skip to main content
Forbes Espresso

Trump o sobě tvrdí, že je imunní vůči covidu. Obklopuje ho prý „ochranná zář“

Máte 1 minutu?

Jako řípa. Donald Trump už je prý zase zdráv a rovnýma nohama skáče zpátky do kampaně, volebních debat a sálů nacpaných svými příznivci, covid necovid. Americký prezident o sobě na sítích hlásá, že je pár dní po propuštění z nemocnice vůči viru imunní a covid nešíří, navíc ho podle jeho slov obklopuje „ochranná záře“, takže žádný problém. Jeho lékař byl ale poněkud zdrženlivější a Twitter dokonce Trumpův post označil varovnou vlaječkou, kterou varuje před zavádějícími a škodlivými informacemi.

Přituhuje. Premiér Andrej Babiš v neděli řekl, že se v pondělí rozhodne, jaká opatření od středy zavede. Úplný lockdown prý vláda neplánuje, ekonomika by měla běžet dál, nová nařízení ale dramaticky omezí sociální kontakty ve snaze zastavit rapidně rostoucí počty nakažených covidem.

Antivirus, zločin a trest. A mezitím spousta sexu, drog a rock’n’rollu. Takový je ve zkratce příběh Johna McAfeeho, antivirové legendy ze Silicon Valley, kterého po letech na útěku zatkli v Barceloně. Ještě loni se McAfee z úkrytu chvástal, že bude kandidovat na amerického prezidenta a kampaň povede z lodi u amerických břehů. Teď to vypadá, že stráví zbytek života za mřížemi. Jestli máte chuť si okořenit snídani, dejte si k ní tuhle barvitou historii všech McAfeeho vzestupů, pádů a podrazů.

partner Forbes Espressa
Reklama
Spolehlivá česká značka Hanák nábytek vás doprovází při řešení interiérů na míru již 30 let. Výrobce veškerého nábytku v interiéru včetně interiérových dveří v té nejvyšší kvalitě, jednotném designu, materiálovém a barevném provedení. K takovému nábytku potřebujete také kvalitní a designové spotřebiče, které vám usnadní práci v domácnosti a navíc budou skvěle vypadat.

Máte 5 minut?

Máte dost popcornu? Tak se pohodlně usaďte, protože pravidelně se opakující show je zpět. Americké volby se blíží, sázky mají v banku investoři po celém světě a ve hře jsou taky vaše peníze. Tak jsme pro vás sepsali, jak se duel Trump vs. Biden může podepsat i na vašich investicích.

Skandál v jednorožčí stáji. Coinbase je americký multimiliardový startup, který má za sebou divoké léto, aspoň co se interních záležitostí týče. Po tom, co stovky jeho zaměstnanců odmítly v červnu pracovat, protože šéf společnosti nahlas neřekl, že #blacklivesmatter, na začátku října Coinbase vydal nařízení, že lidé ve společnosti nesmějí být aktivisté či politicky aktivní. Komu to vadí, má odejít teď (a se 4měsíčním odstupným). Šance vyskočit z kola ven využilo pět procent zaměstnanců včetně jednoho z viceprezidentů.

Zelená jízda. Naučil Čechy pít napřed Red Bull a potom taky Manu, porci jídla v krabici od džusu. A teď chce Šimon Čapek přesvědčit Pražany, aby nasedli do jednoho ze 170 sdílených elektroaut společnosti GreenGo.

Tip Forbes Espresso. Už ve čtvrtek se na Digital Transformation Summitu inspirujte příběhy firem jako DPD, ČSOB Pojišťovna, Bageterie Boulevard či ČMSS, které patří mezi inovátory v automatizaci firemních procesů a zákaznické 360! Ve 3D virtuálním prostoru akci otevře viceprezident Salesforce pro CEE a prozradí, jak automatizace firmě pomohla dosáhnout i v průběhu pandemie 29procentního růstu. Registrujte se zdarma a vyhrajte jízdu Teslou!

Máte 10 minut?

Jako cirkusáci. Kateřina Hadravová se svou první maringotkou jezdila hlavně po divadelních a hudebních festivalech. Vystudovaná scénografka v ní měla třeba bylinkovou nebo medovou instalaci anebo taky palačinkárnu. Nejčastěji ale od zákazníků slýchala, jestli si od ní maringotku můžou koupit. Anebo jestli by jim takovou taky nevyrobila. A tak přesně tohle začala dělat a dnes je z jejího maringotkového království byznys za několik milionů. A covid ho jen nakopl do vyšších obrátek.

Řekněte sýr! Ne, klid, nebudeme se fotit. Ale všichni s intolerancí laktózy raději přestanou číst, protože následující text může vyvolat závažnou reakci – neukojitelnou chuť na sýr. Stačí se ponořit do vtipných zápisků Joea Berkowitze, autora knihy American Cheese, z doby, kdy se v utajení nechal zaměstnat v jedné brooklynské sýrárně.

Sound on. Vypadá to, že si teď zase posedíme nějakou dobu doma. Jestli se chystáte ty dlouhé podzimní večery strávit trochu stylově, mohl by se vám hodit tenhle výběr nejlepších gramofonů na trhu podle magazínu Wired. (PS: Je mezi nimi i jeden český! Tedy vlastně moravský, značku Pro-Ject totiž vyrábějí v Litovli.)