skip to main content
Forbes Espresso

Teslu shortuje nejméně investorů v historii. Je to boj, co se nedá vyhrát, zdá se

Máte 1 minutu?

Karma. Tak to aspoň vypadalo, když včera vypadl provoz Facebooku a společně s ním i Instagramu a WhatsAppu. Proč karma? Protože v USA právě probíhá velká kauza, kterou rozpoutala bývalá frustrovaná produktová manažerka. Ta se listu Wall Street Journal svěřila s tím, jak je v modro-bílém gigantu dávána přednost engagementu nad vyšším principem mravním. Firmu ale prý chce opravit, nikoli poškodit. Otázkou zůstává, jaké záměry mají Číňané…

(Ne)pustí to rýchlejše. OPEC, Rusko a spol. se shodly na tom, že budou pokračovat ve zvýšené produkci ropy v pečlivě střežených krocích a nikoli dramaticky. To posunulo ceny černého zlata na nejvyšší úroveň od roku 2014.

Pastacoin. „Dám jeden bitcoin,“ zaznělo v sobotu kolem jedenácté večer sálem Lobkowiczkého sálu na Pražském hradě, „ale mám jednu podmínku.“ Ruku s nabídkou bitcoinu, který měl v tu chvíli hodnotu víc než milion korun, zvedl majitel firmy Dream Beds Karel Vágner, když dražil obraz jednoho z komerčně nejúspěšnějších českých malířů současnosti Pasty Onera.

partner Forbes Espressa
Reklama

Máte 5 minut?

Kravavý short. Jeden ticker. Čtyři písmena. Tolik spekulativní bolesti. To je TSLA. Akcie Muskovy automobilky od svých březnových minim posilují o 41 procent a počet shortujících subjektů je na historickém minimu. Time to send more shorts, Elon!

God save the Queen. Někteří slibovali zlaté časy, ale zatím to vypadá, že Spojené království čeká nejhorší zima od sedmdesátých let. Místy není co tankovat, místy není co nakupovat a místy nemá kdo pracovat. Kolikrát se asi může naklonovat kolega Farage?

Veledůležitý parťák. Zapomeňte na české volby. To skutečně důležité se děje v Berlíně. Jak dopadly volby v Německu a jaká z nich vzejde nová spolková vláda, je totiž to, co na nás má skutečný vliv. Dobře, je v tom nadsázka. Je to lehká provokace. Ale jen trochu. Kolegyně Pavla Francová on point.

Tip Forbes Espressa. Už ne jen Revolut? Že by byl cool a uživatelsky přívětivý i někdo jiný? Zkouší to třeba UniCredit Bank! Aplikace, která funguje jako mobilní finanční poradce, chatbot napojený na umělou inteligenci, výrazně snazší přístup ke službám a rozšíření online portfolia. Tak v Česku UniCredit Bank startuje novou digitální jízdu.

Máte 10 minut?

Mental health. Dříve cosi ezo, dnes reálné téma, které rezonuje lidmi, což platí i ve vztahu firem k jejich zaměstnancům. V Harvard Business Review navazují na studii k tématu z roku 2019 a přinášejí i několik tipů, co mohou zaměstnavatelé v tomto ohledu pro své lidi udělat. Ono to souvisí s celkovými výsledky a tak nějak se vším.

Panandrej. Občas je nejlepší věci prostě vysvětlit, než se jim vyhýbat. O penězích to platí dvojnásob a své o tom ví náš premiér. Liberté, égalité, fraternité, offshore. Funny Money na to!