skip to main content
Forbes Espresso

Robinhood následuje Coinbase. Zaměstnancům umožní pracovat na dálku už trvale

Máte 1 minutu?

Chcete-li, zůstaňte doma. To svým zaměstnancům ohlásila americká společnost Robinhood Markets. Většina z nich by měla mít možnost pracovat už trvale na dálku. Provozovatel stejnojmenné tradingové aplikace, za níž stojí dvojice Vlad Tenev a Baiju Bhatt, se tak zařadí mezi technologické firmy, jako je Coinbase nebo Okta. Ty takzvaný „remote-first“ přístup zavedly už dříve.

Airbus válcuje Boeing. V dlouholetém konkurenčním boji dvou leteckých velikánů už třetí rok za sebou vede evropský výrobce Airbus. Zatímco vloni společnost dodala zákazníkům na 611 strojů, konkurenční Boeing výrazně zaostává s celkem 340 letadly. I tak ale americká společnost dodala na trh téměř dvojnásobek strojů, než zvládla v roce 2020.

Esportový milník. Na tuzemském esportovém trhu se přelévají miliony korun. Vůbec poprvé u nás přestupují hráči počítačových her mezi jednotlivými týmy za sedmiciferné částky. A jsou u toho i čeští miliardáři.

partner Forbes Espressa
Objevte nejnovější kolekci povlečení české značky Lejaan. Father's Playground kombinuje precizní zpracování, přírodní složení a teplý šedý odstín pro útulnou atmosféru v ložnici. Inspiraci jsme našli ve vzpomínkách na prostředí tátovy dílny. Sada klíčů z nářadí, součástky, které na policích čekají na příležitost. Vyzkoušejte udržitelnou kolekci stvořenou pro nové začátky.

Máte 5 minut?

Hurá do Vídně. Právě v rakouské metropoli sídlí firma Immofinanz, na niž si brousí zuby český miliardář Radovan Vítek. Podrobnou nabídku obdržela Rakouská komise pro převzetí včera. Nabízená částka je však nižší než ta od konkurence.

Nebo do Polska? Tam pro změnu nakupuje Karel Komárek. Jeho Aricoma Group včera oznámila akvizici tamní softwarové firmy Clearcode. Ta ve svých kancelářích ve Vratislavi a Katovicích navrhuje a dodává komplexní technologie pro programatickou reklamu a digitální marketing.

Nejhorší za deset let. Tak lze shrnout odbyt německého automobilového koncernu Volkswagen v uplynulém roce. Ten se snížil o 4,5 procenta na 8,9 milionu vozů. Pokles o 13 procent hlásí také Škodovka.

Máte 10 minut?

Žalobě se Meta nevyhne. Tu na americkou společnost, která stojí za sociální sítí Facebook, podala americká Federální obchodní komise. Soud nevyhověl žádosti společnosti, aby žalobu zamítl. Komise mimo jiné vyzývá soud, aby firmě nařídil prodej aplikací Instagram a WhatsApp.

Krok stranou. Google nabídl, že z obecných výsledků vyhledávání v Německu odstraní obsah News Showcase. Chce tak ukončit vyšetřování, které vede německý antimonopolní úřad. Návrh americké internetové společnosti se úřad nyní chystá probrat s dotčenými vydavateli zpráv, aby posoudil, zda by byl účinný.