skip to main content

Ropa 80 dolarů za barel! A Goldman Sachs to vidí ještě výš

Máte 1 minutu?

Fantastická trefa. Borci z Blackstone trefili životní deal, když prodali kasinový hotel Cosmopolitan v Las Vegas. Cenovka? 5,65 miliardy dolarů. Vstupní cena? Okolo 1,8 miliardy dolarů. K tomu sice třeba přičíst půl miliardy dolarů, které bylo třeba vynaložit na renovaci téměř tří tisíc pokojů, ale i s tím jsme na rekordním profitu, který kdy Blackstone na jednom assetu udělal. Gratulujeme!

PFC goes bond. Pale Fire Capital Jana Barty, Dušana Šenkypla a Davida Holého nabídne v půlce října dalším investorům dluhopisy v hodnotě půl miliardy korun s možností navýšení na 750 milionů. Touto cestou chce posílit své stávající portfolio, které se zaměřuje převážně na e-commerce a technologie, a dále ho rozšířit.

Zlatá ropa. Brent je nejvýše od října 2018 a blíží se osmdesáti dolarům za barel. U Goldmanů na dvorku dokonce o deset dolarů zvedli svou predikci, podle jejíž aktuální verze by ropa měla do konce roku stát devadesát dolarů za barel. Všichni se zkrátka bojí skokově zvýšené poptávky.

partner Forbes Espressa
Reklama
Rádio Z. Každý den aktuální informace ze světa peněz, politiky a společnosti.

Máte 5 minut?

Speaking of ropa… Dejte si tento střípek z Londýna, kde na mnoha čerpacích stanicích není co čerpat. Jako by nestačily efekty brexitu a globálně rozhozené dodavatelské řetězce! Do toho musí někteří čekat hodinové fronty na benzin, aby zjistili, že na ně nezbylo. Hooray for the 21st century!

YIMBY! Je to možná pražské téma číslo jedna. Ceny bytů. Jejich růst je, zdá se, nezastavitelný. A to, že střední třída už na vlastní nový byt v podstatě nedosáhne, se stalo běžným pražským standardem. V záplavě všech možných řešení se ozývají také developeři, kteří vyzývají k masivnější výstavbě. Ta má podle nich šanci dohnat obrovskou poptávku a ceny bydlení ukočírovat.

Těžké časy. Pro neočkované sportovce. A trenéry. Třeba taková hvězda NBA Kyrie Irving teď nemůže do domácí arény, neb New York vyžaduje v rámci návštěvy vnitřního sportovního zařízení vakcinaci. Jak to Kyrie vyřeší? Well, to si zatím nechal pro sebe.

Máte 10 minut?

AI jede. Adopce umělé inteligence vyletěla v posledních 18 měsících do výšin. Každá druhá firma tyto ambice zrychlila kvůli koronavirové krizi a 86 procent firem říká, že umělá inteligence se u nich stává v roce 2021 mainstreamovou technologií. A pozitivně to vidí i většina exekutivců. Více už Harvard Business Review.

Goxx Capital to the moon! Být od června dvacet procent up není zlé. Tím spíš, když to dovede křeček. Pan Goxx je šampion a Funny Money vás s ním seznámí.