skip to main content

Spojené státy jsou rozpojené. Vtrhnutí do Kapitolu ale s trhy nehnulo

Máte 1 minutu?

Rozpojené státy. Před prezidentskými volbami se ve Spojených státech rabovalo a vypalovaly se obchody, po volbách se útočí na Kapitol. Násilný průnik do sídla Senátu si vyžádal smrt několika lidí a politická krajina USA je vzhůru nohama. S burzovním trhem však incident ani nehnul.

Covidová imunita. Podle aktuální studie by měla imunita proti covidu-19 přetrvávat několik let – a to jak u lidí, kteří se nechají proti koronaviru očkovat, tak u těch, kteří nemoc prodělali a očkování by se mohli vyhnout. Výsledky studie jsou nicméně v opozici k předchozí studii, podle níž je covid-19 zákeřnější a může organismus již nakaženého navštívit znovu – úplně stejně jako ta klevetivá tetička, které jste už třikrát řekli, ať k vám nechodí, když jste z ní vždycky tak akorát otrávení.

Škoda po indicku. Automobilka Škoda Auto dostala od mateřského Volkswagenu zadání dobýt indický trh. A nyní představila vůz, s nímž se jí to má podařit. Jmenuje se Kushaq a je to městské SUV. V rámci koncernového projektu India 2.0 se budou nové vozy montovat v indickém městě Púna. Upřímně, jestli má někde kombinace „městské SUV“ logiku, jsou to právě vozovky Indie.

tip Forbes Espressa
Reklama
Ve spolupráci s psychology a odborníky na duševní zdraví vznikl unikátní diář. Obsahuje totiž podněty, cvičení, otázky a informace, které vás budou navádět k tomu, abyste dbali o své duševní zdraví a spokojenost během roku.

Máte 5 minut?

Rohlík dělá křup. Nejdravější český internetový podnikatel Tomáš Čupr se s novou investicí v zádech (přes 2,6 miliardy korun) pouští na Západ. Už několik týdnů funguje jeho Rohlík pod značkou Gurkerl (Okurka) v Rakousku a před sebou má start v Mnichově pod značkou Knuspr (Křup). Jeho titul pro Forbes je i proto jasný: je to král Rohlík I.

Hodně sil! Posilovny a sportoviště jsou zavřené kvůli covidu-19 – a přitom zrovna posilovny a sportoviště jsou tím nejlepším místem, kde se utužovat proti covidu-19. Udržovat se v kondici je nejlepší lék, a magazín Wired proto doporučuje výbavu pro venkovní cvičení v zimních měsících. Nutno ale poznamenat jedno: jestli cvičit opravdu chcete, zvládnete to i v teplákách a staré mikině.

Bistro bez sekačky. Stačilo vejít do velkochovu a od té doby nejíme maso, vysvětlují manželé Luboš a Klára Vidličkovi jednu ze stěžejních myšlenek za svým veganským bistrem Forky’s. Dnes mají deset franšíz v Česku a na Slovensku, jednu ve Vídni a poptávky k nim chodí z USA, Kolumbie i Austrálie. A v rozhovoru mluví o tom, proč se nezastavili u vegetariánství a stali se vegany.

Máte 10 minut?

A máte 10 hodin? Na digitální plátna streamovacích služeb přichází záplava seriálů, jejichž kompletní sledovací čas bude vyžadovat ještě několik měsíců karantény. Kina, jak je známe, jsou podle všeho hudbou minulosti a velkolepé seriály, jako jsou pokračování Avengerů nebo adaptace Asimovovy Nadace, budou fungovat jako ještě efektivnější požírači zbytků volného času. Odolejte!

Nemasovost. Řízení pracovních týmů na dálku hraje do karet introvertním leaderům. Fast Company shrnuje několik faktorů, díky nimž mohou v současné situaci využít svých skrytých sil ti, kdo si ve světle reflektorů firemních večírků a upřených pohledů zaměstnanců zrovna nelibují. Řešením je komunikace v menších skupinách. A lze si je odnést i do necovidové budoucnosti.