skip to main content
Forbes Espresso

Trump podepsal další stimulační balíček a akcie vyletěly k novým vrcholům

Máte 1 minutu?

BABA bad. Akciový titul čínského e-commerce gigantu umazal téměř veškeré letošní zisky, a to několik dní poté, co se komunističtí regulátoři nechali slyšet, že se jim nepozdávají byznysové praktiky finanční větve Ant Group. V Hongkongu listovaný Alibaba sletěl jen během pondělního obchodování o osm procent, čímž se jeho tržní kapitalizace propadla na nějakých 586 miliard dolarů, což je oproti dva měsíce starým rekordním 859 miliardám, pravda, docela sešup.

Líbezně na Wall Street. To americké akcie, respektive přední indexy, našly nové výšiny, k čemuž jim mělo pomoci podepsání záchranného balíčku dosluhujícím prezidentem Trumpem. 2,3 bilionu dolarů na pomoc americké ekonomice, zahrnující přímé platby občanům, dodaly trhům další optimismus, přičemž pozitivně reagovaly všechny sektory od financí až k energetice.

A dost plastům! Rok 2021 se na území Evropské unie ponese v duchu omezování jednorázových plastových výrobků a to, co jedněm výrazně zkomplikuje dosavadní byznys, otevírá dveře novým a inovativním řešením. První nařízení spojená se směrnicí o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí by měla vstoupit v platnost 3. července.

partner Forbes Espressa
Reklama
Večírek na luxusní jachtě, let helikoptérou nad italskými vinicemi, pětichodová degustační večeře. Hmm. I k takovým zážitkům můžete mít přístup díky prémiové kreditce ČSOB Mastercard World Elite. Těm osobním teď tedy doba moc nepřeje, ale v nabídce Mastercard Priceless Prague jsou i takové, které lze zažít na dálku. Například absolvovat online barmanský kurz u Mixologist Academy nebo si uvařit polévku gumbo se šéfkuchařem JJ Johnsonem.

Máte 5 minut?

Návrat k normálu? Pokud z nějakého důvodu věříte v ekonomickou otočku roku 2021, přijde vhod text od borců z Foolu, kteří dali dohromady potenciální akciové vítěze. Ve výběru samozřejmě nechybí ani velepostižený cestovní sektor, z něhož stojí za pozornost společnost AerCap. Ta se věnuje primárně leasingu letadel a její titul letos odepsal okolo 75 procent. S příchodem vakcíny by se každopádně situace už horšit neměla, so if you feel like betting…

Cesta do Indie. Tesla si zkraje roku 2021 projde indickým debutem, což v pondělí potvrdil přední představitel tamní vlády. Z Muskovy automobilky zazněla slova o vstupu na druhý nejlidnatější trh ještě den předtím. Začne se prodejem vozů a později „možná“ dojde i přímo k výrobě v zemi.

Autonomně a komerčně. Nuro je první společností v Kalifornii, které jest povoleno komerčně provozovat autonomní vozy. Testování měla firma umožněné už dříve v letošním roce, nicméně teprve nyní přichází čas, kdy bude moci zákazníkům svou autonomní službu účtovat. Součástí je stále spousta restrikcí, od geografických omezení až k omezení rychlosti, ale slavme – velký krok kupředu.

Máte 10 minut?

Quo vadis, retail? Jedním z nejvýraznějších byznysových šrámů koronavirové pandemie je na obě nohy kulhající retail. Jen ve Spojených státech tancují na hraně finanční katastrofy jména jako Lord & Taylor, Neiman Marcus nebo Pier One. A Amazon si mezi tím roste do nebes. Jestli však něco naznačuje Čína, kde celá pandemie započala, tak retail zdaleka nemusel říct poslední slovo. Zvýšila se totiž třeba nákupní konverze těch, kdo do obchodů vkročí, a náramně se vrací například luxus.

Comfort TV. Dobrá série, špatná série? Letos, v roce lemovaném binge watchignem, to prý bylo úplně jedno. Jak píší v The Atlantic, velké části diváků šlo jen o to, aby se u sledování cítili dobře a zapomněli na to šílenství všude kolem. Seriály se staly únikem od zoufalství. Když už jsem toto odlehčené téma nakousl, tak tady je výběr nejlepších skrytých seriálových perel podle Forbesu.