skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Bezos se loučí, Clubhouse vítá Muska a my vítáme 30 pod 30

Máte 1 minutu?

Deset, dvacet, třicet! Jsou mladí, schopní a úspěšní. A vy byste je měli znát. Tento týden magazín Forbes představil pestrou třicítku českých talentů ze světa byznysu, startupů, vědy, sportu i umění, která vás dokáže inspirovat, ať je vám, kolik chce. Tohle jsou mladé talenty z výběru 30 pod 30!

Goodbye Bezos. Jeff Joergensen končí v čele společnosti Cadabra… Tak znova, dlouholetý šéf a zakladatel společnosti Amazon Jeff Bezos končí po více než sedmadvaceti letech v čele společnosti, kterou z malého garážového startupu dokázal rozvinout v největší online obchod na světě. Jaká byla jeho cesta do křesla nejbohatšího muže světa?

Trojka se Šimůnkem. Pokud jste po ní toužili už od minulého pátku, máte další možnost. I tentokrát bude řeč o odchodu Jeffa Bezose z čela Amazonu, ale také o současnosti i budoucnosti cloudu, na kterém se původně retailový gigant vznáší. Vše uvede do kontextu Ján Hladký, hlavní analytik Patria Finance.

partner Forbes Espressa
Reklama
Kdo by nechtěl být bohatý? S nejoblíbenějším fondem ČSOB Bohatství se to může stát skutečností. I přes nepříznivý vývoj v koronakrizi dokázal vlastní kapitál tohoto fondu překonat hranici 30 miliard Kč a stal se tak největším na českém trhu. Přidejte se a investujte do atraktivních společností, které udávají tempo dnešní doby, i vy.

Máte 5 minut?

Musk v klubovně. Elon Musk si odbyl své premiérové vystoupení na Clubhousu. A v místnosti The Good Time Show, která v podstatě funguje jako diskusní pořad prominentních figur Facebooku, Snapu a Twitteru, se pořádně rozpovídal. A tak jsme si ho poslechli za vás, abyste si pro něj nemuseli pracně hledat čas. Tady je přehled toho, o čem Elon Musk ve svém prvním vystoupení na Clubhousu mluvil.

Streetart i babička. Dva faktory, které Petru Sasancu Gherbetz předurčily k umělecké dráze a daly jí potřebný základ, na němž dokázala vybudovat úspěšnou módní značku City Folklore. A ačkoli už jí je přes čtyřicet, po jejím zboží se můžou utlouct i teenageři.

Buď v pohodě. Původně se jen snažila najít správné menstruační kalhotky pro sebe a pro svou dceru. A tak dlouho hledala, až si je musela nechat vyrobit sama. Z potřeby se po čase stal byznys, na kterém se podílí celá rodina. Sayu však své luxusní zboží stále distribuuje z garáže za Prahou.

Máte 10 minut?

Gastro-insight. David Petřík v Praze spoluvlastní dvě luxusní restaurace – Bruxx a Sia, díky kterým jste si ještě pár měsíců nazpět mohli připadat jako na druhém konci světa. Nic z toho teď není, belgický i asijský svatostánek jsou prázdné, smutně prázdné jako celá gastronomická scéna. Na obou místech je zdrojem drobného ruchu jen zlomek personálu starajícího se o přípravu a výdej jídel s sebou a k rozvozu. Jak se na celou situaci David dívá?

Druhý domov. Už před pěti lety umožnil Alexandr Bílek lidem v tísni zadarmo strávit Vánoce ve svém horském hotelu Hromovka ležícím v kopci nad Špindlerovým Mlýnem. Teď žádá o pomoc on sám. Do konce května totiž potřebuje za hotel, který má od roku 1994 v pronájmu, zaplatit 32 milionů korun.