skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Goodbye Kellner, Březina rekapituluje a Komárek opouští Palm Beach

Konec jedné éry

PPF bez kapitána. Nejen českým mediálním prostorem otřásla zpráva o tragické nehodě vrtulníku na Aljašce, při které minulou sobotu zemřel dosud nejbohatší Čech Petr Kellner. I bez svého kapitána ale miliardové impérium PPF pokračuje, a u kormidla ho tak střídá Ladislav Bartoníček.

Ing. WHO, MBA. Dlouholetý spolupracovník tragicky zesnulého Petra Kellnera Ladislav Bartoníček je logickým nástupcem šéfa PPF a podle všeho bude v investičních projektech pokračovat v souladu s Kellnerovými plány a vizemi. Pokud si však lámete hlavu nad tím, kdo nový šéf PPF vlastně je, není třeba zoufat.

Napříč generacemi. Co přesně dnes vlastně zahrnuje trojice písmen PPF? Kam bude tato skupina směřovat bez své „hlavy rodiny“? A jak si Petr Kellner rozuměl s politiky, kteří jeho byznysovému úspěchu umetali cestu? Odpověď vám dá nový díl Trojky s Petrem Šimůnkem, kam si šéfredaktor Forbes Česko pozval své kolegy Zdravka Krstanova a Lukáše Grygara.

tip Forbes Espressa
Reklama
Jarní Forbes NEXT je o biohackingu a technologiích, které z lidí dělají kyborgy. Přečíst si můžete o českém investorovi a jeho fondu, který hledá tajemství nesmrtelnosti – anebo aspoň života nejmíň do 130 let. Máme pro vás umělé oči, umělé ruce a taky umělou inteligenci. Nový NEXT vám ukáže i boom kryptosvěta a to, jak blockchain skrze velké společnosti už teď řídí vaše životy (aniž o tom máte tušení). Pozveme vás taky do domu, kde se topí bitcoinem, a ukážeme vám roboty vývojáře v Y Softu. Nakonec jsme se zeptali pěti vizionářů, kam se jako společnost řítíme a co nás čeká na exitu 2030. Jak bude vypadat svět na konci téhle dekády? Odpovídají Michal Pěchouček, Václav Dejčmar a další. Nový Forbes NEXT je tady a nechá vás nahlédnout do budoucnosti!

Miliardářské okénko

Zase byznys. Pro byznys druhého nejbohatšího Čecha Radovana Vítka to bylo náročných dvanáct měsíců, přesto jeho skupina CPI hlásí za rok 2020 kladné výsledky. Hodnota jejího portfolia pak rostla – především díky nákupu osmi kancelářských budov ve Varšavě za 21 miliard a třetinového podílu v realitní skupině Globalworth za téměř 270 miliard.

Kšeft. Miliardář Tomáš Březina prodává stoprocentní podíl ve své betonárce Best stavebninám DEK kolegy miliardáře Víta Kutnara. Dohodu o prodeji společně uzavřeli v polovině března, nyní obchod schvaluje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jaký byl Březinův poslední rok v roli majitele?

Komárek odlétá do Švýcar. Pátý nejbohatší Čech Karel Komárek opouští jih USA. Za své honosné floridské sídlo v Palm Beach pořízené před osmi lety za přibližně 360 milionů korun zinkasoval v přepočtu 590 milionů. To a mnohem víc najdete v novém díle Forbes RealDeal.

Ještě nemáte dost?

Až na dřeň. Plán splněný za čtyřicet minut a za den nasbíraný milion a půl, tak vypadá úspěšné tažení českého startupu Sentien, který rozjel na Kickstarteru kampaň se svými unikátními sluchátky, která se nedávají do uší. Zvuk vedou po kosti.

Tip Forbes EspressaUtajený rumový ostrov a nečekaný kousek Kuby uprostřed Prahy. Casa Eminente však není pro každého. Zavítat sem můžete pouze na pozvání nebo po předchozí domluvě.

 

U sklenky slivovice. Úroda bude rekordní, loňské výsledky nikoli. Finanční výsledky největšího českého výrobce destilátů Rudolf Jelínek ovlivnila koronavirová pandemie a s ní spojené uzavření celého segmentu HoReCa, ale také zvýšení spotřební daně na lihoviny. Nejen o tom se v novém podcastu rozpovídal Pavel Dvořáček, většinový majitel společnosti.