale náraz neovlivnil funkčnost a není třeba vyvolávat paniku.

Sladkých 15. Od vzniku české firmy Livesport, poskytující výsledkový servis, uplynulo už 15 let a vedení společnosti slaví narozeniny ve velkém. Sto milionů uživatelů, udržení tržeb a rebranding od světové špičky v oboru – to jsou tři hlavní dárky, které by Livesportu měly v dalších letech pomoci v růstu.