skip to main content

Šéf McDonald’s dostal řetězec do 21. století. Teď byl vyhozen za vztah s podřízenou

Máte 1 minutu?

Vyhazov. CEO řetězce McDonald’s Steve Easterbrook dostal výpověď poté, co vyšel najevo jeho vztah s podřízenou zaměstnankyní – takové chování je totiž v rozporu s firemními směrnicemi. Pod Easterbrookovým vedením zlaté oblouky zdvojnásobily hodnotu svých akcií, došlo k rozvoji samoobslužných kiosků a celkově se firma začala více orientovat na digitál. Dokonce udělala několik akvizic na poli umělé inteligence. Jeden vztah však všechny skalpy smyje…

Under Armour se potí. Ikonická sportovní značka zažívá horké chvíle a je vyšetřována ve věci účetních praktik. Podle listu Wall Street Journal se celá věc točí okolo toho, zda ve společnosti nadsazovali prodejní čísla, a rozhodně nepřichází v dobrou chvíli. Under Armour se potýká s klesající poptávkou a na klíčovém americkém trhu jí meziročně klesly tržby o více než čtyři procenta. A aby toho nebylo málo, mění se i vedení, minulý měsíc zakladatel a dosavadní CEO Kevin Plank oznámil, že ze své funkce odchází a na jeho místo nastupuje počínaje 1. lednem dosavadní COO Patrik Frisk.

Čtyři dny v práci = lepší výsledky. Alespoň tak to vyšlo v japonské pobočce Microsoftu, kde technologický gigant měsíc testoval zkrácení pracovního týdne. Teď se pochlubil výsledky experimentu a ty mluví jasně – díky volným pátkům, které společnost letos v srpnu zavedla v rámci programu Work-Life Choice Challenge Summer 2019, se povedlo u 2300 zaměstnanců zvýšit produktivitu jejich práce o 39,9 procenta. Výplaty zaměstnanců přitom zůstaly stejné a volné pátky se nedotkly ani jejich dovolené. V Japonsku se sice standardně pracuje déle než u nás, ale stejně to takto zní dobře, což?

Nezastavitelný. Třiadvacetiletý David Pastrňák v NHL předvádí to, co jsme naposledy viděli v dobách Jaromíra Jágra. Když už jsme si mysleli, že jeho bodová šňůra skončí, opět nás vyvedl z omylu a v nočním zápase proti Pittsburghu si zase připsal gól a asistenci. Pastrňák už boduje ve dvanácti po sobě jdoucích zápasech a vede jak tabulku kanadských bodů, tak tabulku střelců. Nového Jágra v něm ale hledat nemusíme.

partner Forbes Espressa
Reklama
Krása z přírody, která překonává čas. Světu zase začínají vládnout přírodní produkty. Zelená vlna se line i kosmetikou. Weleda je značka přírodní kosmetiky, která je na trhu již téměř 100 let. V portfoliu má produkty pro ženy, muže i děti. Je nejdoporučovanější značkou dětské kosmetiky v ČR.

Máte 5 minut?

S Trumpem jsme si nepolepšili, tvrdí téměř dvě třetiny Američanů v průzkumu, za nímž stojí Financial Times a Peter G. Peterson Foundation. Třetina respondentů pak uvádí, že si za dobu prezidentování Donalda Trumpa pohoršili. Podobná data jsou zajímavá především proto, že se dlouhou dobu spekuluje, zda Trumpovi k opětovnému vítězství mohou pomoci chvástavé řeči stran ekonomiky.

Stream me, baby, pay me, baby. Platit za obsah se v Česku dlouho nenosilo, a to se nyní může změnit. Poté, co na konci minulého týdne ukončily provoz služby Verystream, Openload, Streamango či Rapidvideo, skončil i na nich závislý tuzemský server Topseriály.to, který byl pirátským seriálovým domovem pro tisíce a tisíce Čechů. Oficiální streamingové služby teď mají za úkol tyto potenciální zákazníky ulovit.

PayPal zní trochu retro, přitom má nejlepší dny před sebou. Kolegové ve Foolu se blíže podívali na platební systém, za nímž stojí lidé jako Peter Thiel, Max Levchin či Elon Musk (souhrnně PayPal Mafia). PayPal za třetí kvartál dramaticky zvýšil tržby i zisk a celkově přes něj proteklo 179 miliard dolarů, což představuje čtvrtinový nárůst. Firma uzavřela partnerství s Uberem a učinila strategické investice v Latinské Americe a Číně. Celkově to prý vypadá jako atraktivní akciový kup.

Tip Forbes Espressa. Zážitková restaurace #ID Bar & Restaurant v Karlových Varech kombinuje ve svém rozmanitém menu moderní fusion kuchyně, inovace a trendy světové gastronomie. Designový loft bar #ID sází na širokou nabídku světových destilátů, koktejlů a vyhlášených vín. Vše za doprovodu živé hudby!

Máte 10 minut?

Návod na štěstí. V indiánské rezervaci učil matematiku, zachraňoval ocelářské Vítkovice, popral se s rakovinou a zhubl 50 kilo. Václav Novák patří mezi nejvýznamnější české krizové manažery a mnohokrát dokázal, že umí problémy otočit do plusu a uspět. Poslechněte si skvělý podcast, který s Václavem Novákem natočil redaktor Jaroslav Mašek.

Bydlení od Applu. Tedy žádné chytré, drahé a minimalistické, nýbrž dostupné. Firma z Cupertina se přidává k FacebookuGooglu, které už přislíbily miliardy dolarů na zlepšení situace bydlení v Kalifornii. Apple oznámil, že celkově záměr podpoří 2,5 miliardy dolarů, z čehož miliarda poputuje do investičního fondu zaměřeného na dostupné bydlení a druhá miliarda podpoří „prvožadatele“ o hypotéku. Na vyřešení mizerné situace v Bay Area to samozřejmě nestačí, ale nepochybně jde o krok správným směrem.

A New Yorker měl zase famózní Daily Shout. Tentokrát se smějeme na účet běžců, výborné ilustrace included. Najdete se?