skip to main content
Forbes Espresso

Svět má nového nejbohatšího fotbalistu. A z Messiho je teď dvojka

Máte 1 minutu?

A šup do pračky. E-shop Rohlik.cz začal konečně nabízet vratné recyklované plastové tašky místo těch papírových jednorázových. Není to ale zadarmo (ono co taky je, že?). Takže kdo chce zabránit tomu, aby tašky od Rohlíku do pěti let pokryly zemskou pevninu do výšky dvou metrů, musí nejdřív zaplatit zálohu 250 korun. Potom dostane 20 plastových tašek, které se dají po každém použití vyprat. Světové lesy děkují!

Prodávej Louis Vuitton. Jestli jste měli pocit, že nás pandemie naučila tomu, co je důležité, tak jste vedle. Leda že by životně důležité bylo mít kabelku s logem LV a parfém od Dioru. Zájem o luxus každopádně zase roste. A skupina LVMH miliardáře Bernarda Arnaulta shání lidi. Mladé lidi. Hodně mladých lidí.

CR7 jednička, Messi dvojka. Neřešme fotbalové kvality. Necháme mluvit peníze. A podle nich je Ronaldo prostě lepší. Jednoduše proto, že si za letošní sezonu vydělá 125 milionů dolarů. To máte nějakých 2,7 miliardy korun. Messiho účet pak nabobtná „jen“ o rovných 110 milionů dolarů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Klub Evergreen slaví 10 let. Jeden z nejoblíbenějších hudebních pořadů Českého rozhlasu oslaví desáté narozeniny v čele se svými tvůrci Dashou a Janem Smigmatorem, kteří zazpívají s orchestrem složeným ze špiček české hudební scény včetně členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod taktovkou Martina Kumžáka a s klavírním doprovodem Jana Steinsdörfera v pražském Foru Karlín ve čtvrtek 7. října od 19:30. Vstupenky zakoupíte na stránkách Ticketmasteru.

Máte 5 minut?

Panika v kryptoměnové uličce. Po sedmi týdnech růstu se situace na bitcoinových burzách prudce obrátila a začíná být pomalu jasné, že se letošní září do cenové historie nejznámější kryptoměny zapíše ve znamení tekoucí krve. Jak se to přihodilo?

Peníze do bezmasého masa. Leonardo DiCaprio věří masu, které maso vlastně není. A proto na něj pustil částku, o které se sice přesně neví, jak je vysoká, ale protože se o ní mluví, zase tak zanedbatelná nebude. Jeho investice skončila v dánské firmě Mosa Meat, která na svůj nápad, jak vytvořit maso zvířat bez zvířat, od investorů vybrala v přepočtu už přes dvě miliardy korun.

Tip Espressa. „Udržitelnost není v tom, že za halu postavíte pár včelích úlů a na střechu dáte ptačí budky,“ říká Jan Palek z developerské firmy GLP, která staví průmyslové a logistické haly. Jak to tedy udělat, aby i obří krabice něco přinesly světu?

Máte 10 minut?

Vánoce vyřešené. Je to tak. Vánoce tu jsou za chvíli. A my víme, co koupíte svým dětem. Je to Bondův Aston Martin DB5 s kulomety ve světlech a schopností vytvořit kouřovou clonu. Je o třetinu menší než originál a stojí tři miliony. Dobře, je to dost, ale ta radost v dětských očích…

Dvacet let s Amélií. Od premiéry Amélie z Montmartru tenhle týden uběhly dvě dekády. Z Audrey Tautou se stala hvězda a z francouzského bijáku, který první velkou cenu dostal na festivalu ve Varech, must-watch movie. Na BBC nám krásně popsali, proč se nám Amélie tak moc líbí.

Bez dobrého soundtracku není dobrý film. A ten z Amélie od Yanna Tiersena je prostě krásný. Poslouchejte.