skip to main content
Forbes Espresso

Velezrádce Sačkov? Šéfovi ruské kybernetické společnosti Group-IB hrozí vysoký trest

Máte 1 minutu?

Zrádce Federace. Šéf jedné z nejvýznamnějších ruských firem v oblasti kybernetické bezpečnosti Group-IB čelí podezření z velezrady. A to kvůli předávání citlivých informací cizím tajným službám. Ilja Sačkov, spoluzakladatel společnosti, mezi jejíž klienty patří i Interpol, by tak mohl strávit až dvacet let ve vězení.

Udělejme tečku za svými neočkovanými zaměstnanci, řekli si manažeři amerických aerolinek United Airlines. Společnost na začátku srpna požádala všechny své zaměstnance ve Spojených státech, aby se nechali očkovat. Nyní se chystá propustit 593 pracovníků, kteří tuto výzvu neuposlechli.

A první ránu dostali i čeští poskytovatelé Airbnb. Pražské úřady totiž včera uložily pokutu prvnímu majiteli takto pronajímaného bytu. Za porušování stavebních předpisů při krátkodobém ubytování hostů přes online platformu má zaplatit dvacet tisíc korun.

tip Forbes Espressa
Reklama
Objednejte si roční předplatné Forbes PREMIUM za 1668 Kč a získejte dvě vstupenky na Designblok 2021 v hodnotě 700 Kč. Nabídka platí pro prvních 75 předplatitelů.

Máte 5 minut?

Na překvapivou cestu se vydává také Karel Pražák. A to do pravěku. Po letech příprav totiž příští týden nedaleko pražského letiště se svou investiční skupinou Kaprain otevře unikátní muzeum dinosaurů. Projekt s názvem Dinosauria Museum Prague by měl být jedním z největších a nejmodernějších soukromých muzeí svého druhu.

Pale Fire Capital na nákupech. Před pár dny ohlásila investiční skupina novou emisi dluhopisů, teď se chystá na nákupy do Polska. Ve zdejší společnosti Mubi.pl, která je nejrychleji rostoucím online srovnávačem pojištění a dvojka na polském trhu, koupí 22,4procentní podíl.

A rušno je i na pomezí Jinonic a Stodůlek. Zdejší Technopark má totiž nového majitele, kterým je světově uznávaný oční chirurg Pavel Stodůlka a jeho společnost Gemini. V administrativní budově sídlí například německá Commerzbank nebo Škoda Transportation.

Máte 10 minut?

Enfant terrible českého školství hlásí nové parťáky. Ve vzdělávací skupině Ondřeje Kanii, která provozuje soukromé školy American Academy, kupuje třiadvacetiprocentní podíl finanční skupina J&T. Hodnota transakce nebyla zveřejněna, nicméně podle odhadů Forbesu jde o vyšší desítky milionů korun.

Plánovaná expanze Netflixu do světa videoher dostává konkrétní obrysy. Streamovací gigant koupil svou první herní společnost, studio Night School Studios. Krok je reakcí na rostoucí konkurenci v oblasti dalších streamovacích platforem.