skip to main content
Forbes Espresso

Panika v městečku pokračuje. Bitcoin se propadl na 30 tisíc dolarů

Máte 1 minutu?

Došel i akrylonitrilbutadienstyren! To máte ocel. Plechy, trubky, tyče. Ale taky kovy. Měď, zinek, hliník. Čipy. A taky plasty. Granuláty, termoplasty, práškové na barvení… Výčet surovin, které extrémně zdražily nebo nejsou na trhu vůbec, zní sice jako monolog vystřižený z filmu Na samotě u lesa, ale komického na něm není zhola nic. Čeští průmyslníci se shodují na jednom: situace je vážná.

Sedmapadesát. „Já jsem Petr Kellner, podnikatel. A taky jsem Petr Kellner, táta.“ Tak začíná video se zesnulým zakladatelem PFF zveřejněné den před jeho narozeninami. Vladimír Mlynář, šéf komunikace skupiny, krátké video o svém někdejším šéfovi na Twitteru uvedl jednoduše: „Doopravdy ho bohužel znalo jen málo lidí, ale existuje pár historických záznamů, kde je aspoň trochu vidět, jaký doopravdy byl.“

Hlavně klid. Jeden si nervózně kouše nehty, druhý se tomu jen směje a třetí počítá, kolik toho může ještě rychle nakoupit, dokud je cena dole. Svět má globální gambling. Musk, Čína… Kryptoměnovou cenovou houpačku sledujeme asi úplně všichni. Bitcoin se v jednu chvíli propadl ke 30 tisícům dolarů a o dalších coinech škoda mluvit. Panika v městečku pokračuje!

partner Forbes Espressa
Reklama
Staňte se součástí elektrizující přeměny městského prostoru: nové plně elektrické EQA od Mercedes-EQ. Bez emisí a téměř nehlučné kompaktní SUV budoucnosti s nadstandardní výbavou a dojezdem až 426 km na jedno nabití. Nové EQA je nyní dostupné i na operativní leasing. Již od 15 900 Kč měsíčně.

Máte 5 minut?

Šéfové Česka. Kdo jsou ženy a muži, kteří řídí podniky. Kdo jsou ženy a muži, kteří řídí Česko? Na Forbes.cz jsme rozjeli nový seriál, který vám každý den naservíruje rozhovor, článek, podcast nebo video, jehož hlavní postavou bude CEO důležité a zajímavé firmy. Prvním v řadě je Petr Dvořák. Ale ne ten z České televize, ten z Vodafonu.

Za hranice! PCR test, antigenní test, karanténa, očkování, covid pas… Taky už se ztrácíte v tom, za jakých podmínek vás pustí do Chorvatska, Itálie, Řecka, Francie a dalších zemích Evropy? Tak přesně to se dozvíte z přehledu na Forbes.cz. Takže sbalit a jedem!

Máte 10 minut?

Není mustang jako mustang. Řeč je o autech. O Fordu. Toho prvního mustanga v Bullittově případu proháněl Steve McQueen a v Beverly Hills 90210 z něj úsměvy rozdával Jason Priestley. Teď je tu mustang pro nové tisíciletí. Dostal název Mach-E a abyste ho mohli nastartovat, musí se nejdřív nabít ze zásuvky. První kusy už bzučí i po Česku.

„Železo“ k pronájmu! Řídíte firmu, která do cloudu kvůli bezpečnosti nesmí? Nebo se vám ukládat data mimo prostě nechce? Pak je ale potřeba data schraňovat někde ve svém. I „své“ se ale dá pronajmout. A to je chvíle pro české Geeto, které nabízí hardware jako službu. Jak to funguje a kolik se tím dá ušetřit? To se dozvíte na tomhle webináři.

Výhled za 58 milionů. Zatím. Vesmírná raketa New Shepard společnosti Blue Origin Jeffa Bezose odstartuje přesně za dva měsíce. Jedno z pěti míst pro posádku může patřit i vám. Jen je potřeba vyhrát v aukci, která včera vstoupila do druhého kola. Zatím tak tenhle výlet vyjde na 2,8 milionu dolarů. Trvat bude 10 minut, což je tak nějak stejně dlouho jako jízda metrem mezi Dejvickou a Mírákem. Klidně ale můžete ještě přihazovat.