skip to main content
Forbes Espresso

Víkendové Espresso: Komárkova Bořislavka, zmatky v rejstříku a 150 nejvlivnějších žen

První usrknutí

Komárkův krystal. Po třech letech výstavby a investici přesahující 3,5 miliardy korun je hotovo. Skupina KKCG podnikatele Karla Komárka slavnostně otevřela nové Bořislavka Centrum, svůj dosud největší realitní projekt. Nahlédněte dovnitř.

Nejvlivnější z vlivných. Že tu chybějí ženy na nejvyšších pozicích? My to vidíme trochu jinak. Letos je jich rovnou 150. Od vicepremiérky a místopředsedkyně Evropské komise přes ženy v nejvyšším českém byznysu až po právničky, vědkyně, investorky nebo ženy, které svými filantropickými aktivitami dělají z Česka lepší místo. Tohle je 150 žen, které byste měli znát.

Rejstřík zmatku. Kdo vlastní internetový obchod s obratem přes 37 miliard korun? Jednoznačnou odpověď na otázku, kdo je vlastníkem společnosti Alza, nepřinesl ani čerstvě zpřístupněný rejstřík skutečných majitelů, v němž se v některých případech objevují velmi překvapivá jména.

partner Forbes Espressa
Reklama
Už jen do zítřka (neděle 6. 6. 2021) můžete podpořit své oblíbené podcasty na www.podcastroku.cz. Hlasováním pro autorský nebo veřejnoprávní podcast můžete získat iPhone nebo Apple Watch. Další zajímavé podcasty vybere odborná porota. Vítězové jednotlivých kategorií budou představeni 17. června během slavnostního vyhlášení.

Další, pořádný hlt

Vlastní místo na slunci. Pořídit si dům či byt v cizině může být atraktivní investice. Zvlášť v situaci, kdy v řadě plážových lokalit zůstávají ceny proti předraženým českým nemovitostem stále příjemně dostupné a rostou. Porozhlédli jsme se proto po realitních trzích na slunném evropském jihu a tady jsou tipy, do čeho se vyplatí investovat a na co při koupi myslet.

Podcast. „Jsme ve fázi, kdy než abychom říkali, jak nás poškodila současná pandemie a jaké komplikace nám přinesla na mezinárodních trzích, tak přes to údolí jsme se už přehoupli a naopak říkáme, co vidíme za příležitosti, jak jsme se změnili a co nám situace nabídla a jaké procesy urychlila,“ říká ve Forbes Byznys podcastu aktuálně 68. nejvlivnější žena Česka Lucie Karlová.

Dekantér. Myslíte si, že ty nejlepší konverzace vznikají v zasedačce v jednu odpoledne? My taky ne. A proto jsme přišli s novým pořadem, který pracuje na velmi jednoduchém principu: my nachystáme dekantér a host přinese své oblíbené víno.

Čestným prvním hostem nebyl nikdo jiný než Leon Jakimič z Lasvitu.

Poslední doušky

Mimo kurt. Na vrcholu prý nejvíc fouká – a takový vichr právě odvál nejlépe placenou sportovkyni planety do hodně ponurých míst. Tenistka Naomi Ósaka, s ročním příjmem 37,4 milionu dolarů jednička ženského sportovního žebříčku Forbesu, se odhlásila z probíhajícího grandslamu v Paříži i z dalších turnajů. Proč? Kvůli depresím.

Hurá na Mars. Ve třinácti letech se stala nejmladším člověkem přijatým do výcvikového centra NASA. Než dosáhla plnoletosti, třikrát mluvila na TEDx Talks. Už jste slyšeli o mladé astronautce Alysse Carson?