skip to main content

Twitter se taky opřel do Facebooku. Jde to i bez politických reklam, vzkazuje

Máte 1 minutu?

Další krok. Daniel Křetínský se jen tak nevzdává a čtyři měsíce poté, co akcionáři skupiny Metro, čtvrté největší retailové skupiny na světě, odmítli jeho nabídku na kompletní převzetí, se rozhodl vyzkoušet svou novou strategii menších nákupů i tady a přikoupil si další podíl. Celkem tak už v Metru vlastní 29,99 procenta, což z něj činí jeho největšího akcionáře a to mu otevírá prostor k dalšímu taktickému manévrování. Hodnota transakce se odhaduje na 17 miliard korun.

My ne. Twitter nebude zveřejňovat placenou politickou reklamu. Jack Dorsey, který se pro to v jasném vzkazu Facebooku rozhodl, je totiž přesvědčený, že „politické sdělení si musí svůj dosah zasloužit, a ne zaplatit“. Twitter podle něj navíc není schopný zaručit, že jeho systém nejde zneužít, takže takhle to bude zkrátka čistší. Tak jednoduché to ale nebude.

Lepší, než se čekalo. Ve všem tom humbuku, který Mark Zuckerberg vyvolal, když řekl, že Facebook coby soukromá firma nemůže nikoho cenzurovat, trochu zanikla informace, že největší sociální síť světa prožila více než dobré čtvrtletí. Její tržby meziročně narostly o 29 procent na 17,7 miliardy dolarů a zisk o 19 procent na 6,1 miliardy. Politické zakázky prý tvoří jen zlomek toho všeho.

Bonus. Jestli si chcete načíst, v čem všem (a že toho není málo) se Jack Dorsey a Mark Zuckerberg liší, mrkněte sem.

partner Forbes Espressa
Reklama
Blažek & Tomáš Satoranský. Aktuálně nejlépe placený český sportovec a hráč NBA Tomáš Satoranský nafotil v Barceloně novou kolekci Krejčovství Blažek.

Máte 5 minut?

Je tam. Hongkongská ekonomika je oficiálně v recesi. Po pěti měsících bouřlivých pouličních protestů do ní spadla ve třetím kvartálu, který byl o 3,2 procenta horší než ten předcházející. Jde o nejhorší výkon tamního hospodářství za posledních 10 let, to ale vzhledem k situaci nikoho nepřekvapí.

E-průšvih. Investice za bezmála 13 miliard dolarů do průkopníka e-cigaret Juul Labs měla zajistit Altrii, jedné z největších tabákových společností světa, klidnější budoucnost. Pak se ale rozjetý trend obrátil, s vapingem se začaly spojovat vážné zdravotní problémy a světem se šíří jeho zákazy. Altria proto ze své investice odepsala už 4,5 miliardy.

Hudbu nezastavíš. Ani když už její interpret dávno dozpíval a odešel za nebeskou bránu. A nejlépe je to vidět na žebříčku nejvíc vydělávajících mrtvých celebrit, jejichž kariéru nezpomalil ani vlastní pohřeb. Z 13 nejlépe placených mrtvých hvězd je hned devět muzikantů a někteří si sáhli na tak dobrá čísla, až to skoro vypadá na druhou kariéru.

Tip Forbes Espressa. Což takhle nasát trochu inspirace pro váš digitální marketing? Už 12. listopadu se na konferenci WebTop100 sejdou firmy, které uspěly díky onlinu. V Národním domě na Vinohradech představí témata, která rezonují oborem – od budoucnosti cookies přes technologie v e-mailingu, online marketing pro B2B až po viralitu postů a mezinárodní SEO.

Máte 10 minut?

Na prodej. Londýnský hotel Ritz je k mání a jde o hodně exkluzivní záležitost. Nemovitost, jejíž hodnota se odhaduje na 800 milionů liber (asi miliardu dolarů), nabídnou její majitelé, miliardáři a jednovaječná dvojčata David a Frederick Barclayovi, pouze omezenému počtu fondů a vysokoprofilových investorů z Blízkého východu, Hongkongu a Singapuru a několika evropským a americkým rodinám. Bratři sami Ritz koupili v roce 1995 za 75 milionů liber.

Pocit bezpečí si stále více lidí dopřává v neprůstřelných autech. Po světě jich jezdí něco kolem 300 tisíc a zákazníky už dávno netvoří jen mírové jednotky OSN. Poptávku táhnou zejména Brazílie a rychle rostoucí země západní Afriky a překvapivě také USA. Vyrobit je přitom není jen tak.

Gymnastika, atletika, angličtina. Máte děti a počítáte se mezi cílevědomé rodiče? Tak to jim jistě chcete vybrat kroužky, které je budou rozvíjet a nebude to jen klasická kombinace míčovek a flétny. Zapomeňte ale taky na svá nesplněná přání a zkuste děti poslat třeba sem.